بهترین شهر هلند برای زندگی

بر اساس گزارش سالانه منتشر شده از سوی اطلس شهرداری های هلند، شهر آمستردام دوباره در امتیاز بندی ها و ارزیابی ها به عنوان بهترین شهر برای زندگی در این کشور انتخاب شده است. در حقیقت، جذاب ترین شهر ها برای زندگی و کار در سراسر هلند در رندشت شمالی (northern Randstad) قرار دارند؛ اوترخت (Utrecht) به عنوان دومین شهر،‌ آمستلوین (Amstelveen) به عنوان سومین شهر و هارلم (Haarlem) به عنوان چهارمین شهر شناخته شده اند. از میان ده شهر جذاب تر هلند برای زندگی، تنها شهر های دنبوش (Den Bosch) در جایگاه پنجم و نیمگن (Nimegen) در جایگاه هفتم در غرب این کشور قرار ندارند. اصلی ترین دلیلی که موجب جذابیت بیشتر شهر های رندشت می شود، کاهش قیمت املاک و خانه در سال های اخیر و کاهش ترافیک در این منطقه است.

بهترین شهر هلند برای زندگی

آمستردام، بهترین مکان در هلند

اطلس شهرداری های هلند در ۱۵ سال اخیر به ۵۰ شهر بزرگ هلند نگاهی انداخته است تا جذاب ترین شهر هلند برای مردم را شناسایی کند. این تحقیق با توجه به معیار هایی مانند دسترسی به شغل، فرهنگ، نزدیکی به طبیعت، وجود دانشگاه یا داشتن مکان های تاریخی انجام شده است. برای ده سال پیاپی، این اطلس بهترین جایگاه در میان شهر ها را به آمستردام داده است. در این شهر در ازای هر هزار نفر، یک بار و دو رستوران وجود دارد. همچنین سالانه هشت نمایش، دو کنسرت کلاسیک و هفت کنسرت پاپ در این شهر برگزار می شود.

بهترین شهر هلند برای زندگی

جمعیت رندشت

غنی بودن فرهنگ، ‌طبیعت، امنیت و از همه مهم تر شغل، عواملی است که موجب می شود اغلب افراد جوان تر برای رندگی منطقه رندشت را انتخاب کنند. به عنوان مثال آمستردام و اوترخت هردو دارای جمعیت جوان و تحصیل کرده هستند. همچنین شهر آمستلوین به عنوان جایگزینی ارزان تر و آرام تر برای پایتخت یعنی آمستردام شناخته می شود. اما به طور مثال روتردام (Rotterdam) مانند سایر شهر های این منطقه در لیست جذاب ترین شهر های هلند قرار ندارد که با توجه به این گزارش، یکی از دلایل آن این است که این شهر دارای تعداد به نسبت زیادی کارگران با مهارت کم و موقعیت های اقتصادی-اجتماعی ضعیف است.

تفاوت های منطقه ای در حال رشد

محقق ارشد این اطلس، جرارد مارلت معتقد است که تفاوت های موجود میان رندشت و سایر مناطق هلند افزایش خواهد یافت، چرا که شهرداری ها شروع به بر عهده گرفتن بسیاری از خدمات اجتماعی که در گذشته توسط دولت ملی انجام می شد، کرده اند. شهرداری هایی که تعداد بیشتری از جمعیت بیکار، پیر، ناتوان و معلول را در خود جای داده اند، به مشکل مالی جدی بر خواهند خورد. برای مثال، از سال ۲۰۱۵ شهرداری هیرلن مجبور شد ۱۴ درصد از جمعیت ۱۵ تا ۶۴ ساله خود را تحت پوشش قرار دهد. با اختلاف، شهرداری آمستلوین تنها ۳ درصد این گروه از جمعیت خود را تحت پوشش قرار می دهد.

بهترین شهر هلند برای زندگی

مهاجران غیر غربی

یکی دیگر از دستاورد های تحقیقاتی اطلس شهرداری های امسال، اختلاف بزرگ بین شهرداری ها از نظر وضعیت استخدام مهاجران غیر غربی است. به عنوان مثال در شهر ماستریخت (Maastricht)، حدود یک چهارم از جمعیت این مهاجران در چهار سال اخیر شغل تمام وقت داشته اند. در حالی که در شهری مانند هارلم این درصد دوبرابر است. مارلت همچین می گوید که به نظر می رسد مهاجران در غرب کشور از فرصت های بیشتری برخوردارند.

مطالب مرتبط: تحصیل در هلند | انواع بورسیه تحصیلی در هلند | مدارک مورد نیاز برای دریافت بورسیه

 

برای راهنمایی و اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *