Simon Fraser University – دانشگاه سایمون فریزر از جمله دانشگاه های معتبر کشور کانادا است که به آن لقب “برکلی شمال” داده اند. این دانشگاه در سال ۱۹۶۵ در ساحل بریتیش کلمبیا تاسیس شد. این دانشگاه از جمله دانشگاه هایی است که به نقد کنوانسیون ها می پردازد و از این منظر با سایر دانشگاه های کانادا متمایز است. از همین رو دانشگاه سایمون فریزر به یکی از دانشگاه های پرجمعیت در کانادا تبدیل شده است. در این دانشگاه ترکیبی از بهترین روش های آموزشی برای تدریس به دانشجویان استفاده می شود.

در حال حاضر حدود ۲۷۰۰۰ دانشجو در این دانشگاه در دانشکده های مختلف به تحصیل مشغول هستند که ۳۰ درصد از این تعداد را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند و از این نظر از جمله دانشگاه هایی است که ظرفیت بالایی جهت پذیرش دانشجویان بین المللی دارد. همچنین ۶۵۰۰ پرسنل در بخش های مختلف این دانشگاه به فعالیت مشغول هستند.

در خصوص سیستم آموزشی دانشگاه سایمون فریزر (SFU) لازم شاست بدانید: دانشجویان دانشگاه سایمون فریزر در مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیل مشغول هستند. این دانشگاه در رتبه بندی دانشگاه های جامع کانادا ۳ سال پیاپی در رتبه ی اول قرار گرفت. همچنین در رتبه بندی دانشگاه های جهان، دانشگاه سیمون فریزر از منظر رتبه بندی دانشکده های مختلف در محدوده ی رتبه ی ۳۰۰-۲۵۱ قرار دارد که پایین ترین رتبه ی متعلق به رشته ی مدیریت و بیزینس در این دانشگاه است.

دانشگاه سیمون فریزر طیف وسیعی از موضوعات پژوهشی، بنیادی، بین رشته ای و کاربردی را در بر می گیرد. نرخ بالای ادامه ی تحصیلات دانشجویان این دانشگاه در مقاطع بالاتر SFU را به یکی از ۵۵ دانشگاه برتر جهان در زمینه ی فناوری پیشرفته تبدیل کرده است که این امر مرهون نوآوری و ارتباطات قوی است.

 

تاریخچه :

 

دانشگاه سیمون فریزر بر اساس توصیه های یک گزارش در سال ۱۹۶۲ تحت عنوان "آموزش عالی در بریتیش کلمبیا" و "طرح آینده" توسط جان بت مکدونالد تأسیس شد. جان پیشنهاد تاسیس یک دانشگاه جدید را داد و مجلس بریتیش کلمبیا در تاریخ ۱ مارس ۱۹۶۳ با تشکیل دانشگاه در بورنابی موافقت کرد. این دانشگاه به نام سیمون فریزر، معامله گر شرکت North West Company نامگذاری شد. معماران آرتور اریکسون و جفری ماسسی به رقابت برای طراحی دانشگاه پرداختند و ساخت و ساز در اوایل سال ۱۹۶۴ شروع شد. هجده ماه بعد، در تاریخ ۹ سپتامبر ۱۹۶۵، دانشگاه اولین ترم خود را با ۲۵۰۰ دانش آموز آغاز کرد.

 

آموزش :

دانشجویان دانشگاه سایمون فریزر در مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیل مشغول هستند. این دانشگاه در رتبه بندی دانشگاه های جامع کانادا ۳ سال پیاپی در رتبه ی اول قرار گرفت. همچنین در رتبه بندی دانشگاه های جهان، دانشگاه سیمون فریزر از منظر رتبه بندی دانشکده های مختلف در محدوده ی رتبه ی ۳۰۰-۲۵۱ قرار دارد که پایین ترین رتبه ی متعلق به رشته ی مدیریت و بیزینس در این دانشگاه است. دانشگاه سیمون فریزر طیف وسیعی از موضوعات پژوهشی، بنیادی، بین رشته ای و کاربردی را در بر می گیرد. نرخ بالای ادامه ی تحصیلات دانشجویان این دانشگاه در مقاطع بالاتر SFU را به یکی از ۵۵ دانشگاه برتر جهان در زمینه ی فناوری پیشرفته تبدیل کرده است که این امر مرهون نوآوری و ارتباطات قوی است.

 

تحقیقات :

دانشجویان این دانشگاه در زمینه های اقتصاد و مدیریت، هنر، روانشناسی، علوم کامپیوتر و تکنولوژی، فیزیک، کامپیوتر، آموزش، علوم اجتماعی، علوم پزشکی و خدمات اجتماعی به تحصیل مشغول هستند. انجام تحقیقات با مشارکت سازمان ها و سایر شرکا موجب شده که دانشجویان این دانشگاه بتوانند از طریق بیش از ۲۵۲ شریک سازمانی این دانشگاه در ۷۰ کشور دنیا فرصت های علمی و تحقیقاتی گسترده ای در اختیار داشته باشند. همچنین طرح تحقیقاتی SFU 2020-2016 منجر به افزایش ظرفیت رشد این دانشگاه در زمینه های تحقیقاتی شد و چهار خوشه تحقیقاتی جدید در این دانشگاه را شکل داد: Data Big؛ فناوری، سلامت و راه حل های بهداشتی؛ مواد و تکنولوژی جدید برای پایداری و تحقیق مبتنی بر جامعه.
 
دانشگاه سایمون فریزر یکی از قوی ترین برنامه های آموزش و کارآموزی را در کانادا داراست که به دانشجویان فرصت گذراندن کارآموزی های محلی و بین المللی در سازمان هایی مانند تسلا و فیس بوک را می دهد. این دانشگاه با تحریک روحیه کارآفرینانه و نوآورانه دانشجویان دانشکده ها با استفاده از روش های آموزش منحصر به فرد خود، امکان بروز ایده ها و اختراعات مختلفی را از طریق مشاوره ها و پیگیری های عملی امکان پذیر می سازد. به گونه ای که کوچک ترین کتاب دنیا در این دانشگاه ساخته شده است. دانشگاه SFU همچنین دارای برنامه تحصیلات در خارج از کشور است که فرصت های شغلی در سایر کشورها را از طریق شرکای سازمانی خود فراهم می کند.
 

بهترین دلایل برای تحصیل در دانشگاه

 

 

  • SFU از سریعترین درآمدهای تحقیقاتی در حال رشد در کشور کانادا برخوردار است.
  • فرصت های تحقیقاتی گسترده از جمله الویت های دانشگاه SFU است.
  • امکان ادامه ی کار و تحصیل فارغ التحصیلان این دانشگاه در خارج از کشور کانادا از طریق شرکای سازمانی امکان پذیر است.
۳۴۹۹۰تعداد دانشجو
۲۶۴+رنکینگ
۰........
۰........

برای اطلاع از شرایط دانشگاه

با ما در ارتباط باشید