درباره

معرفی  رشته ی هنر،طراحی و معماری

 

این رشته مخصوص رویاپردازان و ایده آلیست ها ساخته شده و شامل زمینه هایی نظیرمعماری،طراحی،تئاتر و رقص،فیلم و رسانه،موسیقی و تاریخ هنر میباشد.

به بیان بهتر،هنر به منزله ی توانایی خلق زیبایی به دست بشر میباشد.گرچه تصویری که عمده ی مردم از هنرمندان در ذهن خود دارند،فردی غمگین است که یک کلاه کج بر سر دارد و با سه پایه و بوم نقاشی خود در کنار کوهستان نشسته است!

رشته ی هنر،طراحی و معماری شامل یک برنامه تحصیلی است که به تخیل قوی و ذهن خلاقنیاز دارد و بیشتر مناسب افرادی با روحیات خاص میباشد.

حتی خلاق ترین هنرمندان نیز به مهارت های ارتباطی قوی نیاز دارند تا بتوانند به شرکت های طراحی معروف یا نمایشگاه های معتبر راه یابند.

دانشجویانی که تصمیم به دنبال کردن این رشته در مقطع کارشناسی و یا کارشناسی ارشد دارند،باید مفاهیم تئوری را با استعدادهای شخصی ترکیب کرده و سبک خود را پیدا کنند و ساعت ها در کارگاه و اتاق کارشان به تکرار و تمرین بپردازند و تصمیم بگیرند که میخواهند به صورت آزاد  فعالیت کنند و یا در یکی از صنایع زیر به انتخاب خود یک شغل اختیار کنند:

صنعت هنر

صنعت طراحی

خدمات معماری

صنعت موسیقی

صنعت نساجی

رشته های پیشنهادی در Arts, Design & Architecture

کارشناسی ارشد
رشته Film Studies
فوق لیسانس رشته Film Studies در دانشگاه کارلتون کانادا   برنامه کارشناسی ارشد بر موضوعات مفهومی کنونی در این زمینه تأکید دارد...
فوق لیسانس رشته Architecture Urbanism and Building Sciences در دانشگاه دلف هلند   رشته معماری ، شهرسازی و علوم ساختمان دانشگاه صنعتی...
کارشناسی ارشد
رشته Design
فوق لیسانس رشته Design در دانشگاه کارلتون کانادا   Master Design (MDes) یک برنامه محور برای پژوهش برای داوطلبانی است که دارای...
کارشناسی ارشد
Art History
این برنامه به میراث کانادا در هنرهای تجسمی ، از جمله آثار هنری ساخته شده توسط کانادایی ها و همچنین آثاری که...

نحوه رتبه بندی دانشگاه ها

دانشگاه های برتر در Arts, Design & Architecture