استادی پلن چیست؟ چگونه یک استادی پلن عالی بنویسیم؟

برای این که در مسیر تحصیل و انجام پروژه ها و پژوهش هایتان، موفق شوید، بهترین کار استفاده از یک استادی پلن فوق العاده است.در این مقاله، قصد داریم که شما را با مفهوم استادی پلن، کاربرد آن، و بهترین و عالی ترین انواع آن آشنا کنیم. نکات استثنایی نوشتن یک استادی پلن مفید و موثر این مقاله را از دست ندهید!

استادی پلن چیست؟

استادی پلن چیست؟

شاید برای شما سوال باشد که استادی پلن چیست؟؛ در واقع به برنامه هایی گفته می شود که زمان های مطالعه و اهداف آموزش و یادگیری فرد را در دوره ها و یا کلاس های خاص تعیین می کند.درست مانند یک برنامه کاری یا یک برنامه ریزی که برای دانش آموزان در مدارس مشخص می کنند، استادی پلن نیز، شامل زمان بندی دقیق برای مطالعه، دوره ها و کلاس ها با روز و ساعت از پیش تعیین شده است.برای این که در روند درس خواندن و تحصیل خود، نظم بیشتری داشته باشید، می توانید از استادی پلن بهره بگیرید تا قدم هایتان به سوی موفقیت سریع تر شود!هنگام درخواست  پذیرش از دانشگاه های مطرح سراسر دنیا و یا بورسیه تحصیلی، احتمال دارد از شما استادی پلنی بخواهند که در آن اهداف خود را از گذراندن دوره های آموزشی بعدی خود نشان دهید.

استادی پلن چیست؟

استادی پلن باید شامل چه مواردی باشد؟

شما در برابر زمان مسئول هستید.برای این که بتوانید با زمان بندی درست و اصولی پیش بروید و نظم بیشتری برای خود در مطالعه تان ایجاد کنید، بهترین توصیه ما، طراحی یک استادی پلن شخصی و منحصر به فرد است.به طور کلی تنها استفاده از یک برنامه مطالعاتی ( استادی پلن)، داشتن نظم در مطالعه و استفاده از آن هنگام درس خواندن نیست؛ ممکن است لازم باشد برای گرفتن پذیرش از یکی از دانشگاه های معروف و به نام جهان یا برای ثبت نام بورسیه ی تحصیلی، استادی پلن خود را ارائه کنید.به همین منظور، برنامه مطالعاتی شما باید یک سری ویژگی ها و استاندارد های مشخص شده را داشته باشد تا به تنهایی اهداف و ایده های شما را بیان کند.

استادی پلن شما باید حداقل شامل ۹ مورد مهم زیر باشد:

  1. نام و نام خانوادگی
  2. تحصیلات اخیر شما
  3. دستاورد هایتان که یک نمای کلی از تحصیل و پروژه شما ایجاد می کند.
  4. اهداف یادگیری و برنامه های تعیین شده ( در صورت وجود)
  5. اهداف شما از آزمایش هایی که انجام دادید و یا می خواهید انجام دهید. ( در صورتی که پروژه و پژوهش شما نیاز به کار های آزمایشگاهی داشه باشد)/ نتایج مورد انتظار
  6. اهداف دانشگاهی آینده
  7. تغییر در عادات مطالعه
  8. نقاط قوت شما
  9. نقاط ضعف شما و برنامه ها و ایده هایی که برای مقابله با آن ها دارید.

استادی پلن چیست؟

۵ گام برای نوشتن یک استادی پلن عالی، با این پنج قدم اساسی برنامه استادی پلن و پتانسیل آن را به حداکثر برسانید:

گام اول:  هدف استادی پلن چیست؟

اول از همه، هدف برنامه مطالعاتی خود را مشخص کنید. آیا برای دوره های دانشگاهی شما است؟ آیا برای درخواست بورسیه تحصیلی شروع به نوشتن استادی پلن کرده اید؟ یک برنامه مطالعاتی برای درخواست بورس تحصیلی در مقایسه با یک استادی پلن برای دوره های دانشگاهی به کمی تحقیق و زمان بیشتر نیاز دارد.اطمینان حاصل کنید که تمام اطلاعات مربوط به هدفتان را به طور کامل و جامع نوشته اید.

