WES چیست؟ در واقع یک سازمان غیرانتفاهی است که از سال ۱۹۷۴ با کمک دانشجویان و متخصصان بین المللی برای دستیابی به اهداف آموزشی و حرفه ای خود در ایالات متحده و کانادا تلاش می کند.ارسال مدارک برای این موسسه، دغدغه بسیاری از دانشجویان برای مهاجرت و تحصیل در خارج از کشور بوده و هست. اگر شما هم یکی از این افراد هستید، ما را در این مقاله همراهی کنید تا شما را با این نهاد بین المللی و نحوه ارتباط با آن آشنا کنیم.

WES چیست؟

کار WES

کار WES چیست؟ در واقع کار ارزیابی رسمی بودن یا نبودن و تشخیص مدارک تحصیلی و آموزشی بین المللی را انجام می دهد.برای بیش از ۴۰ سال، این موسسه معروف و به نام، تعریف موفقیت را در سطح جهان با هدف ایجاد پویایی بین المللی با معیار های ارزیابی خود، خدمات و تحقیقاتش، و حمایت مداوم و کم نظیرش از دانشجویان بین المللی و مهاجران متخصص و توانا با مهارت های فراوان،  به طور کلی تغیر داده است.این موسسه، ارزیابی بیش از یک میلیون نفر را تا به حال در سراسر جهان انجام داده و نتایج خود را اعلام کرده است.ارزیابی های WES به طور گسترده توسط بیش از ۲۵۰۰ موسسه آموزشی، تجاری و دولتی در سراسر ایالات متحده و کانادا به رسمیت شناخته شده و از آن ها بهره می گیرند.هدف این نهاد، موفقیت و پیروزی دانشجویان و متخصصان بین المللی است؛ به همین دلیل ابزارها و منابع رایگانی ارائه می کند که در تحصیل و آموزش این افراد بسیار موثر و مفید واقع می شوند.

WES چیست؟

مدارک مورد نیاز برای ارسال به WES

اگر به دنبال فرصت های تحصیل یا اشتغال در ایالات متحده یا کانادا هستید نیاز دارید که سوابق علمی خود را به ثبت برسانید.(مدارک تحصیلی مدارک یا عناوینی هستند که در یک موسسه آموزشی کسب کرده اید. به عنوان مثال می توان به مدرک لیسانس،گواهی حسابداری، دیپلم تجارت و… اشاره کرد.)WES ارزیابی معتبری انجام می دهد که صحت اسناد شما را تأیید می کند.گزارش معادل سازی مدارکتان، می تواند بسیار کمک کننده باشد و شما را زودتر به اهداف تحصیلی خود نزدیک کند!

WES چیست؟

مدارک لازم برای ارزیابی های WES باید شرایط زیر را داشته باشند:

  • توسط موسسات آموزشی شناخته شده صادر شده باشند.
  • صادره از یکی از موسسات آموزشی معتبر انگلیسی باشد، در غیر این صورت باید ترجمه شده آن را ارسال کنید.
  • مهر و امضای تایید شده داشته باشد یا به صورت دیجیتالی از طریق یک نهاد معتبر فرستاده شود.

هنگام ارتباط با موسسه آموزشی خود برای انتشار اسناد دانشگاهی، می توانید از فرم درخواست سوابق تحصیلی – که به چندین زبان موجود است – استفاده کنید.اگرچه این فرم اختیاری است و اجباری برای دریافت آن وجود ندارد، اما دستورالعمل های روشنی را برای شما در مورد نحوه تهیه و ارسال اسناد خود به WES ارائه می دهد.

WES چیست؟

ارسال مدارک به WES

دستورالعمل های مربوط به ارسال اسناد به WES چیست؟ و نحوه ارائه آنها بسته به کشوری که در آن تحصیل کرده اید متفاوت خواهد بود.اما نکته مهم این است که به دقت دستورالعمل های ارائه شده را دنبال کنید تا خیالتان از ارزیابی به موقع مدارک تحصیلی خود، راحت باشد.آماده ارائه مدارک خود هستید؟ در اینجا چند دستورالعمل مهم و ضروری را به شما یادآور می شویم.

  • هرگز اسناد اصلی را ارائه ندهید، مگر اینکه به طور خاص در لیست اسناد مورد نیاز ذکر شده یا درخواست WES باشد؛ اگر اصل آن ها را ارسال کنید، احتمال برگشت آن ها وجود ندارد.
  • اسناد مورد نیاز را از طریق ایمیل ارسال نکنید. WES معمولاً اسنادی را که از طریق ایمیل ارسال شده اند، قبول نمی کند. (WES با تعداد محدودی از موسسات ، برای قبول اسناد ایمیل شده از حساب های رسمی موسساتی توافق کرده است.)
  • مدارک مورد نیاز خود را از طریق پست، خدمات پیک یا ارسال آنلاین به WES بفرستید. در بسیاری از موارد، WES اسنادی را قبول می کند که به صورت الکترونیکی از طریق سیستم عامل های آنلاین و شبکه های تبادلی به اشتراک گذاشته می شوند.

به طور کلی، همان طور که می دانید، درخواست اسناد و مدارک از دانشگاه های ایران، چک کردن کامل بودن آن ها و از همه مهم تر ارسال آن ها از طرق مختلف، نیاز به دقت و صرف وقت بسیار دارد.برای این که خیالتان از این روند، راحت باشد و با خیال آسوده منتظر نتایج حاصل از ارزیابی مدارک خود توسط WES باشید، ارتباط با کارشناسان متخصص و حرفه ای موسسه استادی پلن را از دست ندهید!ما با داشتن چند سال سابقه درخشان در زمینه امور مهاجرتی و تحصیلات خارج از کشور، می توانیم شما را در مسیر رسیدن به اهداف رویایی تان همراهی کنیم.

مطالبی که ممکن است مرود نظر شما باشد: همه چیز در مورد آزمون SAT | استادی پلن چیست؟ | تدریس انگلیسی در هلند | برترین دانشگاه های کانادا | تحصیل در کبک | اخذ شهروندی کانادا |

 

برای دریافت خدمات مشاوره تحصیلی به صفحه ی  رزرو وقت مشاوره مراجعه کنید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *