۱۰ نکته در خصوص تحصیل در انگلستان

 

برای تحصیل در خارج، پیش از هر چیزی انتخاب کشور مناسب دارای اهمیت است. اما بایستی توجه داشته باشید که برای تحصیل در هر کشور لازم است بسته به شرایط و ویژگی­ها نکاتی را در نظر بگیرید. از جمله کشورهای محبوب در میان دانشجویان برای تحصیل، کشور انگلستان است که به دلیل کیفیت بالای آموزش و دارا بودن دانشگاه ها و کالج های برتر در سراسر جهان شناخته شده است. تحصیل در دانشگاه ها و کالج های این کشور مجموعه ای از تجربیات و چالش های مختلف از پس اندار پول گرفته تا یافتن محل اقامت دانشجویی که متناسب با سبک زندگی هر دانشجو متفاوت است، در برابر دانشجویان قرار می دهد. به همین منظور در این مقاله ۱۰ نکته که قبل از تحصیل در انگلستان باید بدانید را بیان می کنیم:

۱- ویزای تحصیلی انگلستان

ویزای تحصیلی انگلستان

 

مهم ترین مسئله برای تحصیل دانشجویان خارجی در انگلستان ویزاست. دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا عمدتا به ویزای درجه ۴ دانشجویی نیاز دارند. برای دریافت ویزا نیاز به یک سری مدارک است که این مدارک شفاف و به راحتی قابل فهم است. اما در صورتی که در درک شرایط و دستورالعمل ها با مشکل مواجه بودید، می توانید از خدمات دانشجویی دانشگاه مقصد کمک بخواهید. همچنین کارشناسان موسسه ی دانش پذیران اسپید آروین نیز می توانند در این زمینه اطلاعات و کمک های لازم را در اختیار شما قرار دهند. بنابراین قبل از هرچیزی لازم است تا از کلیه مدارکی که برای دریافت ویزای دانشجویی کشور انگلستان مورد نیاز است، آگاهی کامل داشته باشید.

 

 

۲ – آمادگی برای زندگی در انگلستان

از نظر فرهنگی، کشور انگلستان دارای فرهنگ متنوعی است که به خوبی از مردم سراسر جهان استقبال می کند. شما تعداد زیادی دانشجو بین المللی در همه دانشگاه ها پیدا خواهید کرد. اکثر دانشگاه ها به شما در دیدار با دانشجویان هم فکر و با پیش زمینه های مشابه در قالب گروه های دانشجویی مختلف کمک می کنند. همچنین توصیه می شود که گروه های فیس بوک مربوط به دانشگاه خود را جستجو کنید. اغلب گروه هایی مخصوص دانشجویان بین المللی وجود دارید که شما به راحتی می توانید قبل از رسیدن هر سؤالی که دارید مطرح کنید و حتی برخی از دوستان خود یا دانشجویان هموطن خود را پیدا کنید!

 

۳- وضعیت اسکان دانشجویان در انگلستان

 

وضعیت اسکان دانشجویان در انگلستان

مهم ترین مسئله برای دانشجویانی که قصد تحصیل در خارج از کشور را دارند، اقامت دانشجویی است. انواع مختلفی از اقامتگاه های دانشجویی در انگلستان از جمله خوابگاه ها، مسکن اشتراکی و زندگی با خانواده ی مقیم این کشور وجود دارد. اما آنچه در انتخاب محل اقامت دانشجویی حائز اهمیت است، توجه به سبک زندگی فردی و تطبیق آن با شرایط کشور و شهر محل تحصیل است. سنتی ترین نوع اقامتگاه های دانشجویی نیز خوابگاه ها هستند که در بسیاری از کشورها از جمله انگلستان رایج است. برخی از این اقامگاه ها مجهز به سالن های غذاخوری هستند و به دانشجویان امکان انتخاب وعده های غذایی را می دهند.

 

 ۴- ساعات مجاز کاری دانشجویان در انگلستان

اگر می خواهید در هنگام تحصیل مقداری پول اضافی بدست آورید، لازم است که از حقوق و ساعات کاری مجاز خود به عنوان یک دانشجو در انگلستان آگاه باشید. اگر اهل کشورهای غیر اتحادیه اروپا اسید، می توانید در طول دوره ی تحصیل خود حداکثر ۲۰ ساعت در هفته کار کنید و در طول تعطیلات نیز به شکل تمام وقت کار کنید. با این حال در نظر داشته باشید که شما برای تأمین هزینه های زندگی خود در انگلستان نباید تنها به یک شغل پاره وقت به عنوان منبع اصلی درآمد خود اعتماد کنید.

در حالی که شغل پاره وقت یک راه عالی برای تقویت منابع مالی شماست، بعید است بتوانید از این طریق درآمد کافی برای تامین تمامی هزینه های زندگی خود داشته باشید و کار با شیفت های طولانی نیز باعث می شود تا از مسیر تحصیلی خود منحرف شوید. بنابراین اصلی ترین نکته در اینجا، ایجاد تعادل بین کار و تحصیل است.

 

۵- وسعت لندن

از جمله شهرهای دانشجویی پرطرفدار در کشور انگلستان، شهر لندن است. این شهر با دارا بودن دانشگاه های معتبر در سطح جهانی و اماکن دیدنی، انتخاب اول دانشجویان برای تحصیلات است. اما باید توجه داشته باشید که لندن به بسیاری از مناطق جغرافیایی در سطح شهر و کشور انگلستان امتداد می یابد که دسترسی به بخشی از این مناطق با پای پیاده امکان پذیر است. اما مطمئنا برای تردد در این شهر به حمل و نقل عمومی نیاز خواهید  داشت، به خصوص اگر مسکن دانشجویی شما در مرکز لندن نباشد. در این شرایط گوگل مپ (Google Maps) بهترین راهنماست تا با کمک آن دریابید در هر زمان چگونه و از چه راهی بتوانید از نقطه ی A به B برسید.

۶- تخفیف دانشجویی برای استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی انگلستان

دانشجویانی که در انگلستان تحصیل می کنند، می توانند از ۳۰ درصد تخفیف کارت های مسافرتی و بلیط های فصلی تحت عنوان Bus & Tram Pass بهره مند شوند. همچنین در صورتی که تمایل دارید با استفاده از قطار به سایر نقاط انگلستان سفر کنید، می توانید کارت راه آهن ۲۵-۱۶ را دریافت کنید که در اینصورت تنها ۳/۱ هزینه ی بلیط قطار را پرداخت خواهید کرد. اما باید این نکته را نیز در نظر داشته باشید که دفعات استفاده از این تخفیف دارای محدودیت است. علاوه بر این موارد، قطارهای برقی نیز چند روز در ماه اجازه ی سفر نامحدود به دانشجویان با برخورداری از تخفیف مناسب را می دهند.

در این صورت شما می توانید برای سفرهای روزانه یا سفرهای آخر هفته از این قطارهای برقی استفاده کنید.

 

۷- هوای انگستان به شدت بی ثبات است

هوای انگلستان

 

بیشتر دانشجویانی که در شهر لندن و سایر نقاط انگلستان زندگی می کنند بر سر یک نکته توافق دارند و آن این است که انگلستان قطعا بهترین آب و هوا را ندارد. با این وجود مردم انگلستان از هوای بی ثبات این کشور استقبال می کنند. شما پس از سکونت در این کشور درخواهید یافت که افراد از فعالیت های خارج از منزل خود لذت می برند؛ حتی در زمان هایی که هوا به شدت سرد و یا بارانی است.

آنها به هنگام باران در پارک ها پیاده روی می کنند و بعد از آنکه خورشید غروب کرد، شما به سختی خواهید توانست جایی برای نشستن در پارک ها و نیمکت های سطح شهر پیدا کنید. بنابراین اجازه ندهید که آب و هوا هنگام تحصیل در انگلستان از انجام فعالیت های روزانه ی شما جلوگیری کند.

 

۸- حساب بانکی در انگلستان

برای اینکه خود را از دردسر تبدیل پول و سیستم های پیچیده صورتحساب آزاد کنید، توصیه می شود که در بانک های انگلستان حساب باز کنید. طبق یک سناریوی رایج، دانشجویان خارجی برای افتتاح حساب به گذرنامه، اثبات آدرس (مانند قبض) محل اقامت فعلی و وضعیت دانشجویی خود نیاز دارند. به این منظور برای اثبات وضعیت دانشجویی، ارائه ی نامه ی پذیرش دانشگاه کافی است. همچنین برای اثبات آدرس نیز در صورتی که مسکن مستقلی در اختیار نداشته باشید و در خوابگاه های دانشجویی اقامت داشته باشید، می توانید از طریق خدمات مسکن دانشجویی اقدام به ارائه ی آدرس کنید. برخی بانک ها نیز از طریق یک مصاحبه ی کوتاه، وضعیت را چک می کنند تا مطمئن شوند که شما واجد باز کردن حساب هستید.

 

۹- بیمه درمانی دانشجویان در انگلستان

بهداشت و درمان در انگلستان از اهمیت بالایی برخوردار است. دانشجویان کشورهای اتحادیه اروپا می توانند با تهیه کارت بیمه سلامت اروپا به محض ورود به این کشور از مزایای کاهش هزینه اکثر خدمات درمانی از طریق خدمات ملی بهداشت انگلستان (NHS) برخوردار شوند. اما دانشجویان کشورهای غیر اتحادیه اروپا، باید بیمه درمانی خود را خریداری کنند. بنابراین داشتن بیمه درمانی یک رکن اساسی به هنگام تحصیل در کشور انگلستان است.

 

 

۱۰- سفر و حمل و نقل در انگلستان

با توجه به در دسترس بودن روش های متنوع برای سفر و حمل و نقل در انگلستان، ممکن است دانشجویان با گزینه های زیاد و متنوعی مواجه شوند. بنابراین به عنوان یک دانشجوی خارجی که در انگلستان تحصیل می کنید، هر چه انتخاب های ارزان تر و با راحتی بیشتری داشته باشید، مناسب تر است.

در بیشتر سفرهایی که به صورت محلی انجام می دهید، وسایل حمل و نقل عمومی و یا دوچرخه گزینه های مناسبی هستند. یک شرکت اتوبوسرانی در انگلستان نیز یک کارت معتبر یکساله تحت عنوان UniRider در اختیار دانشجویان قرار می دهد که به آنها در کاهش هزینه ها و صرفه جویی در طول سال از طریق ارائه ی تخفیف کمک می کند.

 

سفر در انگلستان

 

علاوه بر این شما به عنوان یک دانشجوی خارجی می توانید از Oyster Card استفاده کنید که ارزانترین گزینه است. قطارها اغلب سریعترین و راحت ترین راه برای سفر در انگلستان هستند. برای صرفه جویی در هزینه ها (حداکثر ۸۰ درصد تخفیف) می توانید از بلیط های که پیش فروش می شوند از طریق رزرو آنها در اسرع وقت استفاده کنید. این قطارهای سریع السیر، زمان رسیدن به مقصد را به شدت کاهش می دهند. گزینه ی دیگر سفر، Megabus است که یکی از بهترین انتخاب ها برای صرفه جویی در هزینه هاست؛ چراکه سفر بین شهرهای بزرگ با استفاده از این وسیله ی حمل و نقل عمومی از تنها ۱ پوند شروع می شود.

به هنگام تصمیم برای تحصیل در خارج از کشور، انتخاب کشور، دانشگاه و رشته ی مناسب از اهمیت به سزائی برخوردار است. به همین دلیل آگاهی از شرایط زندگی در هر کشور و مسائل متعدد حاکم بر شهر و دانشگاه مورد نظر لازم است. از این جهت برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه ی تحصیل در کشور انگلستان و همچنین سایر کشورها، آگاهی از دانشگاه ها و کالج های انگلستان و دریافت ویزای دانشجویی انگلستان می توانید از مشاورین استادی پلن کمک بگیرید.

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *