فلوشیپ (fellowship) چیست و چه مزایایی دارد؟و به چه کسانی تعلق می گیرد؟
برای یک دانشجو، دانستن و آگاهی از فلوشیپ و مزایای آن بسیار اهمیت دارد.این که بدانید، فلوشیپ چیست و چه مزایایی دارد، مسلما شما را ترغیب به فعالیت هایی می کند که بتوانید آن را به دست بیاورید.به طور کلی، فلوشیپ، نوعی کمک هزینه تحصیلی و اصطلاحا بورسیه ای است که به دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد، دکترا و پزشکان و محققین تعلق می گیرد.با ما در این مقاله همراه باشید، تا شما را با هر آن چه که لازم است از فلوشیپ بدانید، آشنا کنیم.

فلوشیپ (fellowship) چیست

فلوشیپ (fellowship) چیست؟

فلوشیپ (fellowship) چیست ؟ کمک هزینه و بورسیه ای است که معمولا به دانشجویان و یا فارغ التحصیلان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری، و یک محقق برای پرداخت هزینه های تحصیلات دانشگاهی تعلق می گیرد.معمولا، دانش آموختگان و دانشجویان تحصیلات تکمیلی، برای دریافت این کمک هزینه بی نظیر، رقابت می کنند و بر اساس پتانسیل خود برای یک پژوهش مثبت سازنده و طولانی مدت انتخاب می شوند.جالب است بدانید، دریافت یک فلوشیپ برای یک دانشجو، مانند یک رویا است.مسلما، مزایای بی شمار این کمک هزینه خاص، هر کسی را بر می انگیزد تا برای دریافت آن تلاش لازم و کافی را انجام دهد.

بعضی از این بورسیه ها، آن قدر شرایط عالی دارند، که حتی هزینه های تمامی سفر های پژوهشی، پروژه ها و یا حتی هزینه های پایان نامه های شما را تقبل می کنند.انواع فلوشیپ بعد از این که معنا و تعریف کلی فلوشیپ را بررسی کردیم، بهتر است که با انواع آن، به خوبی آشنا شوید تا بتوانید با دید بازتر و آگاهی بیشتر، برای دریافت آن ها تلاش کنید.

فلوشیپ (fellowship) چیست

به طور کلی، سه نوع فلوشیپ در دانشگاه های دنیا، به دانشجویان شایسته و مستعد تعلق می گیرد:
۱. فلوشیپ تحصیلات تکمیلی:
این نوع فلوشیپ، در واقع بورسیه ای مخصوص دانشجویان تحصیلات تکمیلی است که هزینه های مربوط به تحصیلات آن ها مانند شهریه های دانشگاهشان را پرداخت می کند.بعضی از این کمک هزینه ها، آن قدر مفید و موثر هستند که حتی هزینه های زندگی و بیمه درمانی دانشجو را نیز تامین می کنند که با وجود آن ها یک فرصت فوق العاده برای او به ارمغان می آید.در کمال ناباوری، حتی بعضی از این بورسیه ها، از این حدود نیز جلوتر رفته و مخارج پیشرفت حرفه ای پژوهشگر مثل هزینه های کنفرانس های علمی را هم پوشش می دهند.
۲. فلوشیپ های پزشکی:
این نوع فلوشیپ کم نظیر، به پزشکانی تعلق می گیرد که تحصیلات خود را در این رشته به پایان رسانده اند و تخصص خود را دریافت کردند اما همچنان علاقه مند به دریافت آموزش بیشتر و فراتر در یک زیررشته پزشکی هستند.به عنوان مثال، اگر شما پزشک متخصص اطفال باشید، اما تمایل به آموختن و کسب دانش در زمنیه بی هوشی اطفال داشته باشید، می توانید از این بورسیه تحصیلی شگفت انگیز بهره مند شده و از مزایای آن بهره ببرید.
۳. فلوشیپ های فوق دکترا:
اگر به تازگی مدرک دکترای خود را گرفته اید اما هنوز شور و شوق مطالعه و تحقیق بیشتر،درون شما زنده و پاربرجاست، می توانید از این کمک هزینه فوق تصور، استفاده کنید.این نوع بورسیه، برای افرادی که نتوانسته اند در دوره دکترا و تحصیل خود، در موضوع موزد علاقه شان مطالعه و پژوهش کنند، بهترین فرصت است.

فلوشیپ (fellowship) چیست

دریافت فلوشیپ چه مزایایی دارد؟

اخذ فلوشیپ ها و بورسیه های تحصیلی، مزایای بسیار زیادی برای شما دارد.اولین و بهترین مزیتی که این گونه کمک هزنیه های تحصیلی دارند، منابع مالی است که برای دستیابی به اهداف علمی و پژوهشی در اختیار افراد لایق، قرار می دهند؛ اما این، همه ماجرا نیست!جالب است بدانید، افرادی که از این بورسیه ها استفاده کرده اند، از اعتبار حرفه ای و کاری فوق العاده بالایی برخوردار هستند؛ این افراد به عنوان دانشمند به جامعه و همکاران خود معرفی می شوند.داشتن یک فلوشیپ در رزومه، کاملا شما را در بازار کار از سایر رقبایتان، متمایز می کند.انواع و اقسام مهارت ها و تجربیاتی که طی این بورسیه ها کسب خواهید کرد، شرکت های بزرگ را هرچه بیشتر ترغیب می کند تا شما را به عنوان نمونه ترین متخصص انتخاب کنند.

فلوشیپ ها به چه کسانی تعلق می گیرند؟

یک رقابت ملی و بین المللی بین همه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا و پزشکان جهان، برای دریافت فلوشیپ های خاص و تاثیرگذار برقرار است.
برای این که بتوانید یک آینده رویایی و باورنکردنی را از طریق کسب فلوشیپ، از آن خود کنید، در ابتدا باید بدانید این بورسیه فوق العاده نصیب چه کسانی می شود!در این رقابت ملی و جهانی، فلوشیپ معمولا در اختیار پژوهشگران یک پروژه و پژوهش تاثیرگذار مهم، منتشرکننده یک کتاب یا مقاله کم نظیر و خلق کننده اثرهای زیبا و خارق العاده، قرار می گیرد.اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که ایده ای ناب و کمیاب دارید و برای عملی کردن آن، نیاز به بودجه و منابع مالی دارید، می توانید امید زیادی به دریافت این کمک هزینه ها داشته باشید.

فلوشیپ (fellowship) چیست

گاهی فلوشیپ ها، براساس نمره های آزمون هایی خاص و یا معدل های درسی، به افراد شایسته، تعلق می گیرند.مدیران بورسیه کننده، معمولا به دنبال افرادی هستند که هدف علمی مشخصی دارند و بتوانند دقیقا بیان کنند که بورسیه چگونه می تواند به آن ها در رسیدن به هدف طولانی مدتشان، کمک کند.
برای کسب اطلاعات بیشتر از نحوه دریافت فلوشیپ و بورسیه های تحصیلی، با کارشناسان و مشاوران ما در موسسه اسپید آروین در ارتباط باشید.هیچ آرزویی دست نیافتنی و غیرممکن نیست!اگر شما هم به دنبال دریافت بهترین فلوشیپ های دنیا برای تحقق رویاهای خود در رشته تحصیلی مورد علاقه خود هستید، می توانید با استفاده از مشاوره های موسسه ما، به هدف ارزشمند خود دست یابید.

 

مطالبی که ممکن است مرود نظر شما باشد: آزمون ماک آیلتس IELTS چیست؟ | آزمون تافل TPO چیست؟ | WES چیست؟ | همه چیز در مورد آزمون SAT | استادی پلن چیست؟ | تدریس انگلیسی در هلند | برترین دانشگاه های کانادا | تحصیل در کبک 

 

برای دریافت خدمات مشاوره تحصیلی به صفحه ی  رزرو وقت مشاوره مراجعه کنید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۳ از ۵
از مجموع ۲ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *