پس از برچیده شدن کالج نظامی رویال رودز در سال ۱۹۹۵، دولت بریتیش کلمبیا  Royal Roads Universityدانشگاه رویال رودز را به عنوان یک دانشگاه عمومی با تمرکز بر تدریس کاربردی و تخصصی ایجاد کرد.
دانشگاه رویال رودز در سال ۲۰۱۸ بیست و سومین سالگرد تاسیس خود به عنوان
یک دانشگاه تحقیقاتی-کاربردی عمومی را جشن گرفت.

 

در این دانشگاه تلاش برای آموزش دانشجویان با بهره گیری از تکنیک های مختلف است تا دانش آموزان و فارغ التحصیلان بتواننددر صورت نیاز هم برای فراگیری مهارت در یک حرفه و هم برای ادامه ی تحصیل و بهبود موقعیت خود به لحاظ مالی و ارتقای شغلی در آینده آماده شوند. حمایت از طرح های زیست محیطی و آموزش های لازم در این خصوص از جمله دیگر ویژگی های دانشگاه رویال رودز کانادا میباشد.

 

در خصوص سیستم آموزش دانشگاه رویال رودز لازم است بدانید:

 

دانشگاه رویال رودز در مقاطع کارشناسی تا دکتری دانشجو میپذیرد و این امکان را فراهم می سازد که دانشجویان تجارب کار عملی را از طریق کارآموزی کسب نمایند و برای ورود به بازار کار آماده باشند.

از جمله مزایای انتخاب این دانشگاه برای ادامه تحصیل سیستم پشتیبانی دانشگاه از دانشجویان در زمان تحصیل و پس از آن میباشد؛ دانشگاه رویال رودز با در نظر گرفتن نیازها و آرزوهای دانشجویان گزینه های تحصیلی متناسب با شیوه زندگی دانشجویان ایجاد نموده و با ارائه ی دوره های آموزشی در کنار دانشجویانی با جهت گیری فکری مشابه، دانشجویان خود را به سمت چالش پذیری و رشد سوق می دهد.

 

نکته ی مهم دیگری که این دانشگاه را برجسته می کند، سیستم آموزشی منحصر به فرد آن تحت عنوان “Moodle” است؛ در این سیستم ابزارها و تکنیک هایی ارائه می شود که نیاز دانشجویان را در دوران پس از فارغ التحصیلی نیز تامین می نماید.

به عبارتی اگر دانشجو پس از تحصیل در این دانشگاه به دنبال موقعیت شغلی جدیدی باشد یا مایل به بهبود موقعیت خود به لحاظ مالی و حرفه ای باشید، بهره گیری از مدل یادگیری آنلاین دانشگاه رویال رودز این امکان را فراهم می سازد.

این سیستم به دانشجو  امکان کار کردن حین تحصیل را می دهد و حتی به این منظور امکان اقامت کوتاه مدت دانشجویان در محوطه دانشگاه را نیز فراهم می کند و از این طریق دانشجویان این دانشگاه به سهولت می توانند به برقراری ارتباط و تعامل با سایر دانشجویان و اساتید بپردازند.

 

شورای برنامه ریزی و تحقیقات در دانشگاه رویال رودز، تحقیقات و دستیابی به نتایج آموزشی مطلوب را در الویت قرار داده است.

بر اساس رتبه بندی های صورت گرفته نیز دانشگاه رویال رودز رتبه ی ۱۷۵۳ در  میان دانشگاه های جهان و رتبه ی ۵۶ در میان دانشگاه های کانادا را به خود اختصاص داده است.

دانشگاه Royal Roads در پارک ملی Vancouver واقع شده است. در واقع این پارک یک مکان تاریخی به شمار می آید که شاهد تحولات زیادی بوده است. تا سال ۱۹۰۷ این پارک تنها یک مکان تفریحی و محل رویش گونه های مختلف گیاهی و حیات وحش طبیعی بود. در سال ۱۹۰۷ جیمیز دانسیمیر زمین این پارک را خریداری کرد و سفارش ساخت یک ملک در این پارک را داد. در سال ۱۹۴۰ املاک واقع در پارک به عنوان یک موسسه آموزشی برای آموزش نیروهای زیردریایی نظامی کانادا شروع به فعالیت کرد. در طول سال ها ساختمان و فضاهای موجود در این پارک در زمینه های مختلف آموزشی در خدمت نیروی نظامی کانادا قرار گرفت. از جمله کالج دریایی کانادا، کالج نظامی رویال رودز و در نهایت در سال ۱۹۹۵ فعالیت کالج در زمینه ی نظامی خاتمه یافت و دانشگاه رویال رودز با رویکرد تحقیقاتی و کاربردی تاسیس شد تا با ارائه برنامه های با کیفیت بالا در زمینه ی کسب و بهبود مهارت های دانشجویان به فعالیت بپردازد.
دانشگاه رویال رودز در مقاطع کارشناسی تا دکتری دانشجو میپذیرد و این امکان را فراهم می سازد که دانشجویان تجارب کار عملی را از طریق کارآموزی کسب نمایند و برای ورود به بازار کار آماده باشند. از جمله مزایای انتخاب این دانشگاه برای ادامه تحصیل سیستم پشتیبانی دانشگاه از دانشجویان در زمان تحصیل و پس از آن میباشد؛ دانشگاه رویال رودز با در نظر گرفتن نیازها و آرزوهای دانشجویان گزینه های تحصیلی متناسب با شیوه زندگی دانشجویان ایجاد نموده و با ارائه ی دوره های آموزشی در کنار دانشجویانی با جهت گیری فکری مشابه، دانشجویان خود را به سمت چالش پذیری و رشد سوق می دهد. نکته ی مهم دیگری که این دانشگاه را برجسته می کند، سیستم آموزشی منحصر به فرد آن تحت عنوان “Moodle” است؛ در این سیستم ابزارها و تکنیک هایی ارائه می شود که نیاز دانشجویان را در دوران پس از فارغ التحصیلی نیز تامین می نماید. به عبارتی اگر دانشجو پس از تحصیل در این دانشگاه به دنبال موقعیت شغلی جدیدی باشد یا مایل به بهبود موقعیت خود به لحاظ مالی و حرفه ای باشید، بهره گیری از مدل یادگیری آنلاین دانشگاه رویال رودز این امکان را فراهم می سازد. این سیستم به دانشجو  امکان کار کردن حین تحصیل را می دهد و حتی به این منظور امکان اقامت کوتاه مدت دانشجویان در محوطه دانشگاه را نیز فراهم می کند و از این طریق دانشجویان این دانشگاه به سهولت می توانند به برقراری ارتباط و تعامل با سایر دانشجویان و اساتید بپردازند. شورای برنامه ریزی و تحقیقات در دانشگاه رویال رودز، تحقیقات و دستیابی به نتایج آموزشی مطلوب را در الویت قرار داده است. بر اساس رتبه بندی های صورت گرفته نیز دانشگاه رویال رودز رتبه ی ۱۷۵۳ در میان دانشگاه های جهان و رتبه ی ۵۶ در میان دانشگاه های کانادا را به خود اختصاص داده است.

رنامه های آموزشی ارائه شده در این دانشگاه به تفکیک مقطع تحصیلی به شکل زیر می باشد که برای دانشجویان امکان ادامه ی تحصیل و تحقیق در این زمینه ها را فراهم می سازد:

    1. دوره های آموزشی مقطع کارشناسی

کسب و کار: لیسانس مدیریت کسب و کار در کسب و کار و پایداری (BBA)، لیسانس بازرگانی در مدیریت کارآفرینی (BCom) گردشگری و مهمانداری: لیسانس هنر مدیریت جهانی مدیریت گردشگری (BAGTM)، لیسانس هنر در مدیریت هتل بین المللی (BAIHM) ارتباطات و فرهنگ: لیسانس هنر در ارتباطات حرفه ای (BAPC) علوم محیطی: لیسانس علوم در علوم محیطی (BScES) مطالعات انسانی: لیسانس هنرهای مطالعات عدلی (BAJS)

    1. دوره های آموزشی مقطع کارشناسی ارشد و دکتری

کسب و کار: کارشناسی ارشد مدیریت جهانی (MGM) فرهنگ و ارتباطات : کارشناسی ارشد هنرهای ارتباطات بین فرهنگی و بین المللی (MAIIC) گردشگری و مهمانداری: کارشناسی ارشد مدیریت گردشگری (MATM) آموزش و پرورش و فناوری محیط زیست و پایداری آموزش اجرایی مطالعات عمومی مطالعات انسانی مطالعات میان رشته ای گردشگری و مراقبت های پزشکی

دانشگاه رویال رودز با داشتن دفتر شغلی به نام CLD (Career and Learning Development) خدمات حرفهای را به دانشجویان در زمینه ی راه اندازی کسب و کار، فعالیت در شرکتهای بزرگ، توسعه فعالیت ها و … ارائه میدهد. همچنین این دانشگاه با برگزاری دوره های کارورزی و کارآموزی، دانشجویان را جهت ورود به بازار کار آماده میکند. این دانشگاه از یک پایگاه اطلاعات حرفه ای از کارفرمایان مشغول به کار به منظور حمایت دانشجویان در فعالیتهای مختلف تحصیلی برخوردار است. این پایگاه اطلاعاتی که برای دانشجویان نیز قابل جستجو میباشد، راه ارتباطی موثری برای کسب اطلاعات در خصوص سازمانهای مربوط به حرفه های مختلف، نحوه ی کار در این سازمان ها و شرایط بازار کار است.
  • ارائه خدمات شغلی به نام CLD (Career and Learning Development)
  • دارای پایگاه اطلاعات حرفه ای از کارفرمایان مشغول به کار به منظور حمایت دانشجویان در فعالیتهای مختلف تحصیلی
  • کسب رتبه ی ۱۷۵۳ در میان دانشگاه های جهان و رتبه ی ۵۶ در میان دانشگاه های کانادا
۲۰۰۰۰تعداد دانشجو
۲۴۹۳+رنکینگ
۰........
۰........

برای اطلاع از شرایط دانشگاه

با ما در ارتباط باشید