University of Saskatchewan – دانشگاه ساسکاچوان (U S) یک دانشگاه تحقیقاتی و یکی از برترین دانشگاه های
کانادا است “قانون ایجاد و ادغام یک دانشگاه برای استان ساسکاچوان” توسط مجلس قانونگذاری استانی در سال ۱۹۰۷ تصویب شد.
به همین دلیل این دانشگاه در سال ۱۹۰۷ به منظور تأمین امکانات آموزشی برای تحصیلات عالی در تمامی شاخه ها و توانمند سازی
همه افراد بدون در نظر گرفتن نژاد، اعتقاد و مذهب به گونه ای که افراد بتوانند به طور کامل از مزایا استفاده کنند، تاسیس شد.

دانشگاه ساسکاچوآن دارای حدود ۱۶۰۰۰ دانشجو است. ۱۹ درصد این دانشجویان را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند
که از ۱۰۰ کشور دنیا به تحصیل در این دانشگاه مشغول هستند.

 

 

در خصوص سیستم آموزشی دانشگاه ساسکاچوان نیاز است بدانید:

 

دانشگاه ساسکاچوان بر اساس تعداد کانال های پژوهشی کانادایی یکی از دانشگاه های برتر کاناداست. این دانشگاه عضو گروه
U1 (15 دانشگاه پرجمعیت کانادا) و تنها دانشگاه کانادایی است که با دانشگاه آکسفورد قرارداد همکاری دارد.

بر اساس رتبه بندی دانشگاه های جهان در سال ۲۰۱۸، دانشگاه ساسکاچوآن در رتبه ی در بین دانشگاه های جهان و رتبه ی
در بین دانشگاه های کانادا قرار دارد.

دانشجویان این دانشگاه می توانند در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیلات خود ادامه دهند.

 

دانشکده های این دانشگاه نیز از اعتبار ویژه ای برخوردار هستند. دانشکده پزشکی این دانشگاه در میان ده دانشگاه برتر کانادا قرار دارد.
همچنین دانشگاه سَسکچوان در رشته‌های بیوتکنولوژی، کشاورزی و ژنوم دامی در جهان پیشرو است و پیشرفت‌های علمی آن در رشته‌های
شیمی، فارماکولوژی، ژئوشیمی و پروتئومیکس قابل توجه بوده است.

 

دپارتمان علوم کامپیوتر دانشگاه ساسکاچوآن در زمینه اثرات علمی حاصل از نتایج تحقیقات، رتبه اول را در کشور
کانادا بدست آورد. ادامه مطلب را در قسمت آموزش این دانشگاه مطالعه کنید.

 

تاریخچه :

 

دانشگاه ساسکاچوان با تأکید بر کار عملی و تحقیقات کاربردی در سال ۱۹۰۷ توسط دولت محلی ساسکاچوان به عنوان یک مؤسسه مستقل آموزشی برای شهرواندان این ایالت تأسیس شد. پردیس دانشگاه ساسکاچوان جزء مناطق حفاظت شده ی تاریخی کانادا می‌ باشد. ساخت اولین ساختمان پردیس اصلی دانشگاه در یال ۱۹۱۰ اتفاق افتاد. این دانشگاه در ابتدا در رشته‌های پزشکی؛ حقوق و الهیات شروع به ارائه دوره های آموزشی کرد و در سال ۱۹۱۲ اولین گروه از دانشجویان این دانشگاه فارغ التحصیل شدند. از سال ۱۹۱۲ تا ۱۹۳۸ دانشگاه گسترش یافت و دانشکده های جدید به آن افزوده شد. در سال ۱۹۲۷ به افتخار دانشجویان این دانشگاه که در جنگ جهانی اول جنگیدند بنای یادبودی ساخته شد که ‌اکنون به عنوان ورودی اصلی این دانشگاه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

آموزش :

 

دانشگاه ساسکاچوآن بر اساس تعداد کانال های پژوهشی کانادایی یکی از دانشگاه های برتر کاناداست. این دانشگاه عضو گروه U1 (15 دانشگاه پرجمعیت کانادا) و تنها دانشگاه کانادایی است که با دانشگاه آکسفورد قرارداد همکاری دارد. بر اساس رتبه بندی دانشگاه های جهان در سال ۲۰۱۸، دانشگاه ساسکاچوآن در رتبه ی در بین دانشگاه های جهان و رتبه ی در بین دانشگاه های کانادا قرار دارد. دانشجویان این دانشگاه می توانند در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیلات خود ادامه دهند. دانشکده های این دانشگاه نیز از اعتبار ویژه ای برخوردار هستند. دانشکده پزشکی این دانشگاه در میان ده دانشگاه برتر کانادا قرار دارد. همچنین دانشگاه سَسکچوان در رشته‌های بیوتکنولوژی، کشاورزی و ژنوم دامی در جهان پیشرو است و پیشرفت‌های علمی آن در رشته‌های شیمی، فارماکولوژی، ژئوشیمی و پروتئومیکس قابل توجه بوده است. دپارتمان علوم کامپیوتر دانشگاه ساسکاچوآن در زمینه اثرات علمی حاصل از نتایج تحقیقات، رتبه اول را در کشور کانادا بدست آورد. کالج کشاورزی و منابع طبیعی این دانشگاه از شهرت جهانی در علوم کشاورزی برخوردار است و دانشکده مهندسی آن در میان ۱۰ دانشکده مهندسی برتر کانادا قرار گرفته ‌است. دانشکده بیزینس ادواردز (Edwards School of Business)که دانشکده تجارت و کسب و کار دانشگاه ساسکاچوآن است جزو قدیمیترین و معتبرترین دانشکده‌های کسب و کار در کانادا بوده و همواره از اعتبار بالایی جهت جذب فارغ التحصیلان در میان کارفرماها و شرکت‌های مختلف در آمریکای شمالی برخوردار بوده‌است. همچنین ۸ نفر از اساتید و فارغ التحصیلان دانشگاه ساسکاچوان تاکنون موفق به دریافت جایزه نوبل در رشته‌های مختلف گردیده‌اند.
 

تحقیقات :

 

دانشگاه ساسکاچوآن با دارا بودن ۱۳ دانشکده در مقطع لیسانس، ۴ دانشکده در مقطع فوق لیسانس و دکترا و ۶ کالج وابسته امکان تحصیل در زمینه های علوم حرکتی، علوم اجتماعی، مهندسی و تکنولوژی، اقتصاد و کسب و کار، علوم پزشکی، بهداشت و مراقبت های پزشکی، هنر و طراحی، آموزش، علوم کامپیوتر، روانشناسی، حقوق و کشاورزی را برای دانشجویان فراهم می کند. از آنجا که دانشگاه ساسکچوآن در ابتدا به عنوان یک کالج کشاورزی آغاز به کار کرده بود، تحقیقات نقش مهمی در این دانشگاه دارد. مرکز تحقیقات بیماری های واکسن و عفونی دانشگاه ساسکاچوان، واکسن های ایمن سازی DNA را برای انسان و حیوان تولید می کند. این دانشگاه همچنین دارای synchrotron light source است که یکی از بزرگترین و نوآورانه ترین سرمایه گذاری های علمی کانادا محسوب می شود. کلیه این موارد نشانگر پیشرو بودن این دانشگاه در جهان است.
 
دانشگاه ساسکچوآن از یک مرکز شغلی به منظور معرفی فرصت های شغلی، توسعه شغلی و نیازهای یادگیری تجربی برخوردار است. این دانشگاه همچنین از یک مرکز کارآوزی برای دانشجویان برخوردار است که هدف از این مرکز آماده کردن دانشجویان برای ورود به بازار کار است. از طریق این مراکز دانشجویان و فارغ التحصیلان می توانند از فرصت های شغلی آگاهی یابند و درخواست های شغلی خود را ارسال کنند. مرکز شغلی ادواردز که در دانشکده کسب و کار و مدیریت واقع است خدمات شغلی و برنامه های کارآموزی متعددی خصوصا برای دانشجویان MBA در جهت توانمند سازی آنان برگزار می کند.
 
 

 

بهترین دلایل برای تحصیل در دانشگاه

  • دارا بودن ۵۰۰ هکتار پارک تحقیقاتی نوآوری
  • امکان عضویت در تیم های بسکتبال و راگبی و حضور در مسابقات حرفه ا
  • امکان همکاری با اساتید حرفه ای
  • دارا بودن مرکز آموزش از راه دور (CCDE)
۲۵۰۰۰تعداد دانشجو
۴۱۱+رنکینگ
۰........
۰........

برای اطلاع از شرایط دانشگاه

با ما در ارتباط باشید