University of Toronto – دانشگاه تورنتو بزرگترین و مهم ترین دانشگاه کاناداست که در شهر تورنتو کانادا واقع شده است. این دانشگاه که در سال ۱۸۲۷ تاسیس شده و از جمله دانشگاه های عضو انجمن دانشگاه های آمریکایی است که برای جهت دادن به سیاست های دانشگاه های آمریکای شمالی تشکیل شده است و عضویت در این انجمن نیازمند بنیه پژوهشی فعال در طیف گسترده ای از زمینه ها می باشد.

دانشگاه تورنتو هر ساله تعداد زیادی دانشجو از سراسر جهان جذب می کند. در این دانشگاه بیش از ۷۲۰۰۰ دانشجو به تحصیل مشغول هستند که از این تعداد، ۲۱۰۰۰ دانشجو را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند. همچنین دانشگاه تورنتو متشکل از مجموعه ای از برجسته ترین اساتید است. به طوری که ۹۵۸۱ استاد در زمینه ی علوم مختلف در این دانشگاه به تدریس می پردازند.

 سیستم آموزشی دانشگاه تورنتو

دانشجویان می توانند در دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیل در دانشگاه تورنتو بپردازند. به گونه ای که ۷۰۰ رشته در مقطع کارشناسی و ۲۲۲ رشته در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا در این دانشگاه تدریس می شود و از این نظر دانشجویان امکان تحصیل در رشته های مختلف را دارا می باشند. در سال ۲۰۱۹ و بر اساس رتبه بندی موسسه تایمز، دانشگاه تورنتو رتبه ی ۲۸ در میان دانشگاه های جهان و رتبه ی اول در میان دانشگاه های کانادا را دارا می باشد. همچنین بر اساس رتبه بندی مجله ی Maclean’s دانشکده پزشکی دانشگاه تورنتو رتبه ی اول در میان دانشکده های پزشکی کانادا در سال ۲۰۱۹ را از آن خود کرده است.

دانشگاه تورنتو به دلیل فعالیت گسترده در زمینه ی تحقیقاتی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد

و به ویژه دکترا، بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی زیادی به دانشجویان خصوصا دانشجویان بین المللی

ارائه می دهد. دانشجویان این دانشگاه از شانس همکاری با گروهی از بهترین محققان آمریکای شمالی

برخوردار هستند. در کنار همه ی این مزایا، کتابخانه ی دانشگاه تورنتو در لیست برترین کتابخانه های

دانشگاهی جهان واقع شده است. به طوری که در سال های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ پس از دانشگاه هاروارد

و ییل جایگاه سوم را در لیست برترین کتابخانه های دانشگاهی از آن خود کرده است.

 

 

تاریخچه :

 

سیمکو فرمانده ی ارتش کانادایی تحصیل کرده در دانشگاه آکسفورد معتقد بود که یک کالج برای مقابله با جمهوری خواهی در حال گسترش ایالات متحده مورد نیاز است. به همین دلیل کمیته اجرایی کانادا در سال ۱۷۹۸ توصیه کرد که یک کالج بدین منظور ایجاد شود. در سال ۱۸۲۷، پادشاه جورج پنجم با وضع قوانین خاص دستور ایجاد یک کالج که به نام کالج پادشاه شناخته می شود را صادر کرد و بدین ترتیب ساختمان اصلی کالج احداث شد. در ابتدا کالج پادشاه یک موسسه مذهبی بود که با کلیسای انگلستان در ارتباط بود. در این میان سیاستمداران اصلاح طلب برای ایجاد سکولاریسم در کالج تلاش می کردند. در نهایت در سال ۱۸۴۹ و پس از بحث های فراوان نام کالج پادشاه به دانشگاه تورنتو تغییر یافت. در سال ۱۸۸۴ زنان برای نخستین بار در دانشگاه تورنتو کانادا پذیرفته شدند و امکان تحصیل برای آنان در این دانشگاه فراهم گشت. از جمله مهم ترین اتفاقاتی که در این دانشگاه رخ داد آتش سوزی مهیب در کتابخانه ی دانشگاه تورنتو بود که منجر به نابودی ۳۳۰۰۰ جلد کتاب شد. اما دانشگاه بعد از این اتفاق به سرعت و در طول دو سال توانست کتابخانه خود را بازسازی کند. همچنین دانشگاه تورنتو نخستین دانشگاه کانادایی بود که در سال ۲۰۰۷ درآمد مالی بیش از ۱ میلیارد دلار در سال داشت و توانسته است همچنان به رشد خود ادامه دهد و از جمله موفق ترین و معتبرترین دانشگاه ها در سطح جهان به شمار می رود.

 

آموزش :

 

دانشجویان می توانند در دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیل در دانشگاه تورنتو بپردازند. به گونه ای که ۷۰۰ رشته در مقطع کارشناسی و ۲۲۲ رشته در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا در این دانشگاه تدریس می شود و از این نظر دانشجویان امکان تحصیل در رشته های مختلف را دارا می باشند. در سال ۲۰۱۹ و بر اساس رتبه بندی موسسه تایمز، دانشگاه تورنتو رتبه ی ۲۸ در میان دانشگاه های جهان و رتبه ی اول در میان دانشگاه های کانادا را دارا می باشد. همچنین بر اساس رتبه بندی مجله ی Maclean's دانشکده پزشکی دانشگاه تورنتو رتبه ی اول در میان دانشکده های پزشکی کانادا در سال ۲۰۱۹ را از آن خود کرده است. دانشگاه تورنتو به دلیل فعالیت گسترده در زمینه ی تحقیقاتی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و به ویژه دکترا، بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی زیادی به دانشجویان خصوصا دانشجویان بین المللی ارائه می دهد. دانشجویان این دانشگاه از شانس همکاری با گروهی از بهترین محققان آمریکای شمالی برخوردار هستند. در کنار همه ی این مزایا، کتابخانه ی دانشگاه تورنتو در لیست برترین کتابخانه های دانشگاهی جهان واقع شده است. به طوری که در سال های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ پس از دانشگاه هاروارد و ییل جایگاه سوم را در لیست برترین کتابخانه های دانشگاهی از آن خود کرده است.
 
 

تحقیقات :

 
دانشجویان دانشگاه تورنتو در زمینه های هنر، مهندسی، معماری، نقاشی و طراحی، موسیقی، حقوق، جنگلداری، اطلاعات، پزشکی، پرستاری، داروسازی، دندانپزشکی و علوم حرکتی به تحصیل مشغول هستند. دانشگاه تورنتو از بودجه ی تحقیقاتی بسیار بالایی در مقایسه با سایر دانشگاه های کانادا برخوردار است. به همین دلیل در این دانشگاه بورسیه های تحصیلی مختلفی به دانشجویان مقاطع مختلف ارائه می شود. همچنین دانشگاه تورنتو یکی از مهم ترین مراکز تحقیقات در کانادا و سراسر جهان به شمار می رود. کشف انسولین در سال ۱۹۲۱ و سلول های بنیادی در سال ۱۹۶۳ از جمله دستاوردهای بزرگ این دانشگاه در زمینه ی تحقیقات به شمار می رود.
 
دانشگاه تورنتو در سال ۲۰۱۸ توانسته است بالاترین نرخ اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی در میان دانشگاه های کانادا را از آن خود کند. به طوری که بر اساس رتبه بندی سایت QS فارغ التحصیلان این دانشگاه از بیشترین شانس اشتغال در میان دانشگاه های کانادا برخوردار هستند. همچنین دانشگاه تورنتو از نظر نرخ اشتغال پذیری رتیه ی ۱۹ را در میان دانشگاه های جهان از آن خود کرده است و از این رو فارغ التحصیلان این دانشگاه از شانس مساعدی جهت اشتغال برخوردار هستند.
 
 

بهترین دلایل برای تحصیل در دانشگاه

  • ارائه کمک هزینه و بورسیه های تحصیلی متعدد به دانشجویان بین المللی
  • کتابخانه ی دانشگاه تورنتو در لیست برترین کتابخانه های دانشگاهی جهان واقع شده است.
  • کسب رتبه ۲۸ در میان تمامی دانشگاه های دنیا
۷۳۰۶۴تعداد دانشجو
۲۸+رنکینگ
۰........
۰........

برای اطلاع از شرایط دانشگاه

با ما در ارتباط باشید