تحصیل
بازگشت

تحصیل در چین

 

چه چیز دیگری می توانیم در مورد چین بگوییم که شما از قبل نمی دانید؟

این مهد فرهنگ ، فلسفه و هنر است که مسیر تاریخ را با هر اختراع و هر سلسله تغییر می دهد. از آثار برجسته Sun Tsu و Confucius که هنوز نقل قول شده و به عنوان راهنمای زندگی استفاده می شود ، اشاره ای نمی کنیم.

با دانستن همه اینها ، چرا دانشجویان مایل نیستند برای ادامه تحصیل چین را انتخاب کنند! ، به خصوص در نزدیکی محل تولد مکتب ذن بودیسم که افراد را به یافتن آرامش درونی تشویق می کند؟

با اندیشیدن به فضا و فرهنگ عالی، چین به عنوان مقصد بین المللی ایده آل برای مطالعات شما به نظر می رسد.

 

چرا در چین تحصیل کنیم؟

 

چین دارای نوآوری های بیشتری در بین رقبای خود است، در همین بحث می توان اشاره کرد به اختراع  ابزارها و وسایل امروزی مدرن تر از همه دنیا که  بدون سازندگان چینی ، ما بدون آن ها زندگی می کردیم:

 • چاپ
 • قطب نما
 • نوشیدنی های الکلی (یا فرایند تخمیر ، اما اساساً این الکل است)
 • اسکناس
 • مسواک
 • لاک های ناخن
 • چرخش قفسه ها
 • ماهی قرمز اهلی
 • اینترنت نسل جدید
 • نسل جدید تلفن های هوشمند

با دیدن این که دانش در تلاش برای ایجاد چیزهای جدید چقدر مهم است ، جای تعجب ندارد که بهترین دانشگاه ها و بهترین آموزش ها از نسلی به نسل دیگر در چین کاهش یافته است ، و آن را به یکی از بهترین مکان ها برای آمدن و تحصیل در رشته کارشناسی ارشد یا لیسانس شما تبدیل می کند.

 

در چه رشته ای در چین تحصیل کنم؟

دانشگاه های چین تمام زمینه های آموزش را در بر می گیرد ، اما تصمیم گیری در مورد تحصیل و این که پردرآمدترین و محبوب ترین مدرکهای خارج از کشور کدام یک باشد ، دشوار است. ما لیستی از بهترین و محبوب ترین رشته های دانشگاه های چین را در مقطع فوق لیسانس را آماده کرده ایم:

 • کارشناسی ارشد روابط بین الملل در چین
 • کارشناسی ارشد امور مالی در چین
 • کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی در چین
 • کارشناسی ارشد اقتصاد در چین
 • کارشناسی ارشد علوم کامپیوتر در چین
 • کارشناسی ارشد زبان در چین

 

 

شهرهای مهم چین

چین چهارمین کشور بزرگ جهان است ، بنابراین تصمیم گیری در مورد شهری که برای شما مناسب تر است دشوار است.

با وجود انصاف ، هیچ چیز با شهرهای بزرگ چین مقایسه نمی شود ، وقتی دانشگاه ها و زندگی شبانه دانشجویان می شوند. بنابراین جای تعجبی ندارد که دانش آموزان به نفع بقیه شهرها در پکن تحصیل کنند.
کدام دانشگاه ها و کالج ها برای شرکت در چین

چین دارای 44 دانشگاه رتبه بندی شده در 500 رتبه برتر است. با توجه به اینکه عبور از همه آنها دشوار است و تصمیم می گیریم بهترین حضور در کدام یک باشد ، ما سعی کردیم این کار را آسان تر کنیم و دو مورد از محبوب ترین ها را انتخاب کنیم. آن ها هستند:

دانشگاه شیان جیاوتونگ-لیورپول
به دانشگاه نانکای
دانشکده حقوق چین و اتحادیه اروپا

اطلاعات کاربردی
نحوه اقدام به دانشگاه های چین

دانشگاه های چین سالانه متقاضیان زیادی را دریافت می کنند ، بنابراین وب سایت های کمکی زیادی وجود دارد که دانشجویان بتوانند از آنها کمک بخواهند و برنامه های خود را مدیریت کنند. این وب سایتها عبارتند از:

CUCAS – جایی که می توانید خودتان بصورت آنلاین اقدام کنید و واسطه ای بین شما و دانشگاه است؛
CUAC (مرکز برنامه دانشگاه دانشگاه چین) – جایی که می توانید به دانشگاه بپیوندید ، اما همچنین مشاوران و راهنماهای حرفه ای خوبی پیدا کنید ، که می تواند در تصمیم گیری شما به شما کمک کند.

شما همچنین می توانید به تنهایی ، مستقیماً در دانشگاهی که انتخاب کرده اید ، اقدام کنید. با این وجود ، هر کدام از راهها که تصمیم به اعمال آن گرفتید ، اسناد مورد نیاز یکسان هستند ، که عبارتند از:

عکس گذرنامه؛
کپی از گذرنامه شما.
کپی از ویزای شما.
آی دی شما؛
گواهی سلامت شما؛
سوابق جنایی شما (یک پرونده پاک ، امیدوارم)؛
گواهی مهارت زبان چینی / انگلیسی؛
نامه تضمین (والدین یا سرپرستان حقوقی بیانیه ای را امضا می کنند که با آن مسئولیت آنها را بر عهده می گیرد که شما طبق قوانین و مقررات چین و دانشگاه پیروی خواهید کرد).
اثبات این که شما می توانید از مطالعات خود در چین پشتیبانی کنید.
گواهی / دیپلم از آخرین مدرسه فارغ التحصیل خود را.
رونوشت های دانشگاهی از آخرین مدرسه فارغ التحصیل شما.

راه های مفید برای اطمینان از واجد شرایط بودن در دانشگاه چینی

گذراندن دوره های آمادگی: این نوع دوره ها باعث می شود دانش آموزان دارای مدرک تحصیلی قبل از شروع دوره کارشناسی ارشد خود یا سایر برنامه های تحصیلات تکمیلی ، از یک دوره آموزشی اضافی برخوردار شوند. یک برنامه قبل از M.B.A. ، Pre-Law یا Pre-Medicine و همچنین سایر دوره های پایه یا آمادگی را امتحان کنید که به شما امکان می دهد در برنامه مدرک تحصیلی مورد نظر خود تحصیل کنید.

انگلیسی خود را از طریق یک دوره آمادگی زبان انگلیسی بهبود بخشید: اگر در چین در یک برنامه مدرک شرکت می کنید ، باید ثابت کنید که مهارت های زبانی شما به اندازه کافی خوب است که در کلاس ها شرکت کنید و سخنرانی ها را بفهمید. بعضی از مدارس به زبان چینی نیاز دارند ، در حالی که برخی دیگر به مهارت های انگلیسی قوی نیاز دارند. این دوره ها همچنین شما را برای هر یک از آزمون های زبان انگلیسی که دانشگاه ها نیاز دارند ، آماده می کند.
آزمون های زبان انگلیسی

برنامه های کارشناسی ارشد انگلیسی بسیاری از چین است. هنوز برای درخواست یکی از آنها باید مهارت خود را از طریق یک گواهی انگلیسی ثابت کنید. مواردی که توسط دانشگاه های چین پذیرفته شده اند:

 • تافل
 • آیلتس
هزینه اقامت
بازگشت

هزینه های زندگی و تحصیل در چین

تحصیل در چین چگونه است؟

از بررسی دانشجویی در مورد تحصیل در چین ، یک عبارت واحد بارها و بارها مورد استفاده قرار می گیرد: امکانات عالی و نوآورانه.

ظاهرا دانشگاه ها می دانند که چگونه از دانشجویان خود مراقبت کنند ، زندگی خود را آسان تر کرده و از آنها مراقبت کنند ، دسترسی رایگان به مواد و تجهیزات را ارائه دهند.

کلاس ها از 8 تا 12 اجرا می شود و معمولاً شامل سخنرانی ها و مباحثه هستند ، در حالی که دانش آموزان برای اطمینان از سطح بالایی از تبادل فرهنگی ، تشویق می شوند تا در تیم ها کار کنند و تا حد امکان در هم آمیخته باشند.

همچنین ، فعالیت های ورزشی و فوق برنامه نقش مهمی در زندگی دانش آموزان دارد ، بنابراین آماده باشید تا بدون اینکه تأسف بخورید ، وقت زیادی را در دانشگاه بگذرانید.
شهریه در چین

قبل از رسیدن به شهریه ، باید هزینه های درخواست را ذکر کنیم: برخلاف برخی کشورها ، چین دانشجویان را برای متقاضیان ارائه شده متهم می کند و بسته به رتبه دانشگاه می تواند بین 75 تا 170 یورو باشد.

با این وجود ، وقتی صحبت از شهریه است ، چین ارزان تر است و شهریه آنها معمولاً بین 2.800 و 8.400 یورو در سال است.

البته روش های دیگری برای پرداخت شهریه شما وجود دارد ، و این با بررسی همه بورس های تحصیلی در مقاطع کارشناسی ارشد در چین است.
اسکان ، مسکن ، غذا و سایر هزینه ها

چین اینقدر هزینه های گران قیمت زندگی ندارد. در واقع ، حتی اگر بلیط هواپیما برای شما به آنجا برسد ممکن است باعث شود که شما یک ماه نودل بخورید ، یک بار در آنجا هستید ، حتی با بودجه دانشجویی ، زندگی راحت خواهد بود. حداقل چیزی که شما باید تهیه کنید 550 یورو در ماه است.

برخی از قیمت ها در چین عبارتند از:
برای یک قرص نان ، 1.2 یورو؛
برای وعده غذایی در رستوران ، 2.5 یورو؛
برای قهوه ، 3.5 یورو؛
برای بلیط حمل و نقل یک طرفه ، 0.25 یورو؛
برای اجاره در آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر ، 450 یورو.

درباره
بازگشت

درباره چین

 

چین در سواحل شرقی بزرگترین قاره (اوراسیا) و همچنین حاشیه غربی بزرگترین اقیانوس (اقیانوس آرام) واقع شده است. این منطقه حدود 9/6 میلیون کیلومتر مربع مساحت دارد و 6.5 درصد از کل مساحت جهان را اشغال می کند. جمعیت آن بیش از 1.3 میلیارد نفر تقریباً یک پنجم جمعیت جهان را تشکیل می دهد.
حقایق در مورد چین

قبل از اینکه به تحصیل در چین بروید ، ابتدا باید معروف ترین ، در عین حال نادرست ، ایده در مورد آن را رد کنیم ، و آن این است که: اگر یک سوراخ به اندازه کافی بزرگ حفر کنید ، در بیابان وجود خواهید داشت که Road Runner و Wile E. Coyote در حال تعقیب هستند. . خوب ، نه … شما احتمالاً در آرژانتین یا شیلی خارج خواهید شد. عالی ، درست است؟

حال ، صحبت از لحظات کارتونی ، باید این را هم بدانید که در چین باستان ، سربازها از مانکن ها برای فریب دشمنان برای شلیک پیکان استفاده می کردند ، و سپس از مانکن ها برای تهیه رایگان فلش استفاده می کردند. اگر می توانید یک سرباز چینی را که بالای کلاه خود کلاه ایمنی قرار دارد تصور کنید و آن را دور آن بچرخانید ، به شما اجازه داده می شود قبل از حرکت ، هیستریک با من بخندید.

حال ، حقایق جالب درباره آموزش در چین را پوشش می دهیم. برای مثال:

دانشجویان دختر در چین از مردان تا حدی فراتر هستند که برخی دانشگاه ها سهمیه مردان را معرفی کرده اند.
دانش آموزان می توانند به دلیل تقلب در امتحانات ، 7 سال زندان بدست آورند.
قدیمی ترین قطعه کاغذ جهان در چین یافت شد و قدمت آن به قرن دوم یا اول B.C. کاغذ بسیار بادوام بود ، گاهی اوقات برای لباس و حتی زره ​​های سبک استفاده می شد. به یاد داشته باشید یک کوله پشتی واقعا قوی و با دوام آورده اید ، خوب؟
مدادها به رنگ زرد هستند ، زیرا ، در دهه 1890 ، بهترین گرافیت مداد جهان از چین به دست آمد. در اینجا ، رنگ زرد با خانواده سلطنتی همراه است ، بنابراین تولید کنندگان مدادهای آمریکایی برای نشان دادن این که حاوی گرافیت چینی با کیفیت بالا هستند ، شروع به نقاشی مدادهای خود به رنگ زرد کردند.
در سال 2015 ، یک زن چینی که به مدت یک دهه مفقود شده بود و به نظر می رسد مرده بود ، پس از 10 سال بازی در یک کافه اینترنتی زندگی می کرد. من می دانم که این لزوما یک واقعیت دانشجویی نیست ، اما بیایید: شما موازی را در اینجا می بینید ، درست است؟

همچنین ، برخی از مواردی که شما می توانید بگویید که فقط در چین اتفاق می افتد ، مربوط به آموزش نیست ، بلکه باید به طور قطعی بدانید ، عبارتند از:

خورشید می تواند تا اواخر ده صبح طلوع کند ، زیرا چین ، حتی اگر یک مأموریت یک کشور باشد ، به پنج منطقه زمانی خود پیوست.
همچنین در چین ، استفاده از یک wordplay یا یک امتیاز در تبلیغات یا تلویزیون غیرقانونی است. آیا این باعث ناراحتی شما نمی شود؟
اگر به اثر پروانه اعتقادی ندارید ، این موضوع ذهن شما را به هم می زند: آلودگی هوا در چین بارش برف در کالیفرنیا را افزایش داده یا کاهش می دهد.
پایان دادن به یک یادداشت شادتر: کاغذ توالت در دهه 1300 ، در چین اختراع شد. این منحصراً برای امپراتور بود ، بنابراین اصطلاح “نشستن بر تخت سلطنت” بسیار حساس است ، در حال حاضر …

موسسات
بازگشت
ویزای دانشجویی
بازگشت

ویزای دانشجویی چین

 

 

؟ ممکن است به ویزای دانشجویی احتیاج داشته باشید …

… اما ، خوب ، می بینید ، ارتش میمون های دانشمند ما تحقیقات ویزای دانشجویی را برای چین هنوز به پایان نرسانده اند!

نگران نباشید ، همه چیز درست است. ما در این کار هستیم و تمام تلاش خود را می کنیم تا جستجوی شما برای گرفتن مدرک بین المللی مناسب در چین کمی آسان تر و لذت بخش تر شود.

با این وجود ، همیشه می توانید ما را به پانچ بزنید و:

بررسی کنید که آیا واقعاً به ویزای دانشجویی احتیاج دارید یا خیر. معمولاً ، اگر شما یک عضو اتحادیه اروپا هستید و می خواهید در یک کشور دیگر اتحادیه اروپا تحصیل کنید ، به ویزا نیازی نخواهید داشت. برخی دیگر از کشورهای غیر اتحادیه اروپا نیز ممکن است حداقل از مدت زمان اولیه از ویزای ورود معاف شوند.
دسترسی به وب سایت های سفارت و کنسولگری را شروع کنید ، تا تصویری کلی از کل “درخواست ویزا” دریافت کنید.
مهلت ها را بررسی کنید و بفهمید که چقدر زمان باید منتظر ویزای خود باشید. شما نمی خواهید تحصیل در خارج از کشور را از این اشتباه احمقانه برنامه ریزی بد بخورید.
به دنبال شکارچی بروید و تمام مدارک مورد نیاز خود را جمع آوری کنید. به یاد داشته باشید ، می توانید این لیست را در وب سایت سفارت پیدا کنید.
پس انداز کردن پول را شروع کنید ، زیرا ممکن است برخی از برنامه ها اثبات حداقل بودجه را داشته باشند.
مهارت های انگلیسی خود را بالا ببرید. حتی اگر این همیشه شرایط ویزا نباشد ، در موفقیت تحصیلات دانشگاهی به شما کمک می کند.

در کل ، چه چیز دیگری می توانیم بگوییم اما: موفق باشید و هیچ وقت تفریح ​​را در طول تحصیلات خود فراموش نکنید!

ممنون و موفق باشید

مجوز کار
بازگشت

مجوز کار در چین

 

به نظر می رسد شما در خلاء اطلاعات گیر کرده اید.

در حال حاضر ، تیم میمونهای دانشمند ما نتوانسته اند راهنمایی دقیقی در مورد چگونگی و زمان درخواست مجوز کار در چین ایجاد کنند ، اگر شما می خواهید

.

با این وجود ، همیشه می توانید با مقامات محلی تماس بگیرید و اطلاعاتی در مورد:

آیا واقعاً به اقامت یا مجوز کار احتیاج دارید؟
آیا می توانید مستقیماً در چین متقاضی شوید یا اینکه مجبور هستید قبل از شروع کار به خانه برگردید و درخواست دهید؟
آیا وقت کافی برای درخواست دارید؟
اگر نیاز به درخواست اجازه کار دارید ، به چه مدارکی نیاز دارید؟
آیا می توانید از خودتان پشتیبانی کنید در حالی که به دنبال کار هستید؟ یا می توانید حتی بعد از کار شغلی از خود حمایت کنید؟
بررسی کنید که در هنگام کار در کشور ، چه مالیاتی را باید پرداخت کنید. اگر مزایایی دارید که می تواند زندگی شما را آسان تر کند.

خوب ، این همه آنچه ما تاکنون بدست آورده ایم ، پس موفق باشید و مطمئن باشید که سخت تلاش خواهید کرد و بهترین در زمینه شما در چین است.

نحوه درخواست
بازگشت

فرم ارزیابی تحصیلی

 • ثبت فرم ارزیابی بصورت رایگان و انلاین
 • امکان انتخاب چند کشور و رشته مورد علاقه جهت بررسی
 • بررسی شرایط شما توسط کارشناسان پذیرش تحصیلی
 • دریافت نتیجه بررسی و پیشنهادات، کارشناسان درخصوص شرایط پرونده شما برای دریافت پذیرش تحصیلی
 • بررسی شرایط شما و خانواده توسط کارشناسان ویزای تحصیلی
 • دریافت نتیجه بررسی و پیشنهادات، کارشناسان ویزا در خصوص شرایط پرونده شما برای دریافت ویزای تحصیلی کشور مدنظر
 • دریافت مشاور انلاین از کارشناسان ما پس از دریافت نتیجه فرم
 • دریافت مشاوره در خصوص شرایط و مدارک مورد نیاز هریک از دانشگاه های هدف
 • بهره مندی از مشاوره حضوری در دفتر تهران
+ اطلاعات بیشتر
درخواست فرم ارزیابی

ارتباط با کارشناسان

شما می توانید برای برای ارتباط با کارشناسان استادی پلن و دریافت مشاوره رایگان از لینک زیر اقدام بفرمایید.

تماس با ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

اگر با این شرایط موافقید، لطفا here کلیک کنید.