ارزانترین دانشگاه های قبرس | کشور قبرس علاوه بر این که با توجه به زیبای های جغرافیایی خود یک قطب جذاب برای گردشگران است، یکی از مقاصد محبوب تحصیلات عالی برای دانشجویان نیز می باشد که از نظر داشتن هزینه های پایین معروف است. این کشور دارای ۱۲ دانشگاه و موسسه آموزشی دیگر می باشد که بیش از ۶۵ هزار دانشجوی خارجی از ۱۳۰ کشور در آن ها تحصیل می کنند. اگرچه این کشور عضو اتحادیه اروپا است، بیشتر موسسات آموزش عالی در آن از سیستم آموزشی آمریکا پیروی می کنند. در لیست پایین برخی از ارزانترین دانشگاه های قبرس معرفی شده اند.

ارزانترین دانشگاه های قبرس برای دانشجویان بین المللی

دانشگاه نکوزیا

۱. دانشگاه نکوزیا

شهریه: از ۸۰۰۰ یورو

دانشگاه نکوزیا که در پایتخت کشور قبرس یعنی نکوزیا قرار دارد، در سال ۱۹۸۰ تاسیس شد. این دانشگاه با داشتن بیش از ۱۲ هزار دانشجوی کارشناسی و تحصیلات تکمیلی، به عنوان بزرگترین دانشگاه قبرس شناخته شده است. این دانشگاه دارای محوطه ای بزرگ است که در محوطه اگنومیا در شهر نکوزیا قرار گرفته است.این دناشگاه دارای ۶ دانشکده شامل دانشکده کسب و کار، علوم و مهندسی، تحصیلات، علوم انسانی و علوم اجتماعی، حقوق و دانشکده پزشکی است. در این دانشکده ها، بیش از ۱۰۰ برنامه آموزشی به صورت حضوری و آنلاین برگزار می شود که تمام مقاطع کارشناسی، ارشد و دکتری را شامل می شوند.

همچنین یکی از اولین دانشگاه ها در دنیاست که کارشناسی ارشد در ارز دیجیتال ارائه می کند و بیت کوین را به عنوان یک روش پرداخت شهریه قبول دارد. همکاری های بین المللی قوی نیز با دانشگاه های خارجی دارد. این دانشگاه ارزان قیمت با داشتن استاندارد های بالای آموزشی در لیست ۱۰۰ دانشگاه برتر در اروپا و آسیا قرار گرفته است.

دانشگاه قبرس

۲. دانشگاه قبرس

شهریه: از ۳۵۰۰ یورو

دانشگاه قبرس یک دانشگاه معتبر دولتی تحقیقاتی است که در پایتخت این کشور قرار دارد. در سال ۱۹۸۹ تاسیس شده و با داشتن بیش از هفت هزار دانشجو در مقاطع مختلف به یکی از قطب های شناخته شده در سطح بین المللی تبدیل شده است.تنها مشکل برای دانشجویان بین المللی این است که بیشتر مباحث به زبان یونانی و ترکی ارائه می شوند اما دوره های فشرده آموزشی زبان برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته شده است.

تنوع رشته ها در این دانشگاه به گونه ای است که در ۸ دانشکده طبقه بندی می شوند که عبارت از دانشکده علوم انسانی، علوم خاص/کاربردی، علوم اجتماعی و تحصیلات، مهندسی، اقتصاد و مدیریت، دانشکده پزشکی و دانشکده ادبیات هستند. علی رغم اینکه به نسبت دانشگاه جدیدی است، به یکی موسسه های معتبر جهانی تحصیلات عالی تبدیل شده است و در لیست ۲۰۰ تا ۴۰۰ دانشگاه برتر قرار گرفته است.به علاوه، این دانشگاه یکی از معدود موسسات در این کشور است که بر انجام تحقیقات تمرکز دارد و در حال حاضر بیش از ۲۰۰ تحقیق و برنامه در آن در حال انجام است. همچنین با بسیاری از دانشگاه های اروپایی دیگر همکاری دارد و در طرح های انتقال دانشجویان شرکت می کند.

دانشگاه بین المللی قبرس

۳. دانشگاه بین المللی قبرس

شهریه: از ۶۰۰۰ یورو

یکی از تنها موسسات آموزشی در این کشور که تمرکز آن بر فراهم آوردن امکان تحصیلات دانشجویان خارجی است دانشگاه بین المللی قبرس می باشد که یک دانشگاه خصوصی به زبان انگلیسی است که در شمال نکوزیا قرار دارد.این دانشگاه ارزان قیمت که در سال ۱۹۹۷ راه اندازی شد، با اولویت نیاز به موسسه ای آموزشی به زبان انگلیسی شروع به کار کرد. این موسسه شامل چندین دانشکده شامل داروسازی، ارتباطات، اقتصاد/علوم مدیریتی، تحصیلات، مهندسی،‌ هنر، حقوق، علوم بهداشت، کشاورزی و علوم طبیعی است. همچنین دارای مراکز تحقیقاتی مهمی مانند مرکز تحقیقات محیطی و مرکز تحقیقات بیوتکنولوژی است.

علاوه بر آن، این دانشگاه دارای امکانات پیشرفته برای دانشجویان، از جمله کتابخانه ای مدرن تا امکانات ورزشی متنوع است. در حال حاضر، این دانشگاه بیش از ۱۵ هزار دانشجو دارد و از لحاظ تعداد جمعیت یکی از بزرگترین دانشگاه ها محسوب می شود. دانشجویانی از بیش از ۶۰ کشور در دنیا در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. همچنین با سایر دانشگاه های خارجی مشارکت می کند و سالانه در برنامه های انتقال دانشجو نیز همکاری می کند که موجب جذب تعداد زیادی داوطلب می شود.

دانشگاه مدیترانه شرقی

۴. دانشگاه مدیترانه شرقی

شهریه: از ۳۰۰۰ یورو

این دانشگاه که در سال ۱۹۷۹ تاسیس شد، یکی دیگر از دانشگاه های تحقیقاتی است که در شهر فاماگوستا در ساحل شرقی قبرس بنا شده است. با داشتن بیش از ۱۸ هزار دانشجو در همه مقاطع کارشناسی تا تحصیلات تکمیلی، به عنوان یکی از بزرگترین موسسات آموزش عالی در این منطقه شناخته می شود. گستره وسیعی از رشته های کارشناسی، ارشد و دکتری در این دانشگاه به دانشجویان ارائه می شود، همانند دوره های مطالعه ویژه تحقیقات.در مجموع ۱۴۱ برنامه آموزشی در این دانشگاه در جریان است. زبان های مورد نیاز برای تحصیل انگلیسی و ترکی هستند. همچنین برای استفاده دانشجویان، امکانات مختلفی مانند امکانات ورزشی و اجتماعی نیز در اختیار آن ها قرار داده است.

به علاوه، یکی از بزرگ ترین کتابخانه های دانشگاهی دنیا در دانشگاه مدیترانه شرقی قرار دارد که کالکشنی شامل بیش از ۱۲۰ هزار کتاب در آن جمع آوری شده است. همچنین دارای یک مدرسه آموزش زبان انگلیسی برای دانشجویانی است که تمایل دارند زبان انگلیسی خود را تقویت کنند. دوره های بیشمار زبان ترکی نیز برای استفاده دانشجویان خارجی که تمایل به یادگیری یک زبان خارجی دیگر دارند در نظر گرفته شده است.این دانشگاه همکاری های بین المللی نیز دارد و یکی از اعضای انجمن دانشگاه قفقاز است. همچنین در میان ۸۰۰ دانشگاه برتر جهان رتبه بندی شده است.

دانشگاه فردریک

۵. دانشگاه فردریک

شهریه: از ۵۰۰۰ یورو

فردریک یکی دیگر از دانشگاه های ارزان در قبرس است که در سال ۱۹۶۵ راه اندازی شد و شامل دو محوطه دانشگاهی در شهر های نکوزیا و لیماسول است. به عنوان یکی از زنده ترین و پر انرژی ترین موسسات آموزش عالی در این کشور شناخته می شود و تنوع بالایی از دوره های آموزشی را برای مقاطع کاردانی، کارشناسی، و تحصیلات تکمیلی ارائه می کند.تدریس و تحقیق در زمینه های علوم، فناوری، هنر و ادبیات در این دانشگاه حرف اول را می زند. بر خلاف اینکه تقریبا تازه تاسیس است، هم در داخل و هم در خارج از کشور جایگاه خوبی در میان دانشگاه ها برای خود باز کرده است.

اگر چه دانشگاه کوچکی به حساب می آید، در حال حاضر جمعیتی بالغ بر ۳۰۰۰ دانشجو در آن مشغول به تحصیل هستند. دانشکده هایی از جمله معماری، اقتصاد، آموزش و پرورش، بهداشت، علوم انسانی و مهندسی در این دانشگاه وجود دارند. همچنین دانشکده های کسب و کار آن در کشور بسیار شناخته شده و معتبر هستند، در حقیقت دانشگاه فردریک با توجه به جایگاه آموزشی قوی، در میان ۱۰۰ دانشگاه برتر مدیریتی و فنی در اروپا قرار دارد. همچنین برنامه های ویژه ای در زمینه های مطالعات دریایی و مهندسی نفت برگزار می کند که معمولا در سایر دانشگاه های قبرس یافت نمی شود.

دانشگاه فناوری قبرس

۶. دانشگاه فناوری قبرس

شهریه: از ۳۲۰۰ یورو

دانشگاه فناوری و تکنولوژی قبرس یکی از ارزانترین دانشگاه های قبرس (دولتی تحقیقاتی) است که اخیرا به سیستم آموزش عالی این کشور پیوسته است. این دانشگاه در سال ۲۰۰۴ تاسیس گردید و هدف آن این بود جایگاه خالی برخی از دوره های آموزشی که معمولا در سایر موسسات آموزش عالی و دانشگاه های قبرس ارائه نمی شوند را پر کند.این دانشگاه در شهر لیماسول واقع شده است که دومین شهر بزرگ در کشور قبرس است. جهت گیری آن بیشتر به سمت انجام تحقیقات کاربردی است و به عنوان یکی از قطب های مهم تحقیقاتی و آموزشی در زمینه علوم و تکنولوژی در کشور شناخته شده است.

سازماندهی آموزشی در آن به گونه است که شامل ۱۲ گروه آموزشی و ۶ دانشکده می شود که عبارت از دانشکده های مدیریت و اقتصاد، علوم بهداشت، ارتباطات، هنر های زیبا، مهندسی، علوم ژئوتکنیک و مدیریت محیط زیست است. علاوه بر آن این دانشگاه دارای یک موسسه بین المللی و مرکز آموزش زبان است که برای دانشجویان خارجی تدارک دیده شده که چندان به زبان جدید مسلط نیستند و نیاز به آموزش بیشتری در زمینه فرهنگ و زبان قبرس دارند.دانشگاه تکنولوژی قبرس از ابتدای شکل گیری خود با پیشرفت هایی که داشته موفق شده از نردبان دانشگاه ها بالا برود و امروزه در میان ۳۵۰ دانشگاه برتر در دنیا شناخته شده است.

مطالب مرتبط:  تحصیل در قبرس |

 

برای دریافت خدمات مشاوره تحصیلی به صفحه ی  رزرو وقت مشاوره مراجعه کنید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *