برنامه مهاجرتی جدید استان کبک

استان کبک یکی از استان های کانادا برنامه ی خود را برای خوگیری مهاجران تازه وارد با جامعه کبک اعلام کرده است:

در برنامه مهاجرتی استان کبک، ماموران مهاجرت به کمک مهاجران می آیند و آنها را در تک تک مراحل یاری می کنند. آقای Simon Jolin-Barrette وزیر مهاجرت کبک جزییات این برنامه را در تاریخ ۸ آگوست رسما اعلام کرد.گفتنی است این برنامه بخشی از اصلاحاتی است که در قوانین مهاجرت کبک اعمال شده و در ماه ژوئن به تصویب رسیده است. هدف از این برنامه این است که مهاجران در بافت جامعه کبک حل شوند و با آن خو بگیرند.اتباع غیرکانادایی که مایل هستند به کبک مهاجرت کنند باید در گام نخست گواهی انتخاب کبک یا به اختصار CSQ را از وزارت مهاجرت کبک دریافت کنند.

برنامه مهاجرتی استان کبک، مهاجران را بر اساس معیارها و ضوابط خاص خود ارزیابی و انتخاب می کند. متقاضیان پس از دریافت CSQ باید تقاضای خود مبنی بر اخذ اقامت دائم را به دولت فدرال ارائه نمایند.به محض دریافت CSQ ، به منابع و مامور مهاجرت دسترسی خواهند داشت. به متقاضیان منتخب اطلاعاتی در مورد مناطق کبک داده می شود و مدارک علمی و حرفه ای آنها به رسمیت شناخته می شود و به آنها پیشنهاد شرکت در کلاس های آنلاین زبان فرانسه داده می شود (که البته در این مورد حق تایید یا رد کردن دارند).

برنامه مهاجرتی جدید استان کبک

متقاضیان منتخب در بدو ورود به فرودگاه مورد استقبال قرار می گیرند و از آنها دعوت می شود تا ظرف پنج روز با مامور مهاجرت ملاقات کنند تا برنامه منحصر به فردشان تهیه شود.

این فرایند چهار مرحله دارد که عبارت اند از:

۱. ورود
۲. آموزش و یادگیری زبان
۳. ورود در بازار کار
۴. آمیخته شدن با بافت جامعه

همچنین افرادی که می خواهند در مورد واقعیت های اجتماعی اقتصادی و بازار کار کبک بیاموزند کلاس هایی برگزار می شود. این کلاس های اختیاری هستند و استان کبک به افرادی که مایل به شرکت در آنها هستند به عنوان تشویق ۱۸۵ دلار می پردازد.همانطور که اعلام شد این برنامه برای هر فرد جداگانه و با یاری مامور مهاجرت انجام می شود تا بدین ترتیب تجربیات و نیازهای هر فرد در نظر گرفته شود. استان کبک در این راستا سرمایه گذاری ۲۰ میلیون دلاری انجام داده است و از این طریق ۸۴ شغل دولتی جدید ایجاد می کند: ۷۸ فرصت شغلی برای ماموران یاری دهنده مهاجران و ۶ فرصت شغلی برای هماهنگ کننده برنامه ها.

مطالب مرتبط: تحصیل در کبک

برای دریافت خدمات مشاوره تحصیلی به صفحه ی  رزرو وقت مشاوره مراجعه کنید.

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *