University of Ottawa – دانشگاه اتاوا  در سال ۱۸۴۸ به عنوان کالج بایتون تاسیس شد. این دانشگاه که در پایتخت کانادا
در اتاوا قرار دارد، بزرگترین دانشگاه دو زبانه (انگلیسی- فرانسوی) در جهان است که بیشترین رشته ها به زبان فرانسوی را دارد.
دانشگاه اتاوا دارای سه محوطه در شهرهای تورنتو، ویندسور و اتاوا است. تحصیل در پردیس تورنتو و ویندسور به زبان فرانسه صورت
می پذیرد. محوطه اصلی این دانشگاه در محله مسکونی Sandy Hill در نزدیکی کانال ریودو در اتاوا واقع شده است.

 

دانشگاه اتاوا بیش از ۳۵،۰۰۰ دانشجو دارد که ۶۶۲۳ نفر از این دانشجویان را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند.

این دانشگاه دارای ۱۶۴۸ کارمند است که در بخش های مختلف اداری به فعالیت مشغول هستند. ۱۸۰،۰۰۰ فارغ التحصیل
این دانشگاه یک نیروی اقتصادی بزرگ برای کشور کانادا فراهم کرده است.

 

سیستم اموزشی دانشگاه اتاوا:

 

دانشجویان دانشگاه اتاوا در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیل مشغول هستند.
اتاوا بیش از ۴۵۰ رشته ی تحصیلی مختلف برای مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا دارد.

کتابخانه اصلی دانشگاه که در موریسالت سالن قرار دارد،
دارای بیش از ۴.۵ میلیون عنوان و ۱۲ مکان مجزا برای مطالعه و پژوهش است.

 

رتبه بندی موسسه تایمز در سال ۲۰۱۹ نشان می دهد که دانشگاه اتاوا رتبه ی ۱۷۶ بین دانشگاه های جهان را کسب کرده است.
بهترین رتبه متعلق به دانشکده پزشکی است که جزو بهترین دانشکده های پزشکی در کانادا به حساب می آید.

هم چنین دانشگاه اتاوا از جمله دانشگاه های تاثیرگذار در جهان است که توانسته در سال ۲۰۱۹ رتبه ی ۶۹ بین دانشگاه های
جهان از منظر تاثیرگذاری را از آن خود کند. دانشکده ی حقوق این دانشگاه در سال ۲۰۱۱، به عنوان بزرگترین
دانشکده حقوق در کشور کانادا شناخته شد که رتبه ی ۹۳ در جهان را کسب کرده است.

تاریخچه دانشگاه اتاوا دانشگاه اتاوا در تاریخ ۲۶ سپتامبر ۱۸۴۸ با نام کالج بایتون توسط نخستین اسقف کاتولیک اتاوا، جوزف برونو گایگ، تاسیس شد.  این کالج در ابتدا در یک ساختمان چوبی در کنار کلیسای جامع نتردام واقع شده بود. با این حال، با گذشت زمان و قدرت گرفتن مدیران، مکان کالج یک بار در سال ۱۸۵۲ و در نهایت در سال ۱۸۵۶ به سندی هیل منتقل شد. ملک واقع در Sandy Hill توسط شخصی به نام لوئیس تئودور به منظور احداث مکان جدید برای کالج اهدا شد. کالج بایتون در سال ۱۸۶۱، پس از تغییر نام شهر از بایتون به اتاوا، به کالج اتاوا تغییر نام داد. در سال ۱۸۶۶، کالج اتاوا نخستین منشور دانشگاهی خود را دریافت کرد و  بدین ترتیب از کالج اتاوا به دانشگاه اتاوا ارتقا یافت. در سال ۱۸۷۲ دانشگاه مقطع کارشناسی را برگزار کرد. مقطع کارشناسی ارشد در سال ۱۸۷۵ و مقطع دکتری نیز در سال ۱۸۸۸ به دانشگاه اتاوا افزوده شد. در تاریخ ۵ فوریه سال ۱۸۸۹، این دانشگاه با دریافت منشور از جانب پاپ لئو هشتم به یک دانشگاه وابسته به پاپ، ارتقاء یافت. در سال ۱۹۷۴ با توجه به سیاست دوزبانگی که توسط دولت انتاریو به تصویب رسیده بود، دوزبانگی در دانشگاه اتاوا تقویت شد و این دانشگاه دستورالعمل خاصی برای دو زبانگی (انگلیسی- فرانسوی) در نظر گرفت.
سیستم آموزشی دانشگاه اتاوا   دانشجویان دانشگاه اتاوا در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیل مشغول هستند. اتاوا بیش از ۴۵۰ رشته ی تحصیلی مختلف برای مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا دارد. کتابخانه اصلی دانشگاه که در موریسالت سالن قرار دارد، دارای بیش از ۴.۵ میلیون عنوان و ۱۲ مکان مجزا برای مطالعه و پژوهش است. رتبه بندی موسسه تایمز در سال ۲۰۱۹ نشان می دهد که دانشگاه اتاوا رتبه ی ۱۷۶ بین دانشگاه های جهان را کسب کرده است. بهترین رتبه متعلق به دانشکده پزشکی است که جزو بهترین دانشکده های پزشکی در کانادا به حساب می آید. هم چنین دانشگاه اتاوا از جمله دانشگاه های تاثیرگذار در جهان است که توانسته در سال ۲۰۱۹ رتبه ی ۶۹ بین دانشگاه های جهان از منظر تاثیرگذاری را از آن خود کند. دانشکده ی حقوق این دانشگاه در سال ۲۰۱۱، به عنوان بزرگترین دانشکده حقوق در کشور کانادا شناخته شد که رتبه ی ۹۳ در جهان را کسب کرده است. دانشگاه اتاوا بورسیه های تحصیلی مختلفی به دانشجویان ممتاز خود ارائه میدهد که تعدادی از آنها به شرح زیر است: Merit scholarship: بورسیه تحصیلی برای دانشجویان ممتاز مقطع کارشناسی به ارزش سالانه ۱۰۰۰ دلار کانادا Ottawa awards International Scholarships بورسیه تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد و دکترا بر اساس صلاحیت علمی دانشجو به ارزش ۱۵۰۰۰-۷۵۰۰ دلار کانادا در سال برای مقطع کارشناسی و سالانه ۱۸۰۰۰-۹۰۰۰ دلار کانادا برای مقطع دکترا
بخش تحقیقات دانشگاه اتاوا دانشجویان دانشگاه اتاوا می توانند در زمینه های مهندسی و تکنولوژی، آموزش، بیولوژی، علوم اجتماعی، مدیریت و اقتصاد ، هنر، حقوق، علوم کامپیوتر، روانشناسی، سلامت، پزشکی و مراقبت های پزشکی در ۴۵۰ رشته در ۱۰ دانشکده به تحصیل بپردازند. این دانشگاه جزو ۱۰ دانشگاه برتر پژوهشی در کانادا است که عضو U15 (مجموعه ای از دانشگاه های تحقیقاتی در کانادا) نیز می باشد. تحقیقات انجام شده در این دانشگاه دارای کیفیت بالایی از نظر اعتبار هستند. دانشگاه اتاوا از جمله دانشگاه های پیشرو و معتبر در زمینه ی علوم پزشکی در جهان است. این دانشگاه در سال ۱۹۸۹ در موسسه قلب دانشگاه اتاوا اولین پیوند قلب مصنوعی را برای نوزاد ۱۱ روزه انجام داد. همچنین این دانشگاه در زمینه ی پژوهشی، بورس ها و کمک هزینه های تحقیقاتی مختلفی به دانشجویان اعطا می کند که تعدادی از آنها به شرح زیر است:
  • دانشجویان این دانشگاه می توانند با یکی از اعضای هیئت علمی ۵۰ ساعت روی یک پروژه تحقیقاتی کار کنند و یک بورس ۱۰۰۰ دلاری دریافت کنند.
  • دانشجویان می توانند با پیوستن به تیم تحقیقاتی یک عضو هیئت علمی و انجام ۱۶ هفته کار تحقیقاتی مبلغ ۵۶۲۵ دلار دریافت کنند.
  • دانشجویان می توانند به عنوان دانشجوی کارشناسی ارشد در پروژه ی تاریخ عمومی مشارکت کنند و ۵۰۰۰ دلار هزینه دریافت کنند.
  • و …
دانشگاه اتاوا به جهت اعتبار علمی بالایی که دارد نرخ ۹۷ درصدی اشتغال دانشجویان را به خود اختصاص داده است. همچنین رتبه ی دانشگاه اناوا از نظر اعتبار نزد کارفرمایان در بین دانشگاه های جهان ۱۰۵ است. از این جهت تحصیل در دانشگاه اتاوا منجر به فراهم آمدن فرصت های شغلی متنوع برای فارغ التحصیلان می شود. دانشجویان دانشگاه اتاوا می توانند به شکل تمام وقت و پاره وقت در یک محیط کاری پویا و فعال در دانشگاه به فعالیت بپردازند. مرکز شغلی در دانشگاه اتاوا خدمات مشاوره حرفه ای در زمینه ی اشتغال در اختیار دانشجویان قرار می دهد. این مشاوره ها در زمینه های یافتن فرصت های شغلی مورد علاقه، پیشرفت در کار، کشف و پیاده سازی ایده ها و … است. در این دانشگاه فارغ التحصیلان می توانند رزومه برای کارفرمایان ارسال کنند و کارفرمایان نیز شانس استخدام فرغ التحصیلان با استعداد را خواهند داشت.
  • امکان عضویت در باشگاه های ورزشی
  • برخورداری از بورس ها و کمک هزینه های تحصیلی
  • امکان اقامت در خانه های دانشجویی مدرن
  • یکی از دانشگاه های سبز کانادا و تلاش در جهت هماهنگی با محیط زیست
۴۱۷۴۹تعداد دانشجو
۲۸۹+رنکینگ
۰........
۰........

برای اطلاع از شرایط دانشگاه

با ما در ارتباط باشید