Delft University of Technologyدانشگاه دلفت  (TU Delft)که قدیمی ترین و بزرگترین دانشگاه تکنولوژی در هلند است، در سال ۱۹۸۶ تاسیس شد. با حمایت و مشارکت های استراتژیک با صنعت، دولت ها، انجمن های تجاری و دانشگاه های متعدد در هلند و در سراسر جهان، تدریس در دانشگاه دلف متمرکز بر آموزش دانش فنی، مهارت های تحلیلی و تفکر انتقادی در امکانات کلاس جهانی است. این دانشگاه یک موسسه رو به جلو، خلاق و با چشم انداز بین المللی است که بر حل مشکل از طریق کار گروهی تاکید دارد.

 

در دانشگاه دلف حدود ۱۷۸۸۰ دانشجو به تحصیل مشغول هستند که ۲۸ درصد دانشجویان این دانشگاه را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند. دانشگاه دلفت دارای یک شبکه ی فارغ التحصیلی متشکل
از ۵۰۰۰۰ عضو در سراسر جهان است.

این دانشگاه که بین روتردام و لاهه واقع شده است، یک شهر دانشجویی است که تاریخ آن به قرون وسطی باز می گردد.

 

 سیستم آموزش دانشگاه دلف:

دانشجویان دانشگاه دلف در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیل مشغول می باشند.
دانشگاه دلف از جمله دانشگاه های ممتاز در جهان است. بر اساس رتبه بندی موسسه تایمز در سال ۲۰۱۹ این دانشگاه در رتبه ی ۵۸ بین دانشگاه های جهان قرار گرفته است.

 

همچنین دانشجویان دانشگاه دلف در رشته های مهندسی و تکنولوژی، پزشکی، مراقبت های پزشکی و سلامت، علوم اجتماعی، آموزش، علوم حرکتی، بیولوژی، تربیت بدنی، مدیریت و اقتصاد، هنر و طراحی و
علوم کامپیوتر به تحصیل بپردازند. این دانشگاه به منظور جذب استعدادهای برجسته علمی، انجام تحقیقات پیشگامانه و آموزش نسل های جدید مهندس ها به شدت وابسته به زیرساخت های تحقیقاتی عالی است.

 

این دانشگاه امکان انجام آزمایش عملیات واقعی مدل های شبیه سازی شده در رایانه ها را فراهم می کند.
هیچ دانشگاه دیگری در هلند قادر به انجام چنین آزمایش هایی در مقیاس واقعی نیست. به همین جهت نتایج تحقیقات در این دانشگاه از کیفیت بالایی برخوردار است.

 

دانشگاه دلفت دارای ۳ مرکز تحقیقاتی است:

 

 • موسسه تحقیقاتی علوم محیط زیست
 • موسسه تحقیقات بین المللی ارتباطی مخابراتی و رادار
 • موسسه رآکتور دلفت

دانشگاه منیتوبا در سال ۱۸۷۷ در نتیجه ی ادغام سه کالج سنت بونیفیس، کالج سنت جان و کالج منیتوبا تاسیس شد. این دانشگاه نخستین دانشگاه بود که در غرب کانادا تاسیس شد. در سال ۱۸۹۲ مجلس قانونگذاری منیتوبا، قانون دانشگاه را تغییر داد تا دانشگاه بتواند تدریس انجام دهد و در سال ۱۹۰۴ یک ساختمان در مرکز شهر وینیپگ را در اختیار این دانشگاه قرار داد. در سال ۱۹۲۹، پس از اضافه شدن برنامه های تحصیلی، کالج ها و دانشکده ها، دانشگاه منیتوبا به مکان دائمی خود در فورت گری نقل مکان کرد. از زمان تاسیس تا به الان، دانشگاه تعدادی از کالج ها را به خود اضافه کرد. از جمله ی این کالج ها می توان از

 • وسلی کالج
 • کالج متدیست در سال ۱۸۸۸
 • کالج داروسازی مانیتوبا در سال ۱۹۰۲
 • کالج کشاورزی مانیتوبا در سال ۱۹۰۶
 • کالج سنت پل در سال ۱۹۳۱
 • کالج براندون در سال ۱۹۳۸
 • کالج سنت اندرو، تاسیس شده برای آموزش وزارت کلیسای ارتودوکس یونان ، تبدیل به یک کالج وابسته در سال ۱۹۸۱ شد؛ نام برد.
 دانشجویان دانشگاه دلف در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیل مشغول می باشند. دانشگاه دلف از جمله دانشگاه های ممتاز در جهان است. بر اساس رتبه بندی موسسه تایمز در سال ۲۰۱۹ این دانشگاه در رتبه ی ۵۸ بین دانشگاه های جهان قرار گرفته است. اما دانشکده ی علوم مهندسی و تکنولوژی دانشگاه دلفت در رتبه ی ۱۹ جهان واقع شده که نشان دهنده ی برتری این دانشگاه در زمینه ی علوم مهندسی و تکنولوژی است. وانت هوف برنده ی جایزه ی نوبل شیمی در سال ۱۹۰۱ به خاطر کشف قوانین دینامیک شیمیایی و فشار اسمزی محلول ها و کامرلینگ اونس برنده ی جایزه ی نوبل فیزیک در سال ۱۹۱۳ به خاطر پژوهش در زمینه ی فیزیک در دماهای پایین و تولید هلیوم مایع دانش آموختگان دانشگاه دلف هلند بوده اند.

دانشجویان دانشگاه دلف در رشته های مهندسی و تکنولوژی، پزشکی، مراقبت های پزشکی و سلامت، علوم اجتماعی، آموزش، علوم حرکتی، بیولوژی، تربیت بدنی، مدیریت و اقتصاد، هنر و طراحی و علوم کامپیوتر به تحصیل بپردازند. این دانشگاه به منظور جذب استعدادهای برجسته علمی، انجام تحقیقات پیشگامانه و آموزش نسل های جدید مهندس ها به شدت وابسته به زیرساخت های تحقیقاتی عالی است. این دانشگاه امکان انجام آزمایش عملیات واقعی مدل های شبیه سازی شده در رایانه ها را فراهم می کند. هیچ دانشگاه دیگری در هلند قادر به انجام چنین آزمایش هایی در مقیاس واقعی نیست. به همین جهت نتایج تحقیقات در این دانشگاه از کیفیت بالایی برخوردار است. دانشگاه دلف دارای ۳ مرکز تحقیقاتی است:

 • موسسه تحقیقاتی علوم محیط زیست
 • موسسه تحقیقات بین المللی ارتباطی مخابراتی و رادار
 • موسسه رآکتور دلفت

همچنین مجله ی “TU Delta” که به صورت هفتگی توسط دانشگاه منتشر می شود بر کارهای تحقیقاتی این دانشگاه تمرکز دارد. برنامه های دانشگاهی دلف به دانشجویان اجازه انجام کارآموزی و پروژه های تحقیقاتی را می دهد. به گونه ای که ساخت یک ماشین انرژی خورشیدی از لاستیک های بازیافتی از جمله کارهای پژوهشی دانشجویان این دانشگاه است.

دانشگاه دلف در بین دانشگاه های جهان از نظر فرصت های شغلی رتبه ی ۴۱ در جهان را به خود اختصاص داده است که نشان دهنده ی اعتبار بالای تحصیلات در این دانشگاه در بازار کار است. مرکز شغلی دانشگاه دلف تا یک سال پس از فارغ التحصیلی می توانند به طور رایگان از خدمات این مرکز همچون دانشجویان بهره مند شوند. همچنین تا ۵ سال پس از فارغ التحصیل با پرداخت هزینه ی اندکی می توانند از این خدمات استفاده کنند.
 • امکان تحصیل در یکی از دانشگاه های سبز هلند با حمایت از ابتکارات و پروژه های نوآورانه
 • امکان فعالیت در بیش از ۱۴۰ رشته ی ورزشی
 • امکان فعالیت در رسانه های ورزشی
 • برخورداری از باغ گیاه شناسی با ۲۰۰۰ گونه گیاهی منحصر بفرد
۱۹۶۱۳تعداد دانشجو
۵۴+رنکینگ
۰........
۰........

برای اطلاع از شرایط دانشگاه

با ما در ارتباط باشید