شیوه ی آموزش در هلند رتبه ی بسیار بالایی دارد. در حقیقت، در یک رتبه بندی، کشور هلند به عنوان سومین کشور تحصیل کرده در سطح جهان شناخته شده است. علاوه بر این، در رتبه بندی جهانی Pisa/ OECD، برای افراد ۱۵ ساله، کشور هلند عملکرد بسیار خوبی از خود نشان داده است. در هلند، یک سوم افراد ۲۵ الی ۶۴ ساله دارای مدرک دانشگاهی هستند که به طور قابل توجهی از میانگین OECD، به اندازه ی ۲۴ درصد بالاتر است.

از طرف دیگر، کشور هلند از نظر برابری در فرصت های آموزشی یکی از برترین کشورهای جهان محسوب می شود. همچنین، ۱۳ دانشگاه دولتی در هلند وجود دارد که معمولا در رتبه بندی جهانی دانشگاه ها (The Time) امتیاز بسیار خوبی کسب می کنند.وزارت آموزش، فرهنگ و علوم هلند در حال حاضر با همکاری معلمان، اساتید و متخصصان آموزشی، روی یک برنامه ی جدید برای تدریس در سطح ملی کار می کند. هلند قصد دارد به یک آموزش مفید برای آینده ی کاری دانش آموزان، دست پیدا کند.

شیوه ی آموزش در هلند

برای کشور کوچکی مانند هلند که دانشجویان بین المللی زیادی در خود دارد، تنظیم یک برنامه آموزشی که پاسخ گوی یک جهان بین المللی باشد اهمیت بسیاری دارد. لازم به ذکر است که بیش از ۹۵ درصد از مردم هلند قادر به صحبت به زبان انگلیسی هستند. این مسئله در ایجاد یک فضای تحصیلی مناسب میان دانشجویان از ملت های مختلف تاثیر به سزایی دارد.هلند در زمینه ی ثبت نام دانشجویان بین المللی تاریخچه ی بلند بالایی دارد. در اوایل سال ۱۹۵۰، هلند اولین کشور انگلیسی زبانی بود که دوره های دانشگاهی را به زبان انگلیسی (برای دانشجویان بین المللی) ارائه می کرد.

موسسات آموزشی عالی در هلند به طور کلی ۱۵۶۰ دوره و برنامه ی تحصیلی در رشته های مختلف ارائه می کنند. شاید برای شما جالب باشد که بدانید ۱۵۴۳ دوره از این مقدار به طور کامل به زبان انگلیسی ارائه می شوند. همین مسئله هلند را به یکی از پیشتازان آموزش بین المللی در اروپا تبدیل کرده است. تجربه نشان داده است که دانش آموختگان موسسات آموزشی کشور هلند، در دیگر نقاط جهان عملکرد علمی و شغلی خوبی از خود نشان داده اند. این کیفیت حاصل یک سیستم ملی منظم و هدف دار است.

شیوه ی آموزش در هلند

شیوه ی آموزش در هلند:

در هلند، احترام به نظرات و عقاید فردی یک فضیلت ملی است. همین مسئله پایه و اساس شیوه ی تدریسی است که در موسسات آموزشی هلند به کار گرفته می شود. شیوه ی تدریس را هلند را می توان با واژه های “تعاملی” و “دانش آموز محور” توصیف کرد. در این سیستم آموزشی، دانشجویان توجه و آزادی لازم را برای توسعه ی نظرات و خلاقیت های خود را دریافت می کنند تا از این طریق بتوانند دانشی را که به تازگی یاد گرفته اند را بهتر درک کنند و حتی گسترش دهند!

یادگیری بر اساس مسئله:

هلند یک سیستم اموزشی پیشتاز در زمینه ی آموزش بر اساس حل مسئله دارد. در این روش تاکید بر روی تجربه و تحلیل مسائل توسط خود دانشجو، حل مسائل علمی به طور مستقل، خود آموزش و نظم و انضباط در یادگیری است. این روش در سطح بین المللی تحسین بسیاری را بر انگیخته است.در طول دوره ی تحصیلی، بخش عمده ای از زمان کلاس ها به نوشتن مقالات، کار گروهی برای تجزیه و تحلیل مسائل و حل کردن آن ها، کسب تجربه ی عملی از طریق انجام کارآموزی و انجام فعالیت های آزمایشگاهی اختصاص یافته است.

شیوه ی آموزش در هلند

تعامل در کلاس:

در سیستم آموزشی هلند، از تعامل در کلاس بسیار استقبال می شود. از دانش آموزان انتظار می رود که در مورد مطالب جدیدی که آموخته اند به خوبی فکر کنند و نظرات خود را در مورد آن ها توسعه دهند و بیان کنند. در این سیستم، منفعل بودن دانش آموز در کلاس مورد قبول نیست. دانش آموزان باید سوالات خود را بپرسند و حتی از مطالبی که دیگر دانشجویان و یا استاد بیان می کند، انتقاد کنند.

یادگیری زبان:

دانشجویان بین المللی در هلند هیچ مشکلی نخواهند داشت، چرا که همه قادر به صحبت به زبان انگلیسی هستند. با این وجود، داشتن حداقل مهارت ها در زبان هلندی برای مکالمه و شرکت در بحث میان همکلاسی های محلی می تواند بسیار مفید باشد. این نکته به کار گروهی معنای بیشتری می بخشد و البته آن را سرگرم کننده تر می کند.

مطالب مرتبط: کارآموزی در هلند | سطح امنیت در هلند | تدریس انگلیسی در هلند | بهترین شهر هلند برای زندگی

| ویزاری همراه در هلند | بیمه دانشجویان در هلند

 

برای دریافت خدمات مشاوره تحصیلی به صفحه ی  رزرو وقت مشاوره مراجعه کنید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *