University of Victoria – دانشگاه ویکتوریا (UVic)، واقع در ویکتوریا، پایتخت بریتیش کلمبیا، یکی از دانشگاه های برتر کانادا است.
این دانشگاه در سال ۱۹۶۳ تاسیس شد و میزبان بیش از ۲۰۰۰۰ دانشجو است.

کیفیت بالای تحصیلات در دانشگاه ویکتوریا باعث شده هر ساله دانشجویان زیادی از سراسر جهان،
این دانشگاه را برای تحصیل انتخاب کنند.  به گونه ای که ۲۱ درصد از کل دانشجویان این دانشگاه را
دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند.

۳۶ عضو هیئت علمی دانشگاه ویکتوریا از کرسی تحقیقاتی بسیار بالایی در کشور کانادا برخوردار هستند
که این امر خود نشان دهنده ی جایگاه  این دانشگاه در بین سایر دانشگاه های کانادا است.

 

 

در خصوص سیستم آموزشی دانشگاه ویکتوریا لازم است بدانید:

 

دانشجویان دانشگاه ویکتوریا می توانند در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در ۱۶۰ رشته ی مختلف به تحصیل بپردازند.
این دانشگاه در سال ۲۰۱۹ بر اساس رتبه بندی موسسه تایمز در میان دانشگاه های جهان از منظر دانشکده های مختلف خود،
محدوده ی رتبه ی ۳۵۰-۳۰۱  را بدست آورده است که پایین ترین رتبه مربوط به علوم حرکتی در این دانشگاه است.

از این منظر رشته های علوم حرکتی در این دانشگاه را می توان به عنوان نقطه ی قوت دانشگاه ویکتوریا در زمینه ی تحصیلی در نظر گرفت.

 

همچنین دانشجویان دانشگاه ویکتوریا در زمینه های متلفی از قبیل مدیریت و اقتصاد، مهندسی و تکنولوژی، علوم اجتماعی، روانشناسی،
علوم کامپیوتر، سلامت، پزشکی و مراقبت های پزشکی، آموزش و همچنین خلاقیت و هنر به تحصیل و پژوهش می پردازند.

این دانشگاه با یک شبکه گسترده از شرکای دانشگاهی، ۱۰۰ برنامه آموزشی در خارج از کشور را در ۲۵ کشور در سراسر
جهان ارائه می دهد.

بدین ترتیب دانشجویان این دانشگاه می توانند در سراسر جهان از این برنامه های آموزشی بهره مند شوند.

 

تاریخچه :

دانشگاه ویکتوریا قدیمی ترین موسسه پس از دوره متوسطه در بریتیش کلمبیا است، که در سال ۱۹۰۳ به عنوان یک کالج وابسته به دانشگاه مک گیل تاسیس شد. این کالج در تاریخ ۱ مارس ۱۹۶۳، خودمختاری و رتبه کامل را دریافت کرد. کالج ویکتوریا تا سال ۱۹۶۳ از ۶۰ سال سابقه تدریس در مقطع کارشناسی برخوردار بود. در سال ۱۹۲۱ کالج ویکتوریا برای آموزش کامل و علمی در علوم و هنر به شهرت رسید. کالج ویکتوریا در سال ۱۹۴۶ به دانشگاه پردیس لنسودون منتقل شد. این کالج چهار سال بعد از تبدیل به دانشگاه در سال ۱۹۶۷ به منطقه گوردون منتقل شد. در اوایل قرن حاضر، آموزش و پرورش حرفه ای در این دانشگاه فراتر از زمینه های سنتی الهیات، حقوق و پزشکی رفت و فرغ التحصیلی از این دانشگاه نیازمند ارائه پایان نامه تحقیقاتی شد. سیاست آموزش دانشگاهی در دهه ۱۹۶۰ معتقد بود که آموزش عالی کلید عدالت اجتماعی و بهره وری اقتصادی برای افراد و جامعه است. در نهایت دانشگاه ویکتوریا در سال ۱۹۶۳ به طور کامل به عنوان یک دانشگاه مستقل در جهان شناخته شد.
 
 

آموزش :

 

دانشجویان دانشگاه ویکتوریا می توانند در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در ۱۶۰ رشته ی مختلف به تحصیل بپردازند. این دانشگاه در سال ۲۰۱۹ بر اساس رتبه بندی موسسه تایمز در میان دانشگاه های جهان از منظر دانشکده های مختلف خود، محدوده ی رتبه ی ۳۵۰-۳۰۱  را بدست آورده است که پایین ترین رتبه مربوط به علوم حرکتی در این دانشگاه است. از این منظر رشته های علوم حرکتی در این دانشگاه را می توان به عنوان نقطه ی قوت دانشگاه ویکتوریا در زمینه ی تحصیلی در نظر گرفت.
 
 تحقیقات:

 

دانشجویان دانشگاه ویکتوریا در زمینه های متلفی از قبیل مدیریت و اقتصاد، مهندسی و تکنولوژی، علوم اجتماعی، روانشناسی، علوم کامپیوتر، سلامت، پزشکی و مراقبت های پزشکی، آموزش و همچنین خلاقیت و هنر به تحصیل و پژوهش می پردازند. این دانشگاه با یک شبکه گسترده از شرکای دانشگاهی، ۱۰۰ برنامه آموزشی در خارج از کشور را در ۲۵ کشور در سراسر جهان ارائه می دهد. بدین ترتیب دانشجویان این دانشگاه می توانند در سراسر جهان از این برنامه های آموزشی بهره مند شوند.
 
 
دانشگاه ویکتوریا جهت حمایت از فارغ التحصیلان و دانشجویان خود در زمینه ی شغلی سرویسی به نام Co-op طراحی کرده است. دانشجویان از طریق این سرویس می توانند مشاوره های لازم در خصوص دستیابی به شغل مورد نظر، طراحی حرفه ی منحصر به خود، نحوه ی جستجو در زمینه ی شغلی دلخواه دریافت کنند. همچنین می توانند از دوره های کارآموزی رایگان و یا داوطلبانه آگاه شوند. با سایر دانشجویان در زمینه های شغلی ارتباط برقرار کنند و از این طریق توانمندی های لازم برای ورود به بازار کار را کسب کنند.
 
 

بهترین دلایل برای تحصیل در دانشگاه

  • تمرکز بر مشارکت مدنی جهت حل مسائل جامعه و جهان منجر به تعامل هر چه بیشتر دانشجویان، اعضای عیئت علمی و کارکنان می شود.
  • از پاییز ۲۰۱۴ برنامه کتابدار شخصی (PLP) در دانشگاه ویکتوریا طراحی شد تا دانشجویان سال اول بتوانند به راحتی از منابع، ابزار و خدمات موجود در کتابخانه استفاده کنند.
۲۱۵۹۳تعداد دانشجو
۳۵۹+رنکینگ
۰........
۰........

برای اطلاع از شرایط دانشگاه

با ما در ارتباط باشید