University of Manitoba – دانشگاه منیتوبا قدیمی ترین دانشگاه کاناداست که ۱۴۰ سال پیش در سال ۱۸۷۷ در وینیپگ پایتخت استان کانیته منیتوبا تاسیس شد. دانشگاه منیتوبا یک دانشگاه دولتی پژوهش محور است و کیفیت تحقیقات انجام شده در این دانشگاه خیلی بالا رده بندی می شود.

این دانشگاه یکی از بزرگترین دانشگاه ها کانادا از لحاظ محوطه و تعداد دانشجویان ثبت نامی می باشد و بیشتر برنامه های تحصیلی خود را به مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا اختصاص می دهد. سه پردیس اصلی این دانشگاه در بنتین، فورت گری و ویلیام نوری واقع شده است.

بیش از ۲۹۰۰۰ دانشجو در دانشگاه مانیتوبا به تحصیل اشتغال دارند که از این تعداد ۱۶ درصد دانشجویان را دانشجویان بین المللی از ۱۰۴ کشور دنیا تشکیل می دهد. ۳۱۳۷ عضو هیئت علمی در این دانشگاه به تدریس و پژوهش مشغول هستند. این دانشگاه
دارای شبکه فارغ التحصیلان شامل ۱۳۲۰۰۰ دانشجو در ۱۳۱ کشور دنیا است.

 

سیستم آموزشی دانشگاه منیتوبا:

 

دانشگاه دولتی منیتوبا از جمله دانشگاه های عضو انجمن مشترک المنافع، انجمن دانشگاه ها و کالج های کانادا است.
دانشجویان این دانشگاه می توانند در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیل بپردازند.

دانشگاه مانیتوبا در بین دانشگاه های جهان بر اساس رتبه بندی موسسه تایمز رتبه ای در محدوده ی ۵۰۰-۴۰۱ را به خود اختصاص داده است.

بهترین رتبه متعلق به دانشکده ی سلامت، پزشکی و مراقبت های پزشکی است که نشان می دهد تحصیل رشته های
زمینه ی پزشکی در این دانشگاه در مقایسه با دیگر رشته ها از برتری برخوردار است.

دانشگاه منیتوبا در سال ۱۸۷۷ در نتیجه ی ادغام سه کالج سنت بونیفیس، کالج سنت جان و کالج منیتوبا تاسیس شد. این دانشگاه نخستین دانشگاه بود که در غرب کانادا تاسیس شد. در سال ۱۸۹۲ مجلس قانونگذاری منیتوبا، قانون دانشگاه را تغییر داد تا دانشگاه بتواند تدریس انجام دهد و در سال ۱۹۰۴ یک ساختمان در مرکز شهر وینیپگ را در اختیار این دانشگاه قرار داد. در سال ۱۹۲۹، پس از اضافه شدن برنامه های تحصیلی، کالج ها و دانشکده ها، دانشگاه منیتوبا به مکان دائمی خود در فورت گری نقل مکان کرد. از زمان تاسیس تا به الان، دانشگاه تعدادی از کالج ها را به خود اضافه کرد. از جمله ی این کالج ها می توان از

 • وسلی کالج
 • کالج متدیست در سال ۱۸۸۸
 • کالج داروسازی مانیتوبا در سال ۱۹۰۲
 • کالج کشاورزی مانیتوبا در سال ۱۹۰۶
 • کالج سنت پل در سال ۱۹۳۱
 • کالج براندون در سال ۱۹۳۸
 • کالج سنت اندرو، تاسیس شده برای آموزش وزارت کلیسای ارتودوکس یونان ، تبدیل به یک کالج وابسته در سال ۱۹۸۱ شد؛ نام برد.
دانشگاه دولتی منیتوبا از جمله دانشگاه های عضو انجمن مشترک المنافع، انجمن دانشگاه ها و کالج های کانادا است. دانشجویان این دانشگاه می توانند در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیل بپردازند. دانشگاه مانیتوبا در بین دانشگاه های جهان بر اساس رتبه بندی موسسه تایمز رتبه ای در محدوده ی ۵۰۰-۴۰۱ را به خود اختصاص داده است. بهترین رتبه متعلق به دانشکده ی سلامت، پزشکی و مراقبت های پزشکی است که نشان می دهد تحصیل رشته های زمینه ی پزشکی در این دانشگاه در مقایسه با دیگر رشته ها از برتری برخوردار است. دانشگاه منیتوبا از ۱۹ کتابخانه برخوردار است که امکان دسترسی دانشجویان به ۲.۵ میلیون کتاب را فراهم می کند. این تعداد نسخه کتاب شامل بیش از ۷۰۰۰۰۰ کتاب الکترونیکی و ۷۰۰۰۰ مجله است. همچنین دانشجویان ممتاز تمام وقت در این دانشگاه بر اساس معدل و شرایط تحصیلی می توانند از بورسیه های تحصیلی برخوردار شوند.

دانشجویان دانشگاه مانیتوبا در زمینه های سلامت، پزشکی و مراقبت های پزشکی، بیولوژی، کشاورزی و جنگلداری، علوم حرکتی، حقوق، هنر و طراحی، علوم اجتماعی، روانشناسی، مهندسی و تکنولوژی و مدیریت و اقتصاد به تحصیل می پردازند. دانشگاه منیتوبا از جمله دانشگاه های پیشرو در زمینه ی تحقیقات است و جوایز متعددی در زمینه ی تحقیقاتی از جمله بیماری های عفونی، علم مواد، تاریخ کانادا، زیرساخت های مدنی، جمعیت و بهداشت جامعه و کشاورزی پایدار بدست آورده است. همچنین این دانشگاه دارای ۴۸ صندوق دانشگاهی است که موجب ارتقای اعتبار علمی این دانشگاه در زمینه ی تحقیقات می شود.

 

مرکز شغلی دانشگاه منیتوبا خدمات مختلفی برای دانشجویان و کارفرمایان فراهم می کند. این مرکز گستره ای از ۲۸۰۰۰ دانشجوی متعهد و ماهر و همچنین هزاران فارغ التحصیل جدید را در برابر کارفرمایان برای استخدام قرار می دهد. برگزاری نمایشگاه های حرفه ای، جلسات اطلاع رسانی کارفرمایان، آموزش های کارورزی و مشاوره استخدامی از جمله برنامه هایی هستند که برای کارفرمایان در این دانشگاه در نظر گرفته شده است. دانشگاه منیتوبا لیستی از مشاغل تابستانه را در اختیار دانشجویان خود قرار می دهد و از این طریق برای دانشجویان ۱۵ تا ۳۰ ساله ی خود امکان اشتغال در تابستان را فراهم می کند. این دانشگاه نمایشگاه های شغلی متعددی در طول سال برگزار می کند که از طریق گردهمایی دانشجویان، فارغ التحصیلان و کارفرمایان زمینه ی آشنایی بین آنها فراهم می شود. دانشگاه منیتوبا با برگزاری دوره های کارورزی در حین تحصیل و پرداخت دستمزد به شکل رقابتی منجر به توسعه مهارت های فنی و حرفه ای دانشجویان می شود و دانشجویان به هنگام فارغ التحصیلی دارای سابقه ی کاری ۱ ساله ای هستند که موجب می شود با اعتماد به نفس بالاتری وارد بازار کار شوند. علاوه بر این دانشجویان دانشگاه منیتوبا هر ساله بازدید کننده های زیادی را جذب می کند و از این طریق از ۲۰۰۰۰ شغل محلی پشتیبانی می کند. این دانشگاه ادعا می کند به ازای هر یک دلار که صرف این دانشگاه می شود، ۱.۸۵ دلار برای اقتصاد محلی درآمد دارد.

 • برخورداری از برنامه تحصیل در خارج از کشور و تبادل دانشجو
 • دارای بزرگترین جمعیت دانشجویی بومی در کانادا
 • امکان عضویت در تیم های ورزشی حرفه ای
 • برخورداری از اساتید ایرانی همچون ژیلا قمشی، زبان شناس ایرانی و محمود ترابی، دانشیار رشته آمار در گروه علوم بهداشتی
۲۹۴۹۸تعداد دانشجو
۶۰۱+رنکینگ
۰........
۰........

برای اطلاع از شرایط دانشگاه

با ما در ارتباط باشید