تحصیل
بازگشت

دوره زبان فرانسه در فرانسه

 

زبان فرانسوی

 

افراد مختلفی در سرتاسر جهان به زبان فرانسوی مسلط هستند و جز زبانهای مورد استفاده آنها است. زبان اول 136 میلیون نفر در کل دنیا فرانسوی است. حدودا 190 میلیون نفر زبان دومشان فرانسوی است و 200 میلیون نفر هم این زبان را به صورت اکتسابی آموزش دیده‌اند و از این زبان در زندگی روزمره خودشان استفاده می‌کنند.

یکی از 2 زبان کاری سازمان ملل متحد، زبان فرانسه( به همراه زبان انگلیسی) است . به علت اینکه صنایع و شرکتهای مختلفی در کشور فرانسه حضور دارند، یادگیری این زبان برای افرادی که در صنایع مختلف فعالیت می‌کنند از اهمیت زیادی برخوردار است. البته به علت اینکه ادبیات فرانسه غنی است، افرادی که در حوزه ادبیات و هنر تحصیل می‌کنند به دنبال یادگیری و آموزش این زبان می‌روند.

علاوه  بر کشور فرانسه، افراد زیادی در کانادا، بلژیک، سوییس، لوکزامبورگ و قاره آفریقا  به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند.

 

علت یادگیری زبان فرانسه

 

مهاجرت و ادامه تحصیل: کسانی که هدفشان ادامه تحصیل یا مهاجرت به کشور فرانسه است، باید سراغ یادگیری زبان فرانسه بروند. شاید تحصیل رسمی افراد در دانشگاه به زبان انگلیسی باشد، ولی قطعا یادگیری زبان فرانسه باعث رشد بهتر شما می‌شود. اگر هدفتان مهاجرت هم باشد، برای اینکه بتوانید با مردم در ارتباط باشید قطعا نیاز به یادگیری این زبان دارید.

کار کردن : برای انکه بتوانید در کشورهای فرانسوی زبان کار کنید، نیاز دارید که به این زبان مسلط شوید. شما میتوانید با کارفرماهای بیشتری در ارتباط باشید و احتمال موفقیت شما در بازار کار بیشتر می‌شود.

یادگیری فرهنگ جدید: افرادی که یک زبان جدید را آموزش می‌بینند، عملا فرهنگ همان زبان را هم آموزش می‌بینند.

فرصت تحصیل در دانشگاههای برتر فرانسه:  اگر هدفتان ادامه تحصیل در دانشگاه عالی فرانسه است، مطمئن باشید نیاز به یادگیری این زبان دارید. چرا که اکثر دانشگاههای عالی این کشور در رشته‌های مختلف به زبان فرانسه تدریس میکنند. همچنین برای ارتباط با اساتید دانشگاهها نیاز به آموزش زبان فرانسه هست.

 

آموزش زبان فرانسه

 

یادگیری این زبان میتواند در هر کشوری صورت گیرد. البته یادگیری هر زبانی در همان کشور خیلی راحت‌تر تست. همان‌طوری که آلمانی را در آلمان راحت‌تر میتوان آموزش دید، فرانسوی را هم در فرانسه راحت‌تر می‌آموزیم.

دانشجو وقتی در محیط قرار می‌گیرد قطعا سرعت و کیفیت یادگیری او بسیار افزایش می‌یابد. به همین علت افراد زیادی برای یادگری زبان فرانسه به این کشور مهاجرت می‌کنند. البته یادگیری زبان فرانسه برای کسانی که قصد مهاجرت یا ادامه تحصیل در کاناد( خصوصا کبک) را دارند، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

 

آموزش زبان فرانسه در فرانسه

 

تحصیل رسمی کلیه مقاطع(لیسانس، فوق‌لیسانس و دکتری) در دانشگاههای فرانسه ارزان  است و به همین علت، تحصیل در این کشور از جذابیت بالایی برخوردار است. البته این تحصیل ارزان معمولا برای تحصیل به زبان فرانسوی می‌باشد. به همین علت افراد زیادی سراغ یادگیری این زبان و سپس تحصیل در دانشگاههای کشور فرانسه یا کانادا و سوئیس میروند.

امکان اخذ پذیرش در دوره‌های زبان این کشور در دوره‌های زمانی مختلف از اهمیت زیادی برخوردار است. و همین باعث میشود که دوره‌های آن از جذابیت فوق‌العاده‌ای برخوردار باشد و هر ساله افراد زیادی برای شرکت در این دوره‌ها، وارد کشور فرانسه شوند. افراد در صورت تکمیل مدارک خودشان می‌توانند 2 تا 4 ماه بعد وارد کشور فرانسه می‌شوند. دوره‌های آموزش زبان فرانسه در موسسات و دانشگاههای مختلفی در این کشور برگزار میشود که با توجه به میزان ساعت برگزاری دوره و کیفیت آن، شهریه‌های متفاوتی از افراد اخذ می‌گردد.

هزینه دوره زبان در دانشگاههای این کشور از حدود 180 تا 300 یورو در سال متغیر است. البته این دوره‌های دانشگاهی بیشتر برای کسانی که دانشجو هستند و می‌خواهند سطح زبانشان را بهبود دهند، مناسب است.

شهریه دوره زبان فرانسوی در کالجهای دیگر این کشور، در حدود 2000 الی 6000 یورو در سال است. بسته به اینکه در کدام شهر و کدام کالج ادامه تحصیل می‎‌دهید، شهریه متفاوتی را باید پرداخت کنید.

دروه زبان فرنسوی در 6 سطح ( C2-C1-B2-B1-A2-A1) برگزار می‌شود و افراد برای اینکه بتوانند به سطح مناسبی جهت شرکت در دوره‌های رسمی دانشگاه برسند و وارد دانشگاه شوند، باید به سطح متوسط (B1 یا B2) برسند. برای رسیدن به این سطح از زبان، در حدود 600 تا 800 ساعت آموزش هست. قطعا یادگیری در محیط بومی، باعث میشود در زمان کمتری بتوانید این زبان را آموزش ببینید.

کسانی که از ایران خواهان گذراندن دوره زبان فرانسه در کشور فرانسه هستند، برای اینکه بتوانند ویزا دریافت کنند، نیاز به داشتن مدرک A1 فرانسوی یا آیلتس است تا با اطمینان بیشتری جهت دریافت ویزا اقدام نمایند. افرادی که هیچ مدرک زبانی ندارند، عملا شانس کمتری برای دریافت ویزا دارند. البته دانشجویانی که از کشورهای دیگر(مالزی، هند، قبرس، اروپا و …)به جز ایران اقدام به دریافت ویزا کنند، خیلی راحت‌تر و سریعتر میتوانند ویزای خودشان را دریافت کنند. برای بررسی شرایط خودتان می‌توانید با  مشاوران Study Plan تماس بگیرید تا مشاوران ما، شرایط شما را در اسرع وقت بررسی نمایند.

 

شرکت در دوره زبان فرانسه چه مزایایی دارد؟

 

 • امکان پذیرش بدون نیاز به مدرک دانشگاهی
 • اجازه کار همزمان با تحصیل
 • دریافت ویزا همراه (همسر و فرزندان)
 • ورود به حوزه ی شنگن بدون نیاز به مدرک تحصیلی
 • هزینه کم جهت ورود به این نوع دوره‌ها
 • فرآیند سریع پذیرش
 • امکان تحصیل در دانشگاه های فرانسه (با شهریه رایگان)
 • امکان تحصیل در دانشگاههای کانادا(خصوصا کبک) و سوئیس
 • امکان تحصیل در رشته‌های پرطرفدار( پزشکی، دندان‌پزشکی، حقوق)

 

چه کالجها و دانشگاههایی دوره زبان فرانسوی ارائه می‌دهند؟

 

اکثر دانشگاههای رسمی و بزرگ این کشور دوره زبان فرانسه را ارائه می‌دهند و معمولا هزینه آنها بسیار پایین و مناسب است. اما کالجهای زیر برای بزرکسالان دوره‌های زبان ارائه میکنند:

 • Actilangue
 • Nacel International
 • Job and Internships Abroad

همچنین اگر هدفتان بعد از اتمام دوره زبان فرانسوی، تحصیل در دانشگاههای این کشور است، بهتر است که طول دروه زبان شما بیش از 6 ماه باشد تا بتوانید از شرایط تحصیل در دانشگاههای این کشور استفاده کنید.

البته کلاسهایی به صورت نیمه خصوصی(2 تا 7 نفره) هم در فرانسه برگزار میشود که برای بعضی افراد می‌تواند گزینه مناسبی باشد. برای اینکه دوره مناسب با شرایط خودتان را انتخاب کنید، میتوانید با مشاوران Study Plan تماس بگیرید تا بتوانید انتخاب مناسبی داشته باشید.

 

هزینه اقامت
بازگشت
درباره
بازگشت
موسسات
بازگشت
ویزای دانشجویی
بازگشت
مجوز کار
بازگشت
نحوه درخواست
بازگشت

فرم ارزیابی تحصیلی

 • ثبت فرم ارزیابی بصورت رایگان و انلاین
 • امکان انتخاب چند کشور و رشته مورد علاقه جهت بررسی
 • بررسی شرایط شما توسط کارشناسان پذیرش تحصیلی
 • دریافت نتیجه بررسی و پیشنهادات، کارشناسان درخصوص شرایط پرونده شما برای دریافت پذیرش تحصیلی
 • بررسی شرایط شما و خانواده توسط کارشناسان ویزای تحصیلی
 • دریافت نتیجه بررسی و پیشنهادات، کارشناسان ویزا در خصوص شرایط پرونده شما برای دریافت ویزای تحصیلی کشور مدنظر
 • دریافت مشاور انلاین از کارشناسان ما پس از دریافت نتیجه فرم
 • دریافت مشاوره در خصوص شرایط و مدارک مورد نیاز هریک از دانشگاه های هدف
 • بهره مندی از مشاوره حضوری در دفتر تهران
+ اطلاعات بیشتر
درخواست فرم ارزیابی

ارتباط با کارشناسان

شما می توانید برای برای ارتباط با کارشناسان استادی پلن و دریافت مشاوره رایگان از لینک زیر اقدام بفرمایید.

تماس با ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

اگر با این شرایط موافقید، لطفا here کلیک کنید.