Athabasca University – دانشگاه آتاباسکا (AU) یکی از چهار دانشگاه جامع علمی و تحقیقاتی در آلبرتا است. این دانشگاه که در سال ۱۹۷۰ تاسیس شد دانشگاه آتاباسکا پیشگام در به کارگیری روشهای جدید در یادگیری آموزش عالی بوده است و  نخستین دانشگاه کانادایی است که در زمینه آموزش از راه دور تخصص دارد.

در دانشگاه آتاباسکا بیش از ۴۰،۰۰۰ دانشجو از سراسر دنیا مشغول  به تحصیل هستند. به دلیل ارائه آموزش از راه دور و امکان تحصیل آنلاین ۸۳ درصد از دانشجویان آتاباسکا مشغول به کار هم هستند.

 

درخصوص سیستم آموزشی دانشگاه آتاباسکا نیاز است بدانید :

 

دانشجویان می توانند برای دوره های یک ساله، مقطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا و یا دریافت گواهی های حرفه ای ثبت نام نمایند. در این دانشگاه تحصیل از راه دور و به شکل آنلاین امکان پذیر است.

تحصیل بصورت آنلاین و از طریق آموزش از راه دور به دانشجویان اجازه می دهد که از هر کجای دنیا فرصت تحصیل داشته باشند.
دانشگاه آتاباسکا از ابتدا، پیشگام به کارگیری روشهای جدید در یادگیری آموزش عالی بوده است.

دانشگاه آتاباسکا بیش از ۳۵۰ توافقنامه همکاری با دیگر موسسات آموزش عالی کانادایی، بین المللی، انجمن های
حرفه ای و موسسات مختلف دارا می باشد که این امر امکان همکاری در زمینه های مختلف از جمله تحقیقاتی و استفاده از برنامه های مختلف را فراهم می کند.

دانشجویان دانشگاه آتاباسکا می توانند در زمینه های مطالعات کسب و کار و مدیریت، ارتباطات، روزنامه نگاری، کامپیوتر و فناوری اطلاعات، مطالعات عمومی، مراقبت های بهداشتی، پزشکی و فن آوری، علوم انسانی و زبان ها، ریاضیات، مطالعات مذهبی، علوم اجتماعی، حقوق و مطالعات بین رشته ای و خدمات اجتماعی به تحصیل بپردازند.

دانشگاه آتاباسکا یک دانشگاه جامع تحقیقاتی است که زمینه های
تحقیق در این دانشگاه به ۴ محور تقسیم می شود و مشخص کننده استراتژی تحقیقات در ایت دانشگاه است.

 

دانشگاه آتاباسکا به سفارش شورای دولت آلبرتا در سال ۱۹۷۰ تاسیس شد. در ابتدا این دانشگاه تنها به عنوان یک موسسه تاسیس شد، AU در سال ۱۹۷۲ از طریق یک پروژه آزمایشی برای تست مفهوم دانشگاه باز، به دانشگاهی که امکان آموزش از راه دور در آن وجود دارد، تغییر کرد. در طول دهه ۱۹۸۰، با توجه به دستورالعمل دانشگاه آلبرتا برای کشف روش های جدید ارائه آموزش تحصیلات تکمیلی به دانش آموزان در هر زمان، AU پیشگام استفاده از کامپیوتر برای برقراری دوره های آموزش آنلاین شد. امروز، AU یکی از بزرگترین موسسات آموزشی اینترنتی است که در سراسر جهان بیش از ۴۰،۰۰۰ دانشجو دارد.

دانشجویان می توانند برای دوره های یک ساله، مقطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا و یا دریافت گواهی های حرفه ای ثبت نام نمایند. در این دانشگاه تحصیل از راه دور و به شکل آنلاین امکان پذیر است. تحصیل بصورت آنلاین و از طریق آموزش از راه دور به دانشجویان اجازه می دهد که از هر کجای دنیا فرصت تحصیل داشته باشند. دانشگاه آتاباسکا از ابتدا، پیشگام به کارگیری روشهای جدید در یادگیری آموزش عالی بوده است. دانشگاه آتاباسکا بیش از ۳۵۰ توافقنامه همکاری با دیگر موسسات آموزش عالی کانادایی، بین المللی، انجمن های حرفه ای و موسسات مختلف دارا می باشد که این امر امکان همکاری در زمینه های مختلف از جمله تحقیقاتی و استفاده از برنامه های مختلف را فراهم می کند.

دانشجویان دانشگاه آتاباسکا می توانند در زمینه های مطالعات کسب و کار و مدیریت، ارتباطات، روزنامه نگاری، کامپیوتر و فناوری اطلاعات، مطالعات عمومی، مراقبت های بهداشتی، پزشکی و فن آوری، علوم انسانی و زبان ها، ریاضیات، مطالعات مذهبی، علوم اجتماعی، حقوق و مطالعات بین رشته ای و خدمات اجتماعی به تحصیل بپردازند. دانشگاه آتاباسکا یک دانشگاه جامع تحقیقاتی است که زمینه های تحقیق در این دانشگاه به ۴ محور تقسیم می شود و مشخص کننده استراتژی تحقیقات در ایت دانشگاه است.
  1. پویایی های محیطی و اجتماعی شامل تحقیقات مربوط به ابعاد اجتماعی، اقتصادی و زیست محیطی پیچیدگی پایداری است.
  2. جامعه، فرهنگ، سلامت و رفاه، سوالات مربوط به تجربه بشری، شخصی یا جمعی، گذشته، حال و آینده است.
  3. آینده دیجیتال، طراحی، کاربرد و تاثیر فناوری دیجیتال را بر جامعه و پتانسیل داده های باز و علم باز برای تحکیم دانش و حل مشکلات اجتماعی، اقتصادی و زیست محیطی مجهز می کند.
دانشجویان دانشگاه آتاباسکا به منبعی تحت عنوان Career Cruising دسترسی دارند. این منبع برای ارزیابی اهداف و فعالیت های جستجوی شغل و ساخت رزومه مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین دانشجویان از طریق این منبع می توانند گزینه های شغلی مختلف را که حاوی اطلاعات در مورد وظایف، شرایط کاری، مهارت ها، آموزش، حقوق و دستمزد، فرصت های شغلی و فرصت ها است، بررسی کنند. همچنین دانشجویان از طریق منبع Plan Career می توانند طرح شغلی مناسب خود را با کمک مشاوران مرکز شغلی دانشگاه آتاباسکا دریابند و از این طریق با نیازهای بازار کار آشنا شوند.
  • امکان تحصیل در سریعترین دانشگاه در حال رشد کانادا
  • امکان ثبت نام و تحصیل در هر زمان از سال
  • امکان آموزش از طریق مدل های جدید یادگیری مبتنی بر تکنولوژی
  • فرصت آموزش و تحصیل برای شاغلین از طریق آموزش آنلاین
۳۸۴۶۴تعداد دانشجو
۱۳۶۰+رنکینگ
۰........
۰........

برای اطلاع از شرایط دانشگاه

با ما در ارتباط باشید