University of Calgary – دانشگاه کلگری به عنوان یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی در سال ۱۹۶۶ در شهر کلگری
در آلبرتای کانادا تاسیس شد.
در دانشگاه کلگری حدود ۳۲۰۰۰ دانشجو مشغول به تحصیل هستند که از این تعداد ۲۵۰۰۰ دانشجو در دوره ی کارشناسی،
۶۰۰۰ دانشجو در دوره ی کارشناسی ارشد و ۵۰۰ دانشجو در دوره ی دکترا تحصیل می کنند.

 

حدود ۳۰۰۰ نفر از دانشجویان این دانشگاه را دانشجویان بین المللی از ۱۲۵ کشور جهان تشکیل می دهند.
دانشگاه کالگری دارای ۱۸۲۳ عضو هیئت علمی است که در زمینه های تحقیقاتی دارای سابقه ی درخشانی می باشند.

همچنین دانشگاه کلگری دارای یک شبکه ی فارغ التحصیلی شامل بیش از ۲۵۰۰۰۰ دانشجو است که نشان دهنده ی
قدمت دانشگاه کلگری و نرخ بالای فارغ التحصیلان این دانشگاه است. دانشگاه کلگری دارای چهار پردیس دانشگاهی است
که سه پردیس این دانشگاه در منطقه ی کلگری قرار دارد و پردیس چهارم این دانشگاه در سال ۲۰۰۷ در دوحه قطر افتتاح شد.

 

سیستم آموزشی دانشگاه کلگری:

 

دانشجویان دانشگاه کلگری امکان تحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را در بیش از ۲۰۰ رشته ی مختلف دارند. افرادی همچون رابرت تریسک فضانورد که رکورد طولانی ترین وقت صرف شده در فضا در کشور کانادا را ثبت کرده است و همچنین استفن هارپر نخست وزیر سابق کانادا در این دانشگاه به تحصیل پرداخته اند.

بر اساس رتبه بندی موسسه تایمز، دانشگاه کالگری در بین دانشگاه های جهان رتبه ی ۱۹۲ را به خود اختصاص داده است. همچنین دانشکده ی پزشکی این دانشگاه، بهترین رتبه را به خود اختصاص داده است که نشان می دهد تحصیل در رشته های مرتبط با پزشکی نقطه ی قوتی در این دانشگاه به شمار می رود. همچنین بر اساس رتبه بندی موسسه QS دانشگاه کلگری در میان دانشگاه های با قدمت کمتر از ۵۰ سال دنیا رتبه ی اول کانادا را به خود اختصاص داده است.

 

تاریخچه:

 

دانشگاه کلگری به طور رسمی در سال ۱۹۶۶ تاسیس شد ولی ریشه های این دانشگاه به ۵۰ سال قبل و مدرسه ی کلگری در سال ۱۹۰۵ باز می گردد. در سال ۱۹۴۵ مدرسه عادی کلگری جذب دانشگاه محلی واقع در آلبرتا شد. در سال ۱۹۵۷ دانشگاه آلبرتا  قراردادی با دانشگاه محلی واقع در این ایالت امضا کرد و به موجب آن زمین هایی برای احداث در اختیار این دانشگاه محلی قرار داد. از سال ۱۹۵۸ نام دانشگاه، دانشگاه آلبرتا در کلگری نهاده شد. در سال ۱۹۶۰ ساختمان های هنر، آموزش، علوم و مهندسی افتتاح شد. در سال ۱۹۶۶ این دانشگاه با تصویب مجمع قانون گزاری ایالت آلبرتا به طور رسمی به یک دانشگاه مستقل تبدیل شد نام آن به دانشگاه کلگری تغییر یافت.
 
 

 

سیستم آموزشی دانشگاه کلگری

دانشجویان دانشگاه کلگری امکان تحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را در بیش از ۲۰۰ رشته ی مختلف دارند. افرادی همچون رابرت تریسک فضانورد که رکورد طولانی ترین وقت صرف شده در فضا در کشور کانادا را ثبت کرده است و همچنین استفن هارپر نخست وزیر سابق کانادا در این دانشگاه به تحصیل پرداخته اند. بر اساس رتبه بندی موسسه تایمز، دانشگاه کالگری در بین دانشگاه های جهان رتبه ی ۱۹۲ را به خود اختصاص داده است. همچنین دانشکده ی پزشکی این دانشگاه، بهترین رتبه را به خود اختصاص داده است که نشان می دهد تحصیل در رشته های مرتبط با پزشکی نقطه ی قوتی در این دانشگاه به شمار می رود. همچنین بر اساس رتبه بندی موسسه QS دانشگاه کلگری در میان دانشگاه های با قدمت کمتر از ۵۰ سال دنیا رتبه ی اول کانادا را به خود اختصاص داده است.
 
 
 

تحقیقات :

دانشجویان دانشگاه کلگری می توانند در زمینه های پزشکی، حقوق، هنر و علوم انسانی، خدمات اجتماعی، علوم حرکتی، مهندسی و تکنولوژی، مدیریت و اقتصاد به تحصیل بپردازند. دانشگاه کالگری ۵۰ موسسه و مرکز پژوهشی را اداره می کند و از جمله دانشگاه های پیشرو در زمینه ی تحقیقات و نوآوری است که ۳ هدف اصلی را دنبال می کند: افزایش ظرفیت تحقیق، نوآوری و تطابق موقعیت ها با فرصت های تحقیقاتی. نتایج تحقیقات این دانشگاه از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است به گونه ای که در زمینه ی دانشگاه ها تاثیر گذار جهان رتبه ای در محدوده ی ۲۰۰-۱۰۱ را در سال ۲۰۱۹ بدست آورده است. تمرکز بر تحقیق موجب شده است درآمد تحقیقاتی این دانشگاه در سال به حدود ۳۲۵ میلیون دلار برسد. این دانشگاه سالانه در حدود ۴۱۹ میلیون دلار بودجه برای انجام پروژه های تحقیقاتی از شرکای خود جذب می کند.
 
 
دانشگاه کلگری از نظر اعتبار نزد کارفرمایان در سال ۲۰۱۹ رتبه ی ۳۹ در جهان را دارد که این امر نشان دهنده ی جایگاه این دانشگاه در بازار کار است. مرکز شغلی این دانشگاه خدمات شغلی متنوعی را برای دانشجویان فراهم آورده است. دانشجویانی که علاقه مند به انجام پروژه های تحقیقاتی هستند می توانند به عنوان دستیاران پژوهشی در این دانشگاه فعالیت کنند. همچنین دانشگاه کلگری به دلیل اعتبار و جایگاه علمی بالای خود با گروه بزرگی از کارفرمایان در ارتباط است که این امر امکان جستجوی فرصت های شغلی در زمینه های مختلف را برای دانشجویان فراهم می کند. مرکز شغلی دانشگاه کلگری مشاوره های مختلفی در زمینه های همچون نحوه ی ورود به بازار کار، کسب مهارت های شغلی، نحوه ی نوشتن رزومه، ارسال درخواست و ... به دانشجویان خود ارائه می دهد.
 
 

بهترین دلایل برای تحصیل در دانشگاه

  • شهر کلگری به عنوان یکی از بهترین مکان های دنیا برای زندگی انتخاب شده است.
  • تحصیل در نوزدهمین دانشگاه جوان دنیا
  • تاکید بر انجام پروژه های تحقیقاتی کاربردی
۳۱۹۵۰تعداد دانشجو
۲۳۳+رنکینگ
۰........
۰........

برای اطلاع از شرایط دانشگاه

با ما در ارتباط باشید