گام دوم: قسمت زمان در برنامه مطالعاتی

نمودار زمانی شما را قادر می سازد دریابید که در طول روز برای هر فعالیت چقدر وقت می گذارید؛ به عنوان مثال، شاید شما روزانه ۲ ساعت با سگ خود در پارک باشید.زمان بندی دقیق خود را در استادی پلن مشخص کنید، تا بتواند نظم خوبی به شما و فعالیت های روزمره تان بدهد.یک نمودار زمانی ایجاد کنید.در مورد هر کاری که در طول روز انجام می دهید، اعم از فعالیت های مربوط به محل کار یا خانه یادداشتی تهیه کنید.یادداشت های مفصل به همراه تمام جزییات می تواند در برنامه ریزی های موفق شما بسیار تاثیر گذار باشد.بنابراین بعداً می توانید به نمودار خود نگاه کرده و تصمیم بگیرید که در کجا می توانید یک ساعت مطالعه اضافی داشته باشید و در چه مکانی یک ساعت را از دست خواهید داد.

 

استادی پلن چیست؟

گام سوم: همه برنامه ریزی ها و کار هایی که قرار است انجام دهید را وارد استادی پلن کنید.

برنامه مطالعاتی  شما باید بتواند به شما در تشخیص این که چه روزهایی و چه زمان هایی برای تحصیل شما مفید تر و بهترند، کمک کند.اگر نمودار زمانی شما نشان می دهد که چهارشنبه و جمعه از ظهر تا دو بعداز ظهر بهترین زمان برای مطالعه شماست، پس حتما این زمان های تعیین شده را در تقویم ماهانه خود وارد کنید.وارد کردن این تاریخ ها و ساعت ها  در تقویم خود، نه تنها به شما کمک می کند تا آن ها را بهتر به خاطر بسپارید بلکه اهمیت آن را بیشتر می کند؛ بدین گونه، تمامی تاریخ ها و برنامه هایی که برای خود مشخص کرده اید، همانند قرار ملاقات با پزشک برایتان ارزشمند خواهد شد.

گام چهارم: اهداف مطالعه را در برنامه مطالعه تعریف کنید.

در ابتدای هر هفته یا در ابتدای هر جلسه مطالعه، تعیین کنید که چرا باید مطالعه کنید، چه چیزهایی را بیشتر باید بخوانید، چه مواردی را در درس خواندن باید بهبود ببخشید و چه مسیرهایی را برای رسیدن به هدف باید طی کنید.

گام اخر و مهم ترین گام!

برنامه هایی که در استادی پلن خود وارد کرده اید را حتما انجام دهید.از دست دادن یک جلسه مطالعه در روزهای وسط هفته به عنوان مثال برای رفتن به سینما با دوستانتان ممکن است آسان به نظر برسد، اما  تنظیم وقت مطالعه در اواخر هفته باعث ایجاد استرس و اضطراب در شما خواهد شد.سخت کار کنید و واقعاً به نمودار زمان خود و تقویم مطالعاتی خود پایبند باشید.اگر یک بار جهش مثبتی در کارها و درس خواندتان داشته باشید، احتمال این که دوباره پرش کنید بیشتر می شود.تمام تلاش خود را انجام دهید تا از برنامه های خود به هیچ وجه عقب نمانید!

استادی پلن چیست؟

چرا به استادی پلن نیاز دارید؟

استادی پلن ابزاری عالی برای کمک به شما در موفقیت در فعالیتهای آموزشی شماست.طرح مطالعاتی در سازماندهی برنامه های شما بسیار موثر بوده و احساس مسئولیت شما را تقویت می کند؛ علاوه بر این به شما یادآوری می کند که موعد مقرر برنامه شما چه زمانی است.استادی پلن به نوعی شما را مجبور می کند از خود سوالاتی از این قبیل بپرسید: “آیا اخیراً زمان کافی را برای مطالعه خود صرف کرده ام؟” یا “آیا من بیشتر از این که برای آخرین امتحانم درس بخوانم ، وقتم را با دوستانم گذرانده ام؟”

بنابراین، توانایی پاسخگویی به این سوالات، بینشی در مورد مهارت های مدیریت زمان شما فراهم می کند؛ ممکن است دریابید که متاسفانه ساعاتی که با دوستانتان یا در بازی های ویدیویی می گذرانید سه برابر زمان تحصیلتان است!نوشتن یک استادی پلن خوب و مناسب که هم راهنما و روشنگر مسیر تحصیلی شما باشد و هم اگر برای درخواست بورسیه و یا پذیرش از یک دانشگاه به نام جهان فرستادید، صد در صد پذیرفته شود، نیاز به رعایت نکات مهم و حساسی دارد.برای کسب اطلاعات بیشتر و دقیق از نکات و شرایط نوشتن یک استادی پلن کاربردی و عالی، با همکاران و مشاوران متخصص مجموعه استادی پلن در ارتباط باشید.

 مطالبی که ممکن است مرود نظر شما باشد:  تدریس انگلیسی در هلند | برترین دانشگاه های کانادا | تحصیل در کبک | اخذ شهروندی کانادا |

 

برای دریافت خدمات مشاوره تحصیلی به صفحه ی  رزرو وقت مشاوره مراجعه کنید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *