تدریس انگلیسی در هلند

هلند و مردمش، علاوه بر خلق و خوی آرام، فرهنگ دوچرخه سواری گسترده و کشور زیبا، به خاطر مهارتی که در زبان انگلیسی دارند نیز نزد بسیاری از افراد شناخته شده هستند. در رتبه ی بندی World’s English Proficiency Index (یک رتبه بندی از طرف یک سازمان انگلیسی) کشور هلند رتبه ی اول را به خود اختصاص داده است. همین مسئله تاکیدی است بر برتری که مردم این کشور در صحبت به زبان انگلیسی دارند. از همین رو، برای بسیاری از افراد سوال است که این کشور به معلمان خارجی برای تدریس انگلیسی در هلند نیاز دارد؟

در پاسخ باید گفت که اگرچه این کشور کوچک یک تقاضای جدی و فوری برای جذب اساتید انگلیسی ندارد، اما افراد با شایستگی و صلاحیت کافی می توانند فرصت هایی برای تدریس انگلیسی در هلند پیدا کنند.

برای تدریس زبان انگلیسی در هلند، اکثر معلمان به مدرک لیسانس و گواهینامه TEFL نیاز دارند. متوسط حقوق برای تدریس انگلیسی در هلند بین ۱۷۵۰ دلار تا ۳۲۰۰ دلار در ماه است. کشور هلند صاحب یکی از باکیفیت ترین سیستم های آموزشی در جهان است. در ادامه به معرفی برخی از محتمل ترین مکان ها برای پیدا کردن شغل مناسب تدریس انگلیسی در هلند پرداخته ایم:

تدریس انگلیسی در هلند
تدریس انگلیسی در هلند

آکادمی ها و مدارس خصوصی زبان

امروزه مدارس بین المللی در سراسر جهان یافت می شوند؛ هلند نیز از این قاعده مستثنی نیست. این مدارس (مانند برلیتز) دارای مراکز زبان انگلیسی در شهرهای بزرگ هلند مانند دن لاهه و آمستردام هستند. اگر این اولین تجربه ی شما برای تدریس زبان در خارج از کشور است این مدارس می توانند انتخاب مناسبی باشند زیرا سخت گیری های کمتری در مقایسه با مدارس بین المللی دارند. اگر شما صلاحیت لازم (مانند مدرک دانشگاهی، سابقه تدریس و مدرک TEFL یا CELTA) را دارید پیدا کردن شغل در این مدارس برای شما نباید چندان مشکل باشد.

مدارس بین الملل

برنامه های درسی که در این مدارس به دانشجویان هلندی ارائه می شوند روی یکی از برنامه های درسی آمریکایی و یا انگلیسی متمرکز هستند. از مدارس ابتدایی تا دبیرستان، این مدارس طیف گسترده ای از دروس را آموزش می دهند و در زمینه ی استخدام معلمان از بیشترین رقابت برخوردار هستند. برای استخدام در این مدارس از شما انتظار می رود که حداقل چند سال سابقه تدریس و همچنین مدرک کارشناسی مربوطه را داشته باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط لازم می توانید به وب سایت مربوط به هر مدرسه مراجعه کنید. مدارس بین المللی در آمستردام و مدرسه ی انگلیسی در هلند در سطح جهانی از اعتبار بسیاری برخوردار هستند.

تدریس در هلند
تدریس در هلند

دانشگاه های هلند

امروزه تاکید بسیاری بر آموزش بین المللی می شود. همین نکته به این معناست که موقعیت های زیادی برای تدریس زبان انگلیسی در سطح جهانی و به ویژه در بخش آموزش عالی وجود دارد. بر اساس Eurogates (یک پورتال آنلاین برای دوره های آموزشی در هلند)، در طول سال تحصیلی ۲۰۱۹، بیش از ۲۵۰۰ دوره ی بین المللی در هلند به زبان انگلیسی ارائه شده است. اما توجه کنید که برای تدریس در دانشگاه های هلند شما به یک مدرک تخصصی معتبر و البته سابقه ی تدریس نیاز دارید.

