دانشگاه فریزر والی

University of the Fraser Valley – دانشگاه فریزر والی یک دانشگاه عمومی در بریتیش کلمبیا کانادا است که در سال ۱۹۷۴ تاسیس شد. این دانشگاه با محیط امن و دوستانه مکان مناسبی جهت تحصیل دانشجویان کانادایی و سایر دانشجویان از نقاط دیگر دنیاست. سالانه ۱۵۰۰۰ دانشجو جهت تحصیل در این دانشگاه ثبت نام می کنند.

۹.۵ درصد از کل دانشجویان فریزر والی را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهد و دانشجویان از ۵۵ کشور دنیا از جمله چین، هند، عربستان، کره و ژاپن در این دانشگاه تحصیل می کنند.

سیستم آموزش دانشگاه فریزر والی

در خصوص سیستم آموزشی این دانشگاه:  دانشگاه فریزر والی دارای ۱۵ مدرک لیسانس، ۲ مدرک کارشناسی ارشد و بیش از ۱۰۰ گواهینامه، دیپلم و برنامه های تحصیلات تکمیلی در زمینه کشاورزی، هنر، علوم اجتماعی، کسب و کار، سیستم های اطلاعات کامپیوتری ، هنرهای زیبا، علوم پزشکی، علوم و فنون و غیر است که به توانمند سازی هر چه بیشتر دانشجویان کمک می کند.

دانشگاه فریزر والی بیش از ۱۵ بورس ورودی به ارزش ۱۰۰۰۰ دلار آمریکا به دانشجویان ممتازی که مایل باشند دوره ی تحصیلات خود را در این دانشگاه به اتمام رسانند، اعطا می کند. همچنین کلاس هایی با تعداد نفرات اندک (۲۵) به دانشجویان فرصت یادگیری تجربی را برای دانشجویان فراهم می کند.

همچنین در زمینه تحقیقات :  دانشجویان دانشگاه فریزر والی کانادا می توانند در زمینه های هنر، آموزش و پرورش، مطالعات کاربردی و فنی، علوم بهداشت و مراقبت های پزشکی، مطالعات حرفه ای و علوم انسانی به تحصیل بپردازند.
در این دانشگاه هر ساله جایزه تحقیق به اعضای هیئت علمی اهدا می شود که نشان دهنده ی اهمیت تحقیقات و نوآوری در این دانشگاه است و ۳ صندوق تحقیقاتی و صندوق نوآوری نیز به منظور حمایت از جذب و حفظ ایده های نو در این دانشگاه به ایده های برتر اختصاص داده شده است. همچنین مطالعات تحقیقاتی با حمایت و همکاری استادان دانشگاه فریزر والی و همکاری با دیگر موسسات پس از دوره متوسطه در کانادا و حتی خارج از کشور، نوآوری را در UFV تقویت می کند.

در دهه ۱۹۶۰، شهروندان فریزر والی خواستار یک کالج پس از دوره متوسطه شدند. در سال ۱۹۶۶ این پیشنهاد توسط دولت رد شد. با این شکست حامیانی که خواستار این مرکز آموزشی بودند به تلاش خود ادامه دادند تا یک مدرسه حرفه ای ساخته شود. مکان پیشنهاد شده برای این مدرسه حرفه ای در نزدیکی مرکز جغرافیایی فریزر والی، در جاده لیکمن پیشنهاد شد. در نهایت این پیشنهاد تصویب شد و برنامه های ساخت مدرسه آغاز گشت. با این وجود، با انتخاب دولت جدید ایالتی در سال ۱۹۷۲، توسعه مدرسه به تعویق افتاد. مجددا حامیان این طرح برای ادامه پروژه تلاش های زیادی کردند و به همین دلیل یک نیروی ویژه توسط دولت برای بررسی امکان ساخت مدرسه در فریزر والی منصوب شد. این کارگروه یک کالج منطقه ای جامع را پیشنهاد داد که امکان تبدیل به دانشگاه حرفه ای را فراهم می کرد. در واکنش به این حمایت قوی، دولت اجازه تاسیس کالج Fraser Valley در تاریخ ۴ آوریل ۱۹۷۴ را داد. در تاریخ ۲۱ آوریل ۲۰۰۸، دولت اعلام کرد که قصد دارد قانون دانشگاه در مجلس قانونگذاری بریتیش کلمبیا را اصلاح کند تا UCFV را به یک دانشگاه کامل به نام دانشگاه فریزر والی (UFV) ارتقا دهد. این دانشگاه با نام جدید در ۱ سپتامبر ۲۰۰۸ به طور رسمی شروع به فعایت کرد.

دانشگاه فریزر والی دارای ۱۵ مدرک لیسانس، ۲ مدرک کارشناسی ارشد و بیش از ۱۰۰ گواهینامه، دیپلم و برنامه های تحصیلات تکمیلی در زمینه کشاورزی، هنر، علوم اجتماعی، کسب و کار، سیستم های اطلاعات کامپیوتری ، هنرهای زیبا، علوم پزشکی، علوم و فنون و غیر است که به توانمند سازی هر چه بیشتر دانشجویان کمک می کند.. دانشگاه فریزر والی بیش از ۱۵ بورس ورودی به ارزش ۱۰۰۰۰ دلار آمریکا به دانشجویان ممتازی که مایل باشند دوره ی تحصیلات خود را در این دانشگاه به اتمام رسانند، اعطا می کند. همچنین کلاس هایی با تعداد نفرات اندک (۲۵) به دانشجویان فرصت یادگیری تجربی را برای دانشجویان فراهم می کند.
 
دانشجویان دانشگاه فریزر والی کانادا می توانند در زمینه های هنر، آموزش و پرورش، مطالعات کاربردی و فنی، علوم بهداشت و مراقبت های پزشکی، مطالعات حرفه ای و علوم انسانی به تحصیل بپردازند. در این دانشگاه هر ساله جایزه تحقیق به اعضای هیئت علمی اهدا می شود که نشان دهنده ی اهمیت تحقیقات و نوآوری در این دانشگاه است و ۳ صندوق تحقیقاتی و صندوق نوآوری نیز به منظور حمایت از جذب و حفظ ایده های نو در این دانشگاه به ایده های برتر اختصاص داده شده است. همچنین مطالعات تحقیقاتی با حمایت و همکاری استادان دانشگاه فریزر والی و همکاری با دیگر موسسات پس از دوره متوسطه در کانادا و حتی خارج از کشور، نوآوری را در UFV تقویت می کند.
 
۸۳ درصد از فارغ التحصیلان UFV در دو سال پس از فارغ التحصیلی مشغول به کار شدند. از این تعداد ۷۲٪ از کسانی که کار می کردند، شغل مربوط به برنامه خود را پیدا کرده بودند و حقوق متوسط در حدود ۳۷،۰۴۶ دلار آمریکا دارند. مرکز مشاوره شغلی در دانشگاه فریزر والی برنامه های متعددی جهت توانمند سازی دانشجویان ارائه می دهد. دانشجویان می توانند در اینمرکز مشاوره کازهای اولیه نظیر نوشتن رزومه، مکاتبات اداری و مهارت های مصاحبه را فرا بگیرند. سپس از طریق سامانه کاریابی دانشگاه با انطباق رزومه ی خود برای فرصت های شغلی مناسب اقدام کند. همچنین فارغ التحصیلان این دانشگاه می توانند در صورت دارا بودن شرایط در دانشگاه به فعالیت مشغول شوند و از این طریق در یک محیط مثبت کاری به رشد حرفه ای و شخصی دست یابند. از دیگر فعالیت های این دانشگاه در زمینه ی کاری، برپایی نمایشگاه کار است. در این نمایشگاه که امکان حضور کارفرمایان، دانشجویان و فارغ التحصیلان به طور همزمان وجود دارد، سازمان ها می توانند نیروی های باانگیزه را بیابند و آنها را استخدام کنند. دانشجویان و فارغ التحصیلان نیز فرصتی برای ارائه ی توانمندی های خود می یابند.
 

بهترین دلایل برای تحصیل در دانشگاه

  • هزینه مناسب زندگی
  • برخورداری از بورسیه های تحصیلی
  • دارا بودن مراکز ریاضی، آزمایشگاه حرفه ای، روزنامه و رادیوی دانشجویی
۱۵۱۷۶تعداد دانشجو
۴۴۰۶+رنکینگ
۰........
۰........

برای اطلاع از شرایط دانشگاه

با ما در ارتباط باشید