نمونه ای از استادی پلن (study plan)

برنامه مطالعاتی یا استادی پلن به دانشجویان کمک می کند تا از زمان خود به طور موثر برای رسیدن به اهدافشان استفاده کنند. این برنامه، کلید حل تمام مشکلات مربوط بی برنامگی و بی نظمی در تحصیل و کار های روزمره است؛ زیرا باعث می شود فرد مسئول کار ها و اقدامات خود در زمان تعیین شده باشد. در واقع، استادی پلن، محصل را با اراده تا آخر راه، همراهی کرده و مصمم نگه می دارد. برای این که بتوانید یک برنامه مطالعاتی حرفه ای و سازنده بنویسید، ایده گرفتن از نمونه های قبلی که توسط افراد موفق نوشته شده، می تواند بهترین راهنمای شما باشد.در این مقاله قصد داریم نمونه از استادی پلن های مفید و موثر را بررسی کنیم. ما را همراهی کنید.

Study plan( برنامه مطالعاتی)

مقدمه و قصد تحصیل در چین:

نمونه ای از استادی پلن: نام من _______ است و متعلق به پاکستان هستم.اخیراً مدرک کارشناسی ارشد مهندسی محیط زیست را از دانشگاه جیانگ سو واقع در استان جیانگ سو چین دریافت کردم.در طول اقامتم در دانشگاه جیانگ سو، موفق شدم تحقیقات خود را در مورد سلولز عملکردی شده (کاربردی)توسط CuS مبتنی بر Aerogel به منظور حذف رنگ های آلی، در یک مجله SCI به نام Journal of Applied Polymer Science منتشر کنم.با این کار، در کنفرانس های مختلف دانشگاهی شرکت کردم و جوایزی مانند بهترین مجری و بهترین مقاله را به دست آوردم.همچنین شانس فرصت شرکت در فعالیت های فوق برنامه و سه بار پی در پی قهرمان بدمینتون شدن دانشگاه جیانگ سو را، داشتم.خوشبختانه، اقامت من در دانشگاه جیانگ سو پر از رویداد های موفقیت آمیز بود و این دلیل اساسی است که آرزو می کنم مدرک دکترای خود را در دانشگاه جیانگ سو چین ادامه دهم.

نمونه ای از استادی پلن

با دانش قوی از مهندسی فرایندهای شیمیایی، مایل به گسترش بیشتر مطالعات و تحقیقات خود را در زمینه مهندسی فرآیند و مدل سازی هستم.برای صحبت از سابقه علمی قبلی خود، باید بگویم علاقه شدید من به مطالعات بود که به من لیسانس مهندسی فرآیند شیمیایی  از دانشگاه مهندسی و فناوری داوود در کراچی اعطا کرد!من در مارس ۲۰۱۴ در مهندسی شیمی ۸۰٪ نمره را کسب کردم.دانشم سبب شد که موفق به اخذ مقام اول  در ترم ۷ شوم و در ترم ۵ به مقام سوم برسم. و حتی بعد از آن، طبق نمره کلی در این دوره، رتبه من در میان ۵ دانشجوی برتر گروه مهندسی شیمی قرار گرفت.با کسب مهارت تحصصی در دفاعیه و ارائه سخنرانی های آکادمیک یا سمینارها در رویدادهای بین المللی که توسط دانشگاه و گروه برگزارمی شد، اساتید از موفقیت من بسیار استقبال کردند و من را به عنوان “بهترین ارائه دهنده” در کل دانشگاه شناختند.

به دلیل تسلط کامل به زبان انگلیسی، اعضای هیئت علمی گروه مهندسی شیمی را تحت تأثیر قرار داده و مجذوب خود کردم؛ به همین دلیل آن ها مرا به عنوان “سفیر انجمن ادبیات انگلیسی” در دانشگاه منصوب کردند.مشتاقانه خواهان دریافت مدرک P.h.D در دانشگاه جیانگ سو چین با بورسیه CSC هستم.این اشتیاق متعصبانه، به دلیل سابقه علمی درخشان من، مانند پروژه های تحقیقاتی که به پایان رسانده ام، مشاغلی که تاکنون در صنایع مربوطه به سرانجام رساندم، مطالعات موضوعات مرتبطی که داشتم و آزمایشاتی را که تحت نظارت اساتید محترم انجام داده ام ، برانگیخته شده است!اکنون نهایت آرزویم این است که مسیر شغلی خود را دنبال کنم تا محقق خوبی برای کشورم شوم.

نمونه ای از استادی پلن

تحقیقات و برنامه های پیش رو:

نمونه ای از استادی پلن: من از چالش های مهندسی فرآیند صنعتی و داخلی آگاه هستم زیرا در دو مورد از بهترین پالایشگاه های نفت پاکستان مدتی را سپری کردم.در آنجا با استفاده از نرم افزارهایی مانند Aspen HYSYS ، KORF Hydraulics و سایر مواردی که در زیر آمده است، توانستم مهارت های مهندسی فرآیند و مدل سازی خود را تقویت کنم.اخیراً در بخش محیط زیست دانشگاه جیانگ سو تحقیق عملی درباره تصفیه فاضلاب انجام داده  و مهم تر از آن این که برای چاپ در مجله SCI پذیرفته شده است.تحقیقات من برای چاپ در مجله علمی کاربردهای پلیمر (DOI: 10.1002 / app.47404) پذیرفته شد و اکنون می خواهم تحقیقات خود را برای سنتز مواد کاتالیزور مشابه اما نوآورانه  گسترش شایانی دهم.قصد دارم روی یک پروژه به صورت اختصاصی درمورد مهندسی فرآیند کار کنم تا بتوانم کارهای تحقیقاتی خود را توسعه دهم.

آماده برای کار کردن در باره ایده هایی در زمینه توسعه یا بهبود پمپ ها، مبدل های حرارتی یا سایر تجهیزات مهندسی فرآیند، برای ارائه عملکرد بهتر هستم.همچنین بی صبرانه مشتاقم که یک سیستم مدل سازی بسازم که قادر به شناسایی آلاینده های خاص در پساب از طریق سیستم نظارت بر شبیه سازی رایانه ای باشد، دقیقاً مانند Aspen HYSYS که قادر به نشان دادن محاسبات صنعت فرآیند مجازی در مورد نوع آلاینده و آنالیز مقدار آن با استفاده از اجزای مغناطیسی است.

نمونه ای از استادی پلن

هنگامی که بتوانم آلاینده ها را از نمونه آب نساجی و پالایشگاه هدر رفته را تفکیک و اندازه گیری کنیم، می توان با کمک کاتالیزورهای بیولوژیکی یک تحقیق کامل در مورد ریشه کن کردن این آلاینده ها انجام داد.علاوه بر این، برای شروع پیش تحقیق در مورد پمپ ها، مقادیر و سایر تجهیزات هیدرولیکی بسیار انگیزه دارم؛ به این ترتیب، بازده کار آن ها در شرایط سخت یا چالش برانگیز بیشتر می شود.من برای شروع مدرک دکترا در چین در سال جاری بسیار هیجان زده هستم و این مدرک و تحقیق در چین برای من از آن جهت که به پاکستان برگردم و تجربیات خود را برای بالا بردن استانداردهای کیفیت در صنایع پاکستان اجرا کنم، بسیار مفید خواهد بود.

جوایزی که در دانشگاه جیانگ سو برنده شدم:

 • برنده جایزه بهترین ارائه دهنده در کنفرانس SINO تحصیلات تکمیلی که توسط دانشگاه جیانگ سو برگزار شد.
 • برنده جایزه بهترین نشریه پژوهشی در کنفرانس SINO تحصیلات تکمیلی که توسط دانشگاه جیانگ سو برگزار شد.
 • برنده جایزه بهترین ارائه دهنده کلی در کنفرانس دانشکده محیط زیست دانشگاه جیانگ سو
 • برنده مسابقات قهرمانی بدمینتون در سال ۲۰۱۹ و ۲۰۱۸ و۲۰۱۷ در دانشگاه جیانگ سو

نمونه ای از استادی پلن

سمینارهای ارائه شده در پاکستان و سایر فعالیت ها:

من توسط استادانم به عنوان ‘سفیر انجمن ادبیات انگلیسی’ شناخته شدم. بنابراین اکثر سخنرانی ها را در دانشگاه و همچنین در سیستم عامل های اجتماعی توسط من ارائه می شد.

سمینارهای دانشگاهی من شامل موارد زیر است:

 • پیامدهای زباله های آلی در زندگی آبزیان [اوتروفیکاسیون]
 • روش های تصویب شده درباره محافظت در برابر خوردگی در واحدهای صنعتی آسیا
 • تمایز NOx ، SOx و VOC و سایر آلاینده های ثانویه از آلاینده های اصلی
 • سمینار عملیات صنعت قند و رشد ضروری کریستالی ماسک
 • ارائه بررسی ادبیات در مورد ویژگی های ترمودینامیکی مایعات
 • عملیات پالایشگاه نفت [واحد اصلاح کننده و هیدرو ترک شکن با گرایش های واحد ترک خوردگی سیالات]
 • محاسبات حباب و نقطه شبنم و طراحی طبل فلش
 • منابع و مشکلات مدیریت پسماندهای صنعتی
 • روش های تجزیه و تحلیل نمونه آلاینده های آب خانگی.

نمونه ای از استادی پلن

تجربه حرفه ای، عضویت و جوایز:

در دانشگاه جیانگ سو، من توانستم روی سنتز فلز کالکوژنید عملکرد شده در سطح آئروژل تهیه شده توسط سلولز کار کنم و این تحقیق در تخریب رنگ های آلی از پساب مفید بود.همانطور که در بالا گفته شد این اثر در یک مجله SCI منتشر شد.در طول دوره لیسانس، پروژه تحقیقاتی من “عیب یابی کارخانه آزمایشی تصفیه تقطیر قطعات دودویی صنعتی” بوده و در هنگام فارغ التحصیلی توسط پالایشگاه ملی نفت حمایت و تحت نظارت مدیرعامل خدمات مهندسی آن ها با استاد دانشگاه غلام الله، بود.پروژه ما با بررسی ادبیات و مشکلاتی که در مراحل اولیه مورد توجه چیلر نیروگاه آزمایشی بود، شروع شده و راه حل آزمایش شده برای حل این مسئله با استفاده از نرم افزار شبیه سازی Aspen HYSYS و Korf Hydraulics پیشنهاد شد که ما را در یافتن دلیل اصلی کمک می کرد.این مسئله با موفقیت به آزمایشگاه پیشنهاد شد که با سازگار شدن طرح با کارخانه، کارخانه آزمایشی بار دیگر، احیا شد.

حاصل این کار، یک پروژه موفقیت آمیز بود که من در آن به دلیل تورهای صنعتی دانش گسترده ای کسب کردم و فرصتی به دست آوردم تا با مهندسان تولید فوق العاده حرفه ای و باتجربه در هر دو پالایشگاه روغن Attock & BYCO کار کنم.در پایان به من گواهی تقدیر از گروه مهندسی شیمی دانشگاه و گواهینامه تجربه حرفه ای از پالایشگاه روغن BYCO اعطا شد.یکی دیگر از پروژه های سال آخر که من در آن شرکت کردم، در مورد تصفیه فاضلاب صنعتی و کاهش دی اکسید کربن در گازهای دودکش بود که ما بررسی ادبیاتش را انجام دادیم.

علاوه بر ای ، من عضو واجد شرایط ایچمه لندن هستم. [انجمن مهندسان شیمی مهندسین لندن]علاوه بر این، همچنین عضویت شورای مهندسی پاکستان را دارم که فقط به مهندسان موفق صنعتی اعطا می شود که مدرک تحصیلی خود را دریافت کرده و دارای پروژه های تحقیقاتی موفقیت آمیز هستند.این ها یک نمونه ای از استادی پلن عالی، نوشته ده توسط یکی از موفق ترین دانشجویان پاسکتانی است.هنوز، نکات بسیار زیادی در مورد طراحی و نوشتن یک استادی پلن جامع و کاربردی وجود دارد که نمی توانیم در این مقاله بگنجانیم.به شما توصیه می کنیم برای این که یک برنامه مطالعاتی فوق حرفه ای طراحی کنید، از تجربیات و مشاوره های کارشناسان متخصص ما در موسسه استادی پلن، بهره بگیرید.

مطالبی که ممکن است مرود نظر شما باشد: استادی پلن چیست؟همه چیز در مورد آزمون SAT | تدریس انگلیسی در هلند | برترین دانشگاه های کانادا | تحصیل در کبک | اخذ شهروندی کانادا |

 

برای دریافت خدمات مشاوره تحصیلی به صفحه ی  رزرو وقت مشاوره مراجعه کنید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *