slu-university-sweden-دانشگاه-اس-ال-یو

 

دانشگاه علوم کشاورزی سوئد یا دانشگاه کشاورزی سوئد (SLU University – دانشگاه اس ال یو) یک دانشگاه دولتی واقع در سوئد است. این دانشگاه از جمله دانشگاه های کشور سوئد است که بر حوزه های مشخص کشاورزی، جنگلداری و صنایع غذایی تمرکز دارد و برخلاف سایر دانشگاه های دولتی در سوئد، بودجه ی این دانشگاه از طریق وزارت امور روستایی تامین می شود. پردیس اصلی این دانشگاه در منطقه ی اوپسالا واقع شده است و میزبان ۳۹۳۵  دانشجو است که ۴ درصد از این دانشجویان را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند.

در خصوص سیستم آموزشی این دانشگاه:

دانشجویان دانشگاه علوم کشاورزی سوئد می توانند در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در ۴ دانشکده ی این دانشگاه به تحصیل بپردازند که عبارتند از:

 • دانشکده ی باغ آرایی، باغبانی و علوم تولیدات محصولات زراعی
 • دانشکده ی منابع طبیعی و علوم کشاورزی
 • دانشکده ی دامپزشکی و علوم دام
 • دانشکده ی علوم جنگل

دانشگاه علوم کشاورزی سوئد (SLU) نقش مشخصی در جامعه سوئد بر عهده دارد: مسئولیت توسعه یادگیری و تخصص در زمینه های مربوط به منابع بیولوژیکی و تولیدات بیولوژیکی که این مسئولیت در حوزه های وسیع کشاورزی، جنگلداری و صنایع غذایی تا سؤالات زیست محیطی، دامپزشکی و بیوتکنولوژی گسترش یافته است و یک رویکرد جامع، بین رشته ای و کاربردی در زمینه ی پژوهش و تحقیقات ارائه می دهد.

همچنین در رتبه بندی انجام گرفته از سوی موسسه ی تایمز در سال ۲۰۱۹ دانشگاه علوم کشاورزی سوئد رتبه ی ۳۰۰-۲۵۱ در جهان و در بین دانشگاه های جوان جهان (کمتر از ۵۰ سال) رتبه ی ۳۶ را کسب کرده است. همچنین این دانشگاه در زمینه ی Life Science رتبه ی ۳۶ در جهان را دارد که نشان دهنده ی مزیت تحصیلی دانشگاه SLU است.

 

بهترین دلایل برای تحصیل در دانشگاه SLU

 • تحصیل در بزرگترین دانشگاه و موسسه تحقیقاتی علوم کشاورزی و منابع طبیعی در اسکاندیناو
 • تحصیل در سومین دانشگاه برتر جهان در زمینه های کشاورزی و جنگلداری
 • امکان برخورداری از بورسیه های تحصیلی در مقطع دکترا

تاریخچه دانشگاه اس ال یو سوئد دانشگاه علوم کشاورزی سوئد در سال ۱۹۷۷ با ادغام سه دانشکده دامپزشکی ، جنگلداری و کشاورزی تشکیل شد. این دانشکده ها دارای سابقه طولانی به عنوان موسسات مستقل بودند. موسسه دامپزشکی در اسکارا در سال ۱۷۷۵ تاسیس شد و به سرپرستی پیتر هرنکویست ، دانش آموز کارل فون لینه و کلود بورژالات ، که اولین کالج دامپزشکی را در لیون در سال ۱۷۶۲ تأسیس کرد، فعالیت می کرد. موسسه جنگلداری نیز در سال ۱۸۲۸ در استکهلم تأسیس شد تا به افرادی که از طریق مدارس جنگلداری تحصیل کرده بودند آموزش عملی ارائه دهد. آکادمی کشاورزی سلطنتی سوئد که در سال ۱۸۱۳ تأسیس شد، اساس دانشکده کشاورزی را پایه ریزی کرد که در سال ۱۸۴۸ در اولتونا شکل گرفت.

دانشجویان دانشگاه علوم کشاورزی سوئد می توانند در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در ۴ دانشکده ی این دانشگاه به تحصیل بپردازند که عبارتند از:

 • دانشکده ی باغ آرایی، باغبانی و علوم تولیدات محصولات زراعی
 • دانشکده ی منابع طبیعی و علوم کشاورزی
 • دانشکده ی دامپزشکی و علوم دام
 • دانشکده ی علوم جنگل

دانشگاه علوم کشاورزی سوئد (SLU) نقش مشخصی در جامعه سوئد بر عهده دارد: مسئولیت توسعه یادگیری و تخصص در زمینه های مربوط به منابع بیولوژیکی و تولیدات بیولوژیکی که این مسئولیت در حوزه های وسیع کشاورزی، جنگلداری و صنایع غذایی تا سؤالات زیست محیطی، دامپزشکی و بیوتکنولوژی گسترش یافته است و یک رویکرد جامع، بین رشته ای و کاربردی در زمینه ی پژوهش و تحقیقات ارائه می دهد. همچنین در رتبه بندی انجام گرفته از سوی موسسه ی تایمز در سال ۲۰۱۹ دانشگاه علوم کشاورزی سوئد رتبه ی ۳۰۰-۲۵۱ در جهان و در بین دانشگاه های جوان جهان (کمتر از ۵۰ سال) رتبه ی ۳۶ را کسب کرده است. همچنین این دانشگاه در زمینه ی Life Science رتبه ی ۳۶ در جهان را دارد که نشان دهنده ی مزیت تحصیلی دانشگاه SLU است.

 

تحقیقات دانشگاه اس ال یو سوئد دانشجویان دانشگاه کشاورزی سوئد می توانند در زمینه های آموزش،Life Science ،مهندسی و تکنولوژی، کشاورزی و جنگلداری، اقتصاد و کسب و کار، علوم طبیعی، دامپزشکی و علوم دام به تحصیل بپردازند. دانشگاه SLU در مقیاس بین المللی به استانداردهای بالایی در زمینه ی تحقیقات دست یافته است. این دانشگاه از طریق همکاری نزدیک با سایر شرکت ها و موسسات زیرساخت های گسترده ای برای انجام پژوهش برای محققان این دانشگاه فراهم آورده است. محققان این دانشگاه هر ساله در حدود ۱۶۰۰ مقاله ی علمی مشارکت می کنند که در بین مقالات منتشره در کشور سوئد بیشترین استناد در زمینه های علمی را داراست. علاوه بر این دانشگاه SLU در زمینه های تحقیقاتی اهداف مشخصی را دنبال می کند که به برخی از آنها اشاره خواهد شد:

 • مصرف و تولید پایدار:

SLU به تولید پایدار مواد غذایی در سطح ملی و بین المللی کمک می کند و به این منظور تاثیر آب و هوا بر تولید و مصرف مواد غذایی، پسماندهای غذایی و ارزیابی چرخه ی زندگی را مطالعه می کند. انرژی مقرون به صرفه و پاک:   مطالعات در خصوص فناوری زیست توده، تولید متان از نشخوارکنندگان و فرآیندهای بیوگاز و بررسی تغییرات اقلیمی را مورد مطالعه قرار می دهد. برابری جنسیتی:   تحقیقات، فعالیت ها و دوره های مربوط به موضوعات جنسیتی مورد مطالعه قرار می گیرد. دستور کار ۲۰۳۰ و ۱۷ هدف جهانی برای توسعه ی پایدار در سال ۲۰۱۵ توسط سازمان ملل متحد به تصویب رسید که هدف از آنها، کاهش فقر و دستیابی به امنیت غذایی، بهبود آموزش و بهداشت، کاهش تغییرات آب و هوا و دستیابی به استفاده پایدار از اکوسیستم های دریایی و زمینی است. دانشگاه علوم کشاورزی سوئد کلیه این موضوعات در خصوص پایداری را با هدف حفاظت از محیط زیست پوشش می دهد.

 

Career of SLU دانشگاه علوم کشاورزی سوئد از طریق همکاری با سازمان ها و شرکت های مختلف، فرصت های متنوع شغلی را در اختیار دانشجویان و فارغ التحصیلان خود قرار می دهد. همچنین دانشگاه امکان کارآموزی در بخش های مختلف دانشگاه و سایر مشاغل فراهم می کند که بدین ترتیب چشم اندازی از آینده ی شغلی را به دانشجویان خود می دهد. علاوه بر این دانشجویان این دانشگاه از این امکان برخوردارند که پس از اتمام تحصیلات و در صورت کسب شرایط لازم با دانشگاه در زمینه های شغلی و تحقیقاتی همکاری کنند.