فرصت های شغلی در هلند تنها به یک شهر محدود نمی شود. آمستردام قلب خلاقیت و فرهنگ در هلند است، روتردام مرکز تجاری محسوب می شود و دنی هاگ میزبان سیاست است. ماستریخت، لیدن و آرنهم نیز شهرهای مشهوری هستن

د. شما می توانید فرصت های شغلی مناسبی در آموزشگاه های زبان بین المللی یا خصوصی در تمام این شهرها پیدا کنید. حتی اگر محلی که در آن استخدام می شوید از مرکز شهر دور باشد نیز جای نگرانی نیست. هلند صاحب یکی از بهترین سیستم های قطار است. به همین دلیل نیز این امکان برای آموزگاران زبان انگلیسی در اوترخت وجود دارد که در آمستردام زندگی کنند! فاصله ی بین این دو شهر با قطار تنها ۳۰ دقیقه است. بهترین زمان برای استخدام در ماه های آگوست و دسامبر است.

پیشنهاد مطالعه: تحصیل در کشور هلند

شایستگی های لازم برای تدریس انگلیسی در هلند

نکته ی اصلی برای دستیابی به تدریس انگلیسی در هلند داشتن مقداری تجربه ی تدریس به همراه مدرک کارشناسی است. اگر تجربه ی تدریس را ندارید حداقل باید گواهی نامه های TEFL یا CELTA را اخذ کرده باشد. اگر قصد دارید که در سازمان های آموزش عالی به تدریس بپردازید داشتن مدرک کارشناسی ارشد و مدارک تخصصی تر برای شما یک امتیاز مثبت محسوب می شود.

ویزای کاری در هلند
ویزای کاری در هلند

 

ویزای کاری در هلند

به دست آوردن ویزای کاری برای افرادی که شهروند کشورهای غیر اروپایی هستند ممکن است که تا حدی چالش برانگیز باشد. اکثر مدارس در هلند مایل هستند که شهروندان انگلیس و یا ایرلند را استخدام کنند. چرا که شهروندان این کشورها می توانند در تمام ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا بدون نیاز به مجوز کار به فعالیت شغلی بپردازند. از آنجایی که پروسه ی اخذ ویزای کاری تا حدی به کارفرمای شما بستگی دارد پیشنهاد می شود پیش از ورود به هلند تمام موارد مربوط به استخدام را انجام دهید.

برخی از نکات فرهنگی که باید هنگام کار در هلند به آن ها توجه کنید

  • هنگام سلام و احوالپرسی با دوستان نزدیک، هلندی ها سه بوسه روی گونه رد و بدل می کنند؛ این کار از سمت چپ شروع می شود. با این حال، در موارد مربوط به کار و هنگامی که فردی را برای اولین بار ملاقات می کنید؛ دست دادن کفایت می کند.
  • مردم هلند تاکید بسیاری بر روی وقت شناسی، پایبندی به برنامه ها و حضور به موقع در جلسات دارند. تاخیر و یا عدم حضور در جلسه بدون دلیل موجه به هیچ وجه معمول نیست و بسیار بی ادبانه قلمداد می شود.
  • به احتمال زیاد، دوچرخه سواری بخش بزرگی از رفت و آمدهای روزانه شما خواهد بود. هلند یکی از کشورهایی است که به واسطه ی فرهنگ دوچرخه سواری مردمش، در سطح جهانی شناخته شده است. در هلند تهیه ی یک دوچرخه ی دست دوم با قیمت ۵۰ الی ۱۰۰ یورو از فروشگاه های دورچه محلی ممکن است.

برای دریافت خدمات مشاوره تحصیلی به صفحه ی  رزرو وقت مشاوره مراجعه کنید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *