دانشگاه  بریتیش کلمبیا

University of British Columbia – دانشگاه بریتیش کلمبیا یک مرکز جهانی برای تدریس، یادگیری و تحقیق است که در سال ۱۸۲۷ در شهر ونکوور از ایالت بریتیش کلمبیای کانادا تاسیس شد. دانشگاه کلمبیا یکی از معتبرترین دانشگاه های کانادا و جهان است که به طور مرتب در بین ۲۰ دانشگاه عمومی جهان قرار دارد و اخیرا به عنوان دانشگاه بین المللی آمریکای شمالی شناخته شده است.

 

در دانشگاه کلمبیا بیش از ۶۵۰۰۰ دانشجو به تحصیل مشغول هستند که از این تعداد ۳۰ درصد دانشجویان را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند. از این رو این دانشگاه فرصت های یادگیری را برای کلیه دانشجویان از نقاط مختلف دنیا فراهم می کند تا به تحصیل در این دانشگاه بپردازند. همچنین بیش از ۱۵۰۰۰ عضو هیات علمی و کارمند به فعالیت در این دانشگاه مشغول هستند.

 

در خصوص سیستم آموزشی دانشگاه بریتیش کلمبیا UBC  لازم است بدانید: دانشجویان در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا مشغول هستند. بر اساس رتبه بندی موسسه تایمز دانشگاه بریتیش کلمبیا در سال ۲۰۱۹ در رتبه ی ۳۷ در جهان و رتبه ی ۲ در کانادا قرار دارد. این دانشگاه از سال ۲۰۱۱ تاکنون همواره در بین ۴۰ دانشگاه برتر دنیا قرار داشته است. همچنین دانشگاه بریتیش کلمبیا آموزش بالینی خود را به دانشجویان دانشکده پزشکی در بیش از ۸۰ سایت آموزشی در سراسر بریتیش کلمبیا ارائه می دهد که این امر دسترسی به آموزش های این دانشگاه در زمینه ی بالینی را آسان کرده است. این دانشگاه با داشتن شانزده دانشکده، هجده مدرسه و دو کالج فرصت مناسبی جهت یادگیری برای دانشجویان سراسر دنیا فراهم کرده است.

  • کتابخانه ای با ۱۵ شاخه و بخش
  • دارای برترین محققان و متفکران در کانادا و جهان
  • ظرفیت بالای پذیرش دانشجویان بین المللی
۴۷رنک دانشگاه
۶۵۰۰۰+تعداد دانشجو
۰.......
۷.....

برای اطلاع از شرایط دانشگاه

با ما در ارتباط باشید