University of Northern British Columbia – دانشگاه شمال کلمبیا (UNBC) یکی از بهترین دانشگاه های کوچک کانادا است که در منطقه ی شمال بریتیش کلمبیا واقع شده است.

این دانشگاه که در سال تاسیس شد؛ به عنوان یکی از دانشگاه های تحقیقاتی دانشگاه بریتیش کلمبیا شناخته می شود.
در این دانشگاه حدود ۲۶۰۰ دانشجو در حال تحصیل هستند که ۹ درصد از این دانشجویان را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند.

دانشگاه شمال بریتیش کلمبیا فرصت های یادگیری برجسته ای برای دانشجویان و فارغ التحصیلان برای کشف فرهنگ، سلامت، اقتصاد، علوم و محیط زیست فراهم می کند. در این دانشگاه تمرکز بر یادگیری به شیوه ی تجربی و کاربردی
جهت تربیت نیروی کار حرفه ای جهت ورود به بازار کار است.

در خصوص سیستم آموزشی دانشگاه شمال بریتیش کلمبیا لازم است بدانید:

در دانشگاه شمال بریتیش کلمبیا دانشجویان می توانند در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیل بپردازند.این دانشگاه به عنوان دانشگاه سبز کانادا شناخته می شود. به همین دلیل اقدامات مختلفی
در راستای پایداری زیست محیطی در دانشگاه شمال بریتیش کلمبیا انجام می گیرد.

بر اساس رتبه بندی  موسسه تایمز، رتبه ی این دانشگاه در محدوده ی ۱۰۰۰-۸۰۱ در بین دانشگاه های جهان است.
با توجه به اینکه دانشگاه شمال بریتیش کلمبیا به عنوان داشنگاه سبز شناخته می شود جشم انداز بین المللی بهترین رتبه را در بین زمینه های دیگر در این دانشگاه به خود اختصاص داده است.

دانشجویان این دانشگاه در زمینه های هنر، اقتصاد، آموزش، علوم بهداشتی، علوم کاربردی، پزشکی و مراقبت های پزشکی، بهداشت و سلامت، خدمات اجتماعی و علوم به تحصیل مشغول می باشند. در دانشگاه شمال بریتیش کلمبیا دانشجویان از طریق همکاری با اعضای هیئت علمی در پروژه های تحقیقاتی، مهارت های پژوهشی کسب می کنند.

 

 

 

با تصویب مجلس بریتیش کلمبیا دانشگاه شمال بریتیش کلمبیا (UNBC) در ۲۲ ژوئن ۱۹۹۰ به تاسیس شد. دانشگاه UNBC دوره های محدودی را در سال های ۱۹۹۲ و ۱۹۹۳ ارائه می کرد اما با تکمیل محوطه اصلی دانشگاه واقع در پرنس جورن بعد از ۲ سال این دانشگاه با ۱۵۰۰ دانشجو آغاز به کار کرد. این دانشگاه بامعرفی برنامه پزشکی NMP که همکاری بین ۲ دانشگاه بریتیش کلمبیا و دانشگاه شمال بریتیش کلمبیا است موجب جذب پزشکان دانشگاهی به منطقه کلمبیا شده است. از نتایج این همکاری می توان به مرکز خبری بریتیش کلمبیا (BC) برای آنکولوژیست های دانشگاهی اشاره کرد.

در دانشگاه شمال بریتیش کلمبیا دانشجویان می توانند در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیل بپردازند.این دانشگاه به عنوان دانشگاه سبز شناخته می شود. به همین دلیل اقدامات مختلفی در راستای پایداری زیست محیطی در دانشگاه شمال بریتیش کلمبیا انجام می گیرد. . بر اساس رتبه بندی موسسه تایمز، رتبه ی این دانشگاه در محدوده ی ۱۰۰۰-۸۰۱ در بین دانشگاه های جهان است. با توجه به اینکه دانشگاه شمال بریتیش کلمبیا به عنوان داشنگاه سبز شناخته می شود جشم انداز بین المللی بهترین رتبه را در بین زمینه های دیگر در این دانشگاه به خود اختصاص داده است.
دانشجویان این دانشگاه در زمینه های هنر، اقتصاد، آموزش، علوم بهداشتی، علوم کاربردی، پزشکی و مراقبت های پزشکی، بهداشت و سلامت، خدمات اجتماعی و علوم به تحصیل مشغول می باشند. در دانشگاه شمال بریتیش کلمبیا دانشجویان از طریق همکاری با اعضای هیئت علمی در پروژه های تحقیقاتی، مهارت های پژوهشی کسب می کنند. یکی از پروژه های پژوهشی در این دانشگاه جمع آوری، تجزیه و تحلیل و ارائه گزارشات برای سازمان های مختلف است. سازمان ها از گزارشات تهیه شده جهت تصمیم گیری و برنامه ریزی های بلندمدت استفاده می کنند. با توجه به اینکه دانشگاه شمال بریتیش کلمبیا به عنوان دانشگاه سبز شناخته می شود، مطالعات در زمینه ی محیط زیست جایگاه ویژه ای را به خود اختصاص داده است.
 
مرکز کارآموزی UNBC به دانشجویان، فارغ التحصیلان و کارفرمایان در زمینه شغلی خدمات ارائه می دهد. برخی از خدمات مرکز کارآموزی عبارتند از برگزاری کارگاه های آموزشی برای کمک به دانشجویان جهت آماده سازی برای اشتغال، استخدام و جلسات اطلاعاتی برای دانشجویان، شرکت در نمایشگاه های حرفه ای سالانه مشاغل در دانشگاه ، ارسال فرصت های شغلی برای فارغ التحصیلان، ارسال فرصت های شغل های نیمه وقت و تمام وقت برای دانشجویان که امکان کار در کنار تحصیل را برای دانشجویان امکان پذیر می کند. همچنین از طریق مرکز کارآموزی، دانشجویان و فارغ التحصیلان UNBC می توانند در کارگاه های آموزشی حرفه ای شرکت کنند و زمینه های کاری را مشاهده کنند.
  • محیط دوستانه و حمایتی برای دانشجویان و کارکنان
  • برخورداری از انجمن فارغ التحصیلان جهت حمایت و پشتیبانی پس از اتمام تحصیل
  • تنوع فرهنگی و اجتماعی
۴۵۹۲تعداد دانشجو
۱۵۱۸+رنکینگ
۰........
۰........

برای اطلاع از شرایط دانشگاه

با ما در ارتباط باشید