ارزان ترین کشور ها برای ادامه تحصیل (از هزینه تحصیل تا شرایط زندگی)

 

یک حقیقت محض که قبل از مهاجرت باید بدانید این است که، تحصیلات دانشگی خارج از کشور بدون بوجه کافی امکان پذیر نیست! بهترین مکان ها برای تحصیل و زندگی کشور هایی هستند که شهریه دانشگاه در آنها کم و یا حتی وجود ندارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ارزان ترین کشور ها برای ادامه تحصیل (از هزینه تحصیل تا شرایط زندگی) ، این مقاله را از دست ندهید!

 1. تحصیل در تایوان

   

در بین کشور های آسیایی، تایوان یکی از ارزانترین کشورها برای کسانی است که قصد تحصیل مهاجرت دارند.

به عنوان مثال، در دانشگاه ملی تایوان به عنوان دانشگاه پیشرو کشور که در سال ۲۰۱۹ ۷۲مین دانشگاه برتر جهان شناخته شده،  شهریه برای دانشجویان در مقطع کارشناسی از ۱۰۰,۹۲۰ دلار  تایوان (۳۳۰۰ دلار آمریکا) برای هنرهای لیبرال، تا ۱۲۴،۲۰۰ دلار تایوان (۴۰۵۰ دلار آمریکا)  می باشد.

در این کشور بیش از ۱۲۰ دوره در بیش از ۴۰ دانشگاه به زبان انگلیسی تدریس می شود؛ همچنین تایوان مقصد محبوبی برای یادگیری ماندارین نیز است.

زندگی با کیفیت خوب و مناسب را با هزینه های نسبتاً پایینی می توانید در تایوان به دست آورید.

برای یک دانشجو، هزینه خوابگاه، یکی از دغدغه های اصلی به حساب می آید؛ در کشور آسیایی تایوان، تنها با داشتن سالانه ۸۸۰۰۰دلار تایوان (۲۹۰۰ دلار آمریکا) می توانید زندگی خوابگاهی داشته باشید.

 1. تحصیل در آلمان

   

آلمان که به عنوان “سرزمین ایده ها” شناخته می شود،  محبوبیت بالایی بین دانشجویان بین المللی دارد که  دلیل آن  واضح و مشخص است! با تحصیل در دانشگاه های معتبر آلمان، هزینه های نسبتاً کمی می پردازید در حالی که کیفیت زندگی بالایی را به دست می آورید.

در تمام دانشگاه های دولتی، به استثنای دانشگاه های بادن-وورتمبرگ  هیچ شهریه ای در مقطع کارشناسی و دکترا دریافت نمی شود.دانشجویان کارشناسی ارشد نیز با تلاش و جست و جو برای بورسیه های تحصیلی، می توانند در هزینه های خود صرفه جویی چشم گیری کنند.

برای مطالعه شرایط تحصیل در آلمان کلیک نمایید. 

دوره های مختلفی به زبان انگلیسی ، به ویژه در مقاطع تحصیلات تکمیلی وجود دارد که می توانند در آینده تحصیلی شما نقش بسیار موثری را ایفا کنند.

مطالب مرتبط به تحصیل در کشور آلمان : بهترین شهر های آلمان برای کار و زندگی | شرایط تحصیل رشته پزشکی در کشور آلمان

 

هزینه های تحصیل در آلمان
هزینه های تحصیل در آلمان

 

 1. تحصیل در فرانسه

یکی از بهترین و جالب ترین قوانین تحصیلی فرانسه  که مزایای فراوانی را در اختیار دانشجویان بین المللی خود قرار می دهد این است که هزینه های تحصیل برای دانشجویان داخلی و بین المللی کاملا یکسان هستند.

در سال ۲۰۱۹ برای برنامه های تحصیلی کارشناسی ۱۷۰ یورو (۲۰۰ دلار آمریکا)،  برای اکثر برنامه های کارشناسی ارشد ۲۴۳ یورو (۲۸۵ دلار آمریکا) و ۳۸۰ یورو (۴۴۵ دلار آمریکا) برای دوره های دکترا به صورت سالانه تعیین شده است.

این برنامه ها و ترم های تحصیلی با بهترین کیفیت های تدریسی و آموزشی و امکانات رفاهی برگزار می شوند.

گران ترین شهر برای زندگی در کشور رویایی فرانسه، پاریس بوده که با تحقیق و انتخاب سایر شهر های آن می توانید شهر های ارزان تری را پیدا کنید؛ البته از حق نباید گذشت و انصافا زندگی در پاریس، ارزش خرج کردن را دارد.

پاریس به عنوان شهر دانشجوی جهان نام گرفته است و همین نامگذاری علاقه ی دانشجویان به انتخاب این کشور را نشان می دهد.

برای مطالعه بیشتر در خصوص تحصیل در کشور فرانسه کلیک نمایید.

 1. تحصیل در مکزیک

 

کشوری پر از فرهنگ جالب و منحصر به فرد برای کشف، مکزیک یکی از پر بازدیدترین کشورهای آمریکای لاتین  بوده و دانشجویان بین المللی زیادی دارد.

هزینه های تحصیل بسته به دانشگاه های مختلف مکزیک متفاوت هستند و دانشگاه های خصوصی هزینه بیشتری را دریافت می کنند.

به طور متوسط حدود ۶۳۰۰ دلار آمریکا در سال برای دانشجویان کارشناسی بین المللی در پایتخت، (مکزیکو سیتی) بودجه لازم است.

مکزیکو سیتی به عنوان یکی از ۱۰۰ شهر برتر دانشجویان در جهان شناخته می شود. هزینه های زندگی نیز در مکزیک به طور معقولی کم است.

برای تمامی مخارج زندگی در پایتخت حدود ۹۲۵۰ دلار آمریکا و برای سایر نقاط کشور ۶۴۵۰ دلار آمریکا نیاز دارید.

اگرچه زبان اصلی آموزشی اسپانیایی می باشد، اما دانشگاه های مکزیک دوره های بیشتری را با زبان انگلیسی برای جذب دانشجویان بین المللی ارائه می دهند.

 1. تحصیل در هند

 

بین ارزانترین کشورهای آسیایی برای تحصیل در خارج از کشور، هند گزینه ای خارق العاده برای دانشجویانی است که می خواهند مقرون به صرفه بودن  زندگی را با تنوع فرهنگی ترکیب کنند. در حالی که هندی برجسته ترین زبان از بین ۱۰۰+ زبان صحبت شده در این کشور است، از انگلیسی اغلب به عنوان زبان تدریس در دانشگاه های هند، به ویژه در سطح تحصیلات تکمیلی استفاده می شود.

هزینه های زندگی فوق العاده مقرون به صرفه می باشد. یک سفر یک طرفه با استفاده از حمل و نقل عمومی هزینه ای معادل ۲۹ سنت آمریکا دارد. هزینه های تحصیل بسته به سطح تحصیلات و دانشگاه شما متفاوت خواهد بود، اما به طور معمول بالاتر از ