تحصیل
بازگشت

دوره زبان انگلیسی و سوئدی در سوئد

 

هر ساله افراد مختلفی برای گذراندن دوره‌های زبان انگلیسی و سوئدی وارد کشور سوئد می‌شوند. البته اکثر این افراد برای ادامه تحصیل این کشور را انتخاب می‌کنند، ولی برای آنکه آمادگی لازم را جهت ورود به دانشگاههای این کشور در مقاطع مختلف به دست بیاورند، دوره‌های آموزش زبان انگلیسی و سوئدی را انتخاب می‌کنند. البته افرادی تعدادی از افراد جهت مهاجرت به کشور سوئد، از طریق آموزش زبان اقدام می‌کنند و از این طریق وارد کشوز سوئد می‌شوند.

تحصیل در کشور سوئد برای همه افرادی که این کشور را به عنوان مقصد خودسان انتخاب می‌کردند تا سال 2011 میلادی کاملا رایگان بود اما از آن سال به بعد تحصیل برای دانشجویان خارجی با هزینه همراه است. البته هنوز هم به علت اینکه سوئد از دانشگاههای خوبی برای ادامه تحصیل برخوردار است و همچنین کیفیت بالی زندگی در این کشور، جز مقاصد اصلی دانشجویان ومهاجران است.

 

آموزش زبان سوئدی در سوئد

 

اگر دانشجویی بین‌المللی هستید، می‌توانید با یادگیری آموزش زبان سوئدی از شرایط ویژه تحصیل در دانشگاههای سوئد استفاده کنید. تحصیل به زبان سوئدی مزایای زیادی دارد. مثلا کسانی که در مقطع لیسانس در کشور سوئد ادامه تحصیل می‌دهند ومسلط به زبان سوئدی هستند می‌توانند از امکان تحصیل رایگان در این کشور استفاده کنند. همچنین تحصیل در رشته‌هایی مثل پزشکی و دندان پزشکی و پرستاری به زبان سوئدی ارائه میشود که این برای کسانی که در حال حاضر در ایران دانش آموز هستند میتواند اهمیت ویژه‌ای داشته باشد. مزیتی که کشور سوئد نسبت به آلمان یا اتریش برای تحصیل در رشته‌های پزشکی دارد این است که، دانشجو میتواند زبان را در کشور سوئد بگذراند و از آنجا وارد رشته‌های پزشکی شود. البته اکثر رشته‌ها در مقطع لیسانس به زبان سوئدی ارائه می‌شود و معمولا از مقطع فوق‌لیسانس به بالا امکان تحصیل به زبان انگلیسی وجود دارد. ولی در  مقطع لیسانس و فوق‌لیسانس می‌توان برای یادگیری زبان سوئدی وارد این کشور شد و ویزا دریافت کرد. با توجه به اینکه سوئدی‌ها تسلط کامل به زبان انگلیسی دارند اما زبان رسمی این کشور، زبان سوئدی است که تسلط به آن اهمیت زیادی برای زندگی و کار در کشور سوئد دارد.

 

دوره رایگان زبان سوئدی در سوئد

 

دانشگا‌های سوئد از دانشجویان شهریه دریافت می‌کنند اما شما می‌توانید با پرداخت ۵۰۰۰ کرون در دوره های کوتاه مدت آموزش زبان سوئدی در این کشور شرکت کنید. این دوره های زبان سوئدی در سوئد در کنار آموزش برای شرکت کنندگانش بار فرهنگی نیز خواهد داشت. به این معنا که شما در طول این دوره با فرهنگ و رسوم مردم این کشور نیز پیش از ورود به محیط کار خود آشنا خواهید شد.این دوره برای کسانی مناسب است که مدرک زبان اگلیسی (آیلتس ۶.۵ یا تافل آی بی تی 90) دارند مناسب است یا افرادی که لیسانس خود را به زبان انگلیسی گذرانده باشند یا لیسانس زبان انگلیسی داشته باشند. اگر این شرایط را دارید می‌توانید با مشاوران موسسه اسپید آروین تماس بگیرید و شرایط شما توسط تیم موسسه بررسی گردد.

 

دوره زبان سوئدی

 

چندین دانشگاه سوئد برنامه های تمام وقت در طول سال برای مبتدیان ارائه می کنند که دوره زبان سوئدی یکی از آن برنامه ه است.  دوره‌های سوئدی نیمه وقت برای مبتدیان اکثر دانشگاه ها دوره های پاره وقت در سوئد را برای دانشجویان خارجی ارائه می دهند. همچنین می‌توانید در دانشگاه های سوئد دوره زبان سوئدی را گذرانید. شهریه این دوره ها حدود  30 تا 40 هزار کرون بوده و معمولا 4 ماه طول می کشد.هزینه کل دوره در حدود 100 هزار کرون برای یک دوره یکساله است که فرد در این مدت به مقطع B2 میرسد و به راحتی می‌تواند وارد دانشگاه های سوئد شود.

 

مزایای دوره های زبان سوئدی در سوئد را می توان به طور خلاصه برشمرد:

 

 1. اخذ ویزای شینگن مولتی برای دانشجو، همسر دانشجو و فرزندان زیر 18 سال ایشان.
 2. امکان کار برای دانشجو و همسر وی.
 3. دریافت بیمه دانشجویی.
 4. اعطای مدرک زبان پس از اتمام دوره که شما را قادر به اپلای کردن در هریک از دانشگاه های سوئد می نماید.
 5. اخذ ویزا به صورت تضمینی حتی برای افرادی که قبلا به صورت توریستی اقدام کرده‌اند و درخواست ویزای آنها رد شده است.
 6. امکان یافتن شغل و یا ثبت یک بیزینس و تبدیل ویزای دانشجویی به ویزای کاری یا سرمایه گذری.

 

آموزش زبان انگلیسی در سوئد

 

تحصیل در مقطع فوق لیسانس و دکتری در سوئد  مستلزم داشتن مدرک زبان می باشد. به غیر از رشته های پزشکی و رشته پرستاری، عموم رشته ها در مقطع فوق لیسانس به زبان انگلیسی ارائه می گردد. همچنین در مقطع لیسانس تعداد محدودی از رشته های فنی نیز به زبان انگلیسی تدریس می شود. برای شرکت در دوره های فوق لیسانس داشتن مدرک آیلتس آکادمیک ۶.۵ که هر مهارت آن حداقل ۶ باشد و در مقطع لیسانس آیلتس آکادمیک ۶ که هر مهارت آن حداقل ۵.۵ باشد الزامی است. از آنجایی که گرفتن این مدارک مشکل می باشد و در بسیاری مواقع مشاهده شده است که حداقل یکی از مهارت ها به حد نصاب نرسیده است، لذا امکان اخذ پذیرش در دوره زبان انگلیسی در سوئد فراهم گردیده است و دانشجویان می‌توانند برای تکمیل زبان خودشان وارد این کشور سوئد شوند. البته دانشجویان باید تا حدودی زبان انگلیسی را آموزش دیده باشند وبرای تکمیل آن وارد کشور سوئد شوند، چرا که در غیر اینصورت احتمالا دریافت ویزای آنها با مشکل همراه می‌شود. برای دریافت ویزای کشور سوئد نیاز است که دانشجو آیلتس 5/5 را اخذ کرده باشد تا بتواند برای تحصیل در دوره زبان انگلیسی وارد کشور سوئد شود. البته معادل نمره آیلتس 5/5 در آزمونهای دیگر مثل تافل هم مورد قبول می‌باشد.

اطلاعات بیشتر در خصوص آزمون آیلتس

دوره زبان انگلیسی در سوئد به صورت آکادمیک برگزار میگردد و توسط دانشگاهها برگزار میشود. شهریه دوره زبان برای هر ترم حدودا 85 هزار کرون است که شامل هزینه اقامت و خورد و خوراک نیز می‌باشد. البته اگر دوره سالیانه را انتخاب کنید مبلغ 150 هزار کرون در سال باید پرداخت کنید که شامل شهریه و هزینه اقامت و خورد و خوراک می‌باشد.

 

مزایای شرکت در دوره زبان انگلیسی در سوئد

 

 1. از دوره‌های دانشگاهی می باشد و از اعتبار کافی برخوردار است.
 2. هنگامی که در دوره زبان انگلیسی در حال تحصیل هستید، دانشجو محسوب می‌شوید و شرایط ادامه تحصیل بسیار راحت خواهد بود.
 3. ویزای همزمان به خانواده ارائه می‌شود.
 4. فرزندان متقاضی که بین سنین ۴ تا ۱۷ سال باشند از تحصیل رایگان برخوردار خواهند شد.

 

مدارک مورد نیاز برای ادامه تحصیل در دوره های زبان در کشور سوئد

 • ترجمه مدارک تحصیلی و ریز نمرات (دیپلم، پیش‌دانشگاهی و دانشگاه) به زبان انگلیسی یا به زبان سوئدی
 • صفحه اول پاسپورت
 • مدرک زبان انگلیسی

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید در خصوص بررسی شرایط  اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی کشور سوئد می‌توانید با مشاوران Study Plan تماس حاصل فرمایید.

 

هزینه اقامت
بازگشت

هزینه زندگی در سوئد

 

کشور سوئد کشوری است که هر ساله مهاجران زیادی از کشورهای مختلف وارد آن می‌شوند. هزینه زندکی در هر کشوری جز مواردی است که بر روی تصمیم افراد برای انتخاب کشور مورد نظر از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. در کل هزینه زندگی در کشور سوئد نسبتا بالا است ولی مردم این کشور از امکانات بالای زندگی برخوردارند ولی نسبت به اینکه در کدام شهر زندگی می‌کنید و مدل زندگی شما چگونه است این عدد میتواند متفاوت باشد.

هزینه خوراک در سوئد

 

هزینه خورد و خوراک برای یک فرد بزرگسال به طور متوسط در ماه در حدود 2000 تا 3000 کرون است. اگر برای بعضی وعده‌های غذایی به رستوران یا فست فود مراجعه کنید، هزینه خورد و خوراکتان بیشتر می‌شود. هزینه غذا در یک فست‌فود برای یک وعده غرا در حدود 70 تا 100 کرون است و هزینه غذا در یک رستوران در حدود 100 تا 250 کرون می‌باشد. اگر فردی در هفته یک وعده به رستوران برود و مابقی را در خانه خودش غذا بخورد، هزینه خورد و خوراکش در حدود 3500 کرون در ماه می‌باشد. البته که هزینه رستوران در اکثر کشورها گرانتر از حالت عادی می‌باشد.

 

هزینه مسکن در سوئد

 

هزینه متوسط اقامت در یک آپارتمان بسته به شرایط آن از جمله محل، منطقه، متراژ،  امکانات و مشترک بودن آشپزخانه یا سرویسهای عمومی آن (درصورت اجاره اتاق) و… بسیار می تواند متغیر باشد. هزینه یک آپارتمان معمولا در شهر استکهلم در حدود 4000 تا 9000 کرون در ماه است. البته هزینه زندگی در استکهلم نسبت به شهرهای دیگر سوئد گرانتر است. درحالیکه در دیگر شهرهای سوئد هزینه اجاره یک آپارتمان می تواند بین ۳۰۰۰ تا ۵۰۰۰ کرون متغیر باشد. البته هزینه اجاره یک اتاق با سرویس بهداشتی  آشپزخانه مشترک با اتاقهای دیگر در حدود 2000 تا 3200 کرون در ماه می‌باشد. هزینه خرید خانه در مرکز شهر برای هر متر مربع در حدود 60000 کرون است و هزینه خرید خانه در بیرون از مرکز شهر باشد در حدود 35000 کرون برای هر متر مربع می‌باشد.

اگر بخواهید در خوابگاههای دانشجویی سوئد زندگی کنید در حدود 400 تا 1000 کرون در ماه باید پرداخت کنید که وابسته به اینکه خوابگاه شما چه امکاناتی دارد، لازم است که مبلغ متفاوتی را پرداخت کنید.

برای سکونت در خوابگاههای دانشجویی کشور سوئد و اطلاع دقیق از انواع خوابگاههای دانشجویی، امکانات خوابگاهها، هزینه‌های آن و … با مشاوران موسسه اسپید آروین تماس حاصل فرمایید تا بتوانید با توجه به شرایط خودتان بهترین انتخاب را داشته باشید.

 

هزینه پوشاک در سوئد

 

هزینه ماهیانه خرید پوشاک در سوئد در حدود 500 تا 1200 کرون است. البته دانشجویان میتوانند در زمانهایی که تخفیف ارائه می‌شود با تخفیفهای خوبی خرید انجام دهند. اگر از برندهای معروف خریداری نکیند، هزینه پوشاک عدد خیلی زیادی برای شما تمام نمی‌شود.

 

هزینه حمل و نقل در سوئد

 

هزینه حمل‌ونقل عمومی در ماه در حدود 500 تا 800 کرون است. هزینه استفاده از تاکسی برای مدت زمان یک ساعت در حدود 500 کرون است. هزینه حمل‌و‌نقل عمومی به صرفه است و در سوئد هم مثل کشورهای دیگر اروپایی،هزینه حمل‌و‌نقل با تاکسی نسبتا گران است. البته شهروندان سوئدی هم کمتر از تاکسی استفاده می‌کنند و مردم این کشور هم بیشتر از حمل‌و‌نقل عمومی استفاده می‌کنند. همچنین قیمت هر لیتر گازوئیل در سود در حدود 15 کرون است و قیمت هر لیتر بنزین حدود 17 کرون است. البته در صورتی که به فکر خرید خودروی شخصی باشید باید هزینه پارکینگ، بیمه و … را هم در نظر بگیرید.

 

هزینه تلفن و اینترنت در سوئد

 

هزینه استفاده از تلفن همراه در حدود 5/1 کرون برای هر دقیقه است. هزینه استفاده از اینترنت بین 200 تا 400 کرون در ماه است. برای دریافت یک سرویس خوب باید عددی در حدود 300 کرون برای یک ماه را در نظر بگیرید. بسته به اینکه چه نوع خدماتی دریافت می‌کنید ممکن است اعداد مختلفی را پرداخت کنید. البته اگر در خوابگاههای دانشجویی سکونت داشته باشید، معمولا هزینه اینترنت جداگانه از شما دریافت نمی‌گردد.

 

هزینه بهداشت و درمان در سوئد

 

اگر شما دانشجوی دانشگاههای کشور سوئد باشید بیمه درمانی شامل حال شما می‌شود و در صورتی که بیشتر از مبلغ 1100 کرون هزینه شما باشد، از شما مبلغ بیشتری دریافت نمیشود. برای اینکه راحت‌تر بتوانید با خیال راحتتری زندگی کنید لازم هست که ماهیانه 250 تا 300 کرون را کنار بگذارید.

 

حقوق ماهیانه در سوئد

 

میزان حقوق ماهیانه در سوئد بر اساس اینکه چه شغلی دارید و تجربه شما به چه صورت است میتواند متفاوت باشد. میانگین حقوق ماهیانه یک نفر حدودا 25000 کرون بعد از کسر مالیات میباشد.

مبلغی که بابت هر ساعت کار دانشجویی میتوان به دست آورد در حدود 80 تا 100 کرون است. البته که در بعضی مواقع مبلغی بیشتر یا کمتر از این مبلغ به افراد پرداخت می‌شود. کسانی که ویزای تحصیلی حداقل یکساله دریافت کرده‌اند می‌توانند در هفته حداقل 20 ساعت اجازه کار خواهند داشت. به همین علت دانشجویانی که در سوئد کار پاره‌وقت(20 ساعت در هفته) انجام می‌دهند، معمولا هزینه‌های زندگی خودشان را به صورت کامل می‌توانند پوشش دهند. اینکه شما در چه شهری زندگی کنید، تاثیر زیادی در پیدا کردن کار پاره‌وقت برای شما دارد. در شهرهای دانشجویی معمولا امکان بیشتری برای کار دانشجویی وجود دارد. شهرهای لوند، اوپسالا و استکهلم از شهرهای عالی دانشجویی در سوئد محسوب میشوند.

 

هزینه زندگی در سوئد

 

در کل هزینه زندگی یک نفر در سوئد در حدود 8000 تا 10000 کرون در ماه می‌باشد. اگر فردی زندگی دانشجویی داشته باشد، عددی در حدود 5000 تا 7000 کرون در ماهه عدد معقولی است.

سبک زندگی شما می‌تواند در هزینه زندگی شما موثر باشد.

برای اینکه اطلاع دقیقی از میزان هزینه زندگی خودتان با توجه به شهر مورد نظرتان به دست آورید، میتوانید با مشاوران استادی پلن تماس حاصل فرمایید.

 

لیست هزینه‌های رستوران و بعضی اقلام خوراکی در سوئد

در جدول زیر لیست بعضی از اقلام آورده شده است:

 

رنج هزینه(کرون)میانگین هزینه(کرون)رستوران در سوئد
200 – 150200یک وعده غذا در رستوران
89 – 6980یک وعده غذا در فست‌فود
30 – 1019نوشابه( یک قوطی330 میلی لیتر)
25 – 1017آب( یک بطری آب 330 میلی‌لیتر)
سوپر مارکت
14 – 911شیر(1 لیتر)
30 – 1522نان (500 گرم)
35 – 1523برنج (1 کیلوگرم)
120 – 6092مرغ (1 کیلوگرم)
30 – 1825سیب ( 1کیلوگرم)

 

درباره
بازگشت
ویزای دانشجویی
بازگشت

ویزای تحصیلی کشور سوئد

 

دانشجویانی که تابعیت کشورهای خارج از اتحادیه اروپا (EU) یا منطقه اقتصادی اروپا (EEA) را دارند و می خواهند در سوئد تحصیل کنند، به ویزای دانشجویی یا اجازه اقامت نیاز دارند.

ویزای دانشجویی به دانشجویانی اعطا می شود که مایل به تحصیل در دانشگاه یا کالج در سوئد، تحصیل متوسطه در سوئد، تحصیل به عنوان دانشجوی مبادله ای در سوئد و برای تحصیل دیگر زمینه ها در سوئد هستند. ویزا و اجازه اقامت دانشجویان بین المللی در سوئد به مدت زمان تحصیل بستگی دارد. در صورتی که قصد اقامت کمتر از سه ماه در سوئد را داشته باشید، به ویزا احتیاج خواهید داشت و اگر دوره تحصیل شما بیش از سه ماه به طول بینجامد، برای ورود و تحصیل در سوئد به اجازه اقامت نیز نیاز دارید. برای دریافت اجازه ی اقامت در کشور سوئد نیز باید شرایط خاصی را رعایت کنید که عبارتست از:

 • شما باید برای تحصیل در سوئد در یک دانشگاه معتبر تمام وقت پذیرفته شوید.
 • شما برای دوره تحصیلی خود باید قسط اول شهریه را پرداخت کرده باشید.
 • برای پشتیبانی از برنامه اجازه اقامت خود باید مستندات پشتیبانی معتبری داشته باشید.
 • شما باید یک گذرنامه معتبر با اعتبار حداقل شش ماه اعتبار داشته باشید.
 • شما باید دارای گواهی پذیرش از دانشگاهی باشید که در دوره تحصیل به شما امکان پذیرش داده است.
 • شما باید توانایی مالی خود را اثبات کنید تا بتوانید در طول تحصیل در سوئد از لحاظ مالی حمایت شوید.
 • در صورت اقامت در کشور سوئد به مدت کمتر از یک سال ، باید بیمه درمانی کاملی داشته باشید و باید آن را اثبات کنید.
 • شما باید به طور کامل قصد داشته باشید که در پایان دوره تحصیلی سوئد را ترک کنید.

 

پس از اطمینان در مورد صلاحیت برای درخواست ویزای دانشجویی سوئد یا اجازه اقامت و داشتن مدارک لازم ،  می توانید برای دریافت مجوز اقامت در کشور سوئد اقدام کنید.

 

ویزای همراه در کشور سوئد

 

شخصی که اجازه ی اقامت و ویزای تحصیلی در کشور سوئد را از کالج یا دانشگاه داراست، می تواند همزمان برای دریافت اجازه ی اقامت برای همراه خود نیز اقدام کند. در صورتی که اجازه ی اقامت بیش از شش ماه اعتبار داشته باشد، همراه مجوز کار دریافت خواهد کرد و در صورتی که شخص پس از چهار سال تحصیل در دوره ی دکترا اجازه ی اقامت دائم کشور سوئد را دریافت کرده باشد، همراه نیز می تواند اقامت دائم سوئد دریافت کند. این نکته را نیز باید در نظر داشت که مجوز اقامت بایستی قبل از سفر به کشور سوئد صادر شده باشد. موارد زیر به عنوان همراه شمرده می شوند:

 • همسر،
 • شوهر،
 • شریک زندگی،
 • فرزندان مجرد زیر 18 سال.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط ویزای سوئد می توانید با کارشناسان استادی پلن تماس حاصل فرمایید.

 

مجوز کار
بازگشت

کار در حین تحصیل در سوئد

 

دانشجویان بین المللی که دارای مجوز اقامت در کشور سوئد هستند، می توانند ضمن تحصیل در کشور سوئد به شکل پارهوقت کار کنند.  اگرچه محدودیت رسمی برای ساعات کاری دانشجویان در ضمن تحصیل وجود ندارد ولی انتظار می روند که یک دانشجوی تمام وقت 40 ساعت در هفته را به مطالعه، شرکت در سخنرانی ها و انجا تکالیف اختصاص دهد و از این رو ترکیب این امر با کار پاره وقت دشوار است.   علاوه بر این فرصت های کار نیمه وقت در سوئد محدود است و اشتغال در سوئد نیز به آگاهی از زبان سوئدی نیاز دارد ، بنابراین دانشجویان نباید تنها به منظور حمایت مالی خود بر روی پیدا کردن شغل تمرکز کنند.    هر چند می توانند برای کار به شرکت های چند ملیتی مراجعه کنند و یا از موتورهای جستجوگر شغلی و تابلو اعلانات دانشگاه استفاده کنند.

 

کار پس از فارغ التحصیلی در کشور سوئد

 

دانشجویان بین المللی خارج از اتحادیه اروپا می توانند پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه ها و کالج های سوئد درخواست مجوز کار کنند؛   مشروط بر اینکه پیشنهاد شغلی داشته باشند که به اندازه کافی برای حمایت مالی آنها کافی باشد.    دانشجویان همچنین می توانند برای جستجوی شغل یا بررسی فرصت های شروع به کار به مدت شش ماه پس از اتمام برنامه تحصیلی، درخواست تمدید اجازه اقامت فعلی خود را بدهند.   علاوه بر این، اگرچه مشاور شغلی در دانشگاه یک آژانس کاریابی نیست و نمی تواند فرصت های شغلی برای دانشجویان فراهم کند، اما می تواند دانشجویان را راهنمایی کند که چگونه با CV خود به جستجوی شغل در سوئد بپردازند.

 

شرایط کار پس از تحصیل در سوئد

 

از آنجا که ویزای تحصیلی منجر به اقامت سوئد نمی شود کار پس از تحصیل در سوئد بسیار مهم است.    دانشجو پس از اتمام تحصیلات خود تنها ۶ ماه مهلت مهلت دارد که کار پس از تحصیل در سوئد پیدا کند.

دانشجویان  خارج از اتحادیه اروپا که موفق به اتمام تحصیل خود در کشور سوئد شده اند ، اداره مهاجرت کشور سوئد به آنها ۶ ماه مهلت می دهد که به جستجوی کار در این کشور بپردازند .

 

اولین توقف برای جستجوی کار پس از اتمام تحصیلات مرکز حرفه ای دانشگاهی است که دانشجو در آن فارغ التحصیل شده است .دانشجو میتواند رزومه کاری خود به همراه سمینارها ،دوران کار آموزی ، پایان نامه و…. را در این مرکز ارائه دهد .

 

بازدید از نمایشگاه های اشتغال سوئد

 

شرکت های چند ملیتی سوئدی مانند ولوو، IKEA و شرکت Skanska بانک های بزرگ ملی کشور سوئد ، بخش عمومی کارفرمایان و شرکت های دیگر به طور منظم و مداوم به منظور معرفی کالاها و خدمات جدید خود نمایشگاه های مختلفی دردانشگاه های مختلف  سراسر کشور سوئد از جمله ، دانشگاه چالمرز، دانشگاه اومئو ،دانشگاه لوند ، دانشگاه استکهلم و…. بر پا میکنند .

بازدید از این نمایشگاه ها می تواند فرصت مناسبی برای ملاقات با کار فرمایان با  کسانی باشد که به جستجوی کار می پردازد .این مسئله مهم است که شما از قبل رزومه خود را آماده کرده باشید و تسلط کافی برای ارائه نزد کارفرما داشته باشید ،تا کارفرما را تحت تاثیر برای جذب شما برای نیروی کار شود . شما میتوانید با ارسال ایمیل به نمایندگان شرکت مورد نظز و تماس های تلفنی کا را پیگیری کنید .

 

یاد گیری زبان سوئدی

 

این صحیح است که تقریبا همه درکشور سوئد  به زبان انگلیسی صحبت می کنند ولی یادگیری زبان سوئدی برای پیدا کردن کاربسیارماثر است.حتی اگر شما یک کاری که به طور خاص کاملا انگلیسی پیدا کرده باشید شما برای محاوره های خود نیاز به زبان سوئدی دارید .

 

 

کار آموزی در سوئد

 

دوره کارآموزی می تواند یک راه بسیار خوب برای به دست آوردن تجربه مرتبط با تحصیل شود . کار آموزی باعش می شود شما تجربیات خوبی در مورد شغل که مربوط به تحصیلات شماست به دست بیاورید و رزومه قوی تری برای ارائه داشته باشید .

 

کار پاره وقت در طول تحصیل در سوئد

 

دانشجو  در کشور سوئد در طول تحصیلات خود می تواند کارپاره وقت انجام دهد .کار نیمه وقت میتواند یک تجربه خوب باشد به عنوان سکوی پرتابی برای به دست آوردن کار بعد از اتمام تحصیلات باشد. اگر چه رقابت برای شغل پاره وقت زیاد است اما امکان پذیر است . یکی از مراکزی که می تواند به جستجوی کار پاره وقت در کشور سوئد کمک کند سایت Academicwork.se میباشد .

 

 

 

روابط در دوران تحصیل  در سوئد

 

رابطه های شخصی شما در رابطه با دانشگاه ،اساتید ، کارمندان ، همکلاسی های سوئدی می توانند معرف شما باشند برای کار در کشور سوئد ،البته این بستگی دارد شما شایستگی خود را چگونه نشان دهید و چه رزومه ای از خود ارائه دهید .عضویت در سازمانها و اتحادیه های دانشجویی نیز می تواند موثر باشد .

 

نوشتن پایان نامه  دانشجویی  در یک شرکت سوئدی

 

اینکه شما برای نوشتن پایان نامه دانشجویی خود را یک شرکت سوئدی به انجام برسانید می تواند ورود مناسبی به بازار کار در سوئد باشد .شما در کنار یک کارفرمای سوئدی تجربیات و اطلاعات ارزشمندی را کسب می کنید . پیشنهادات شرکت ها برای طرح های پایان نامه بر روی وبسایت مخصوص دانشگاه ارائه می شود .

 

عضویت در اتحادیه های سوئد

 

اتحادیه ها یک موقعیت قوی در کشور سوئد هستند . پیوستن دانشجو به این اتحادیه ها می تواند یک راه عالی برای برای ورود به صنعت باشد . بسیاری از پیشنهاد های ویژه برای دانشجویان  ، از جمله خدمات مانند راهنمایی شغلی و یا کمک  و حمایت از مشکلات ومسائل محل کار شود و….

و صاکو سه اتحادیه اصلی کارگری در کشور سوئد هستند که کارگران و کارمندان را حمایت می کنند .LO , TCO

 

ارتباط با کار فرما به صورت مستقیم

 

درآگهی های کار سوئدی اطلاعات تماس و ایمیلی برای مکاتبه وجود دارد .شخص تصمیم گیرنده برای انتخاب به علت حجم زیاد بررسی رزومه های ارسالی، مشغله زیادی دارد . بهتر است ابتدا تماس بگیرید و ضمن ارسال رزومه قوی سوالاتی در مورد نوع کار بپرسید و تعامل بر قرار کنید و تحت تاثیر قرار دهید .

 

بعد از پایان تحصیل خیلی زود شروع به کار کنید

 

بعد از اینکه دانشجو فارغ التحصیل شده در کشورسوئد بهتر است بلافاصله شروع به کار کند زیرا بعد از تحصیلات بهترین آمادگی را برای شروع کار دارد . از طرفی خیلی زود فرصت بعد از تحصیل برای جستجوی کار و تغییر ویزای تحصیلی به ویزای کار به اتمام میرسد .

 

شرکت های مهم سوئدی

 

لازم به ذکر است کشور سوئد از جمله کشورهای پیشرفته وصنعتی جهان است  .دانشجوپس از اتمام تحصیل می تواند  در کارخانه ها و شرکت های بزرگ این کشور برای به جستجوی کار بپردازند از جمله این این شرکتها :

آسا آبلوی ، آکزا نوبل ، آلفا لاوال ،آیکیا،او ام اکس ، اوریف لیم،اچ اند ام ، اریکسون، اس اس اب،اس سی آ،اسکانسکا،اطلس کوپکو،ولوو،الکتا،الکترولوکس،اینوستورآب،پارادوکس اینتراکتیو،پایرت بی،تتراپک،سوئدیش مچ،ساب،گروه آب ب،لوندین پترولیو،موجنگ،مدرن تایمز گروپ،یتینگه،یمتلاندس فلایگ می باشد.

 

سایت های کاریابی در کشور سوئد

 

دانشجو می تواند پس از پایان تحصیلات خود در کشور سوئد از طریق سایت های کاریابی به صورت آنلاین رزمه خود را ارسال نماید و به جستجوی کار بپردازد . در این سایتها شما میتوانید شهر و نوع کار خود را انتخاب کنید و به کمک موتو جستجو کار مورد نظر را پیدا کنید .

 

برخی از سایت های کاریابی در کشور سوئد

 

www.manpower.se

www.adecco.se

www.academicwork.se

www.poolia.se


 

مشاغل مورد نیاز  در سوئد

 

شاید اکنون این سوال در ذهن شما پیش آمده باشد که چه شغل هایی در کشور سوئد بیشتر رایج است و یا بعد از فارغ التحصیلی به راحتی وارد بازار کار خواهم شد؟

به صورت کلی سوئد در اکثر زمینه های شغلی دچار کمبود نیرو است ولی اگر سوال شما مشاغلیست که نیاز به تحصیلات دانشگاهی دارند میتوان به پزشکی، پرستاری، آموزگاری، مددکار اجتماعی (با توجه به افزایش چشمگیر تعداد پناهندگان طی سالهای اخیر) اشاره نمود.

 

همچنین می توان اضافه کرد که کشور سوئد در مشاغلی مانند متخصصین آی تی، کارگران ساختمانی با کمبود نیرو مواجه است، البته داشتن مدرک مرتبط جز ملزومات و شرایط کار در سوئد میباشد.

در نهایت میتوان گفت دست یافتن کار پس از تحصیل در سوئد با توجه به اینکه کشور سوئد از لحاظ صنعتی قدرتمند می باشد کار چندان مشکلی نیست .

 

نحوه درخواست
بازگشت

فرم ارزیابی تحصیلی

 • ثبت فرم ارزیابی بصورت رایگان و انلاین
 • امکان انتخاب چند کشور و رشته مورد علاقه جهت بررسی
 • بررسی شرایط شما توسط کارشناسان پذیرش تحصیلی
 • دریافت نتیجه بررسی و پیشنهادات، کارشناسان درخصوص شرایط پرونده شما برای دریافت پذیرش تحصیلی
 • بررسی شرایط شما و خانواده توسط کارشناسان ویزای تحصیلی
 • دریافت نتیجه بررسی و پیشنهادات، کارشناسان ویزا در خصوص شرایط پرونده شما برای دریافت ویزای تحصیلی کشور مدنظر
 • دریافت مشاور انلاین از کارشناسان ما پس از دریافت نتیجه فرم
 • دریافت مشاوره در خصوص شرایط و مدارک مورد نیاز هریک از دانشگاه های هدف
 • بهره مندی از مشاوره حضوری در دفتر تهران
+ اطلاعات بیشتر
درخواست فرم ارزیابی

ارتباط با کارشناسان

شما می توانید برای برای ارتباط با کارشناسان استادی پلن و دریافت مشاوره رایگان از لینک زیر اقدام بفرمایید.

تماس با ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

اگر با این شرایط موافقید، لطفا here کلیک کنید.