تحصیل در کبک

مونترئال کبک، دارای بیشترین درصد دانشجو در میان شهر های کانادا است. استان کبک بیشترین تعداد دانشجویان خارجی  را هر ساله جذب می کند.دانشگاه های فرانسوی زبان و انگلیسی زبان ایالت کبک هرساله پذیرای بیش از بیست و پنج هزار دانشجوی خارجی هستند. در موسسات آموزشی این ناحیه، موقعیت های خوب و متنوع برای دانشجویان به وفور یافت میشود.دانشجویان نه تنها بخاطر گستردگی بالای برنامه های تحصیلی دانشگاه های کبک، به این ایالت علاقه دارند؛ بلکه بخاطر دلایلی همچون، شهریه های مطلوب، امکانات مدرن، محیط انگیزه بخش، و همچنین امکان مهاجرت دائمی به کانادا از طریق اخذ پذیرش دانشگاه های ایالت کبک، به تحصیل در این استان علاقه مند هستند.این مسئله بسیار اهمیت دارد که به هنگام انتخاب کبک بعنوان مقصد تحصیلی خود، موقعیت های در دسترس خود را بشناسید.

مزایای تحصیل در استان کبک

 • مدارک تحصیلی دانشگاه های کبک از اعتبار بین المللی بسیار خوبی برخوردار هستند. همچنین موسسه های آموزشی این استان ارائه کننده ی برنامه های تضمین شده ای در این استان هستند.
 • دانشجویان قادر هستند از میان رنج گسترده ی برنامه های درسی انگلیسی زبان و فرانسوی زبان در این دانشگاه، واحد های درسی خود را انتخاب کنند.
 • موسسه های آموزشی کبک، صرف نظر از اندازه و محل قرار گیری ، مجهز به امکانات مدرنی همچون، آزمایشگاه های مجهز با تکنولوژی بالا، سیستم های کامپیوتری پیشرفته، امکانات ورزشی و سالن های کنفرانس، هستند.
 • موسسه های آموزشی این استان دارای شهریه های مناسب در مقایسه با دیگر کشور های صنعتی و همچنین دیگر استان های کانادا هستند.
 • هزینه های زندگی در این استان به نسبت دیگر استان های کانادا، بسیار پایین تر است.
 • کبک بهترین استان کانادا است از آن جایی که زندگی شهری و زیبایی های روستایی در آن به خوبی ترکیب شده است. همچنین کبک دارای دریاچه ها و دریا های بیشمار، جنگل شمالی وسیع و همچنین پارک های طبیعی متعددی است.
 • دانشجوهای خارجی در استان کبک کانادا، موقعیت خوبی برای مهاجرت دائمی و به مرور دریافت اقامت دائمی در این کشور را فراهم می کنند.

مهاجرت پس از تحصیل در کبک

 • دوره کسب تجربه کبک:

شمار بالایی از دانشجویان خارجی، که برای تحصیل در کبک اقدام میکنند، تبدیل به شهروندان دائمی کانادا از طریق دوره Quebec Experience Class که همچنین با عنوان Programme de l’éxpérience Québécois (به فرانسوی) یا PEQ شناخته میشود، میشوند. این دوره دانشجویان را با زندگی در کبک و کسب و کار در این استان آشنا میسازد. این دوره ها نیازی به دریافت حق ویژه (برای شرکت در آنها) و یا دریافت پذیرش برای گذراندن دوره، ندارند.

 • نیروی کار متخصص کبک:

اگر دانشجویی تحصیلات خودرا در کبک به اتمام رسانده باشد و دارای گواهی CAQ (گواهی پذیرش کبک) و اجازه نامه تحصیلی کبک باشد، ممکن است واجد الشرایط برای ورود به بازار کار با داشتن امتیاز کافی در برنامه QSWP (برنامه نیروی کار متخصص کبک) در نظر گرفته شود.

 • ورود سریع:

متقاضیان برای مهاجرت به کانادا و یا کسانی که میخواهند به استان های دیگر کانادا مهاجرت کنند، پس از اتمام تحصیل در کبک میتوانند از طریق فدرال “سیستم انتخابی مهاجرتی ورود سریع” اقدام به مهاجرت کنند. این سیستم برای متخصصین با مهارت های کاری سطح بالا طراحی شده و دانشجویان خارجی که در کانادا تحصیل میکنند، پس از دریافت مدرک تحصیلی خود، میتوانند برای مهاجرت اقدام کنند.

دانشگاه های مشهور کبک

Bishop’s University

Concordia University

HEC Montreal

McGill University

Ecole Polytechnique De Montreal

Université de Montréal

University de sherbrooke

University du Quebec

University de laval

دلایلی برای تحصیل در کانادا:

 • کیفیت آموزشی موسسات تحصیلی

یکی از اصلی ترین دلایلی که دانشجوها را به تحصیل در کانادا تشویق می کند کیفیت آموزشی در دانشگاه ها و مراکز آموزشی این کشور است.

مدرک تحصیلی ارائه شده توسط موسسه های آموزشی کانادا از اعتباری در سطح دانشگاه های کشور هایی همچون؛ ایالت متحده آمریکا، استرالیا و انگلستان برخوردار است. همچنین دانشگاه های این کشور سالانه رتبه های خوبی را در جدول رتبه بندی “بهترین دانشگاه های دنیا” کسب میکنند.شما از تنوع انتخاب بالایی در میان موسسه های آموزشی برخوردار خواهید بود، همچنین میتوانید از اعتبار مدرک اعطایی در این کشور اطمینان حاصل کنید.در جهانی بودن متد ها و شیوه های آموزشی در موسسات آموزشی کانادا هیچ شکی وجود ندارد.

 • هزینه ها

هزینه های تحصیل یکی موضوعات حائز اهمیت برای بسیاری از دانشجویان سرتا سر دنیا است. دانشجویان خارجی موظف اند شهریه بیشتری را نسبت به بومیان بپردازند، با این حال هزینه های تحصیل در کانادا در مقایسه با دیگر کشور هایی همچون ایالات متحده آمریکا، استرالیا و انگلستان، بسیار مقرون به صرفه تر است.

کشور کانادا نه تنها از نظر هزینه های تحصیلی بلکه از نظر هزینه های زندگی هم درمقایسه با این کشور ها به صرفه تر است.

هزینه های زندگی(به دلار آمریکا( هزینه های تحصیل(به دلار آمریکا) کشور ها
۲۹,۹۴۷$ ۱۶,۷۴۶$ کانادا
۳۵,۰۴۵$ ۲۱,۳۶۵$ انگلستان
۳۶,۵۶۴$ ۲۴,۰۸۱$ استرالیا
۴۲,۰۹۳$ ۲۴,۹۱۴$ ایالات متحده آمریکا

 

برای دریافت خدمات مشاوره تحصیلی به صفحه ی  رزرو وقت مشاوره مراجعه کنید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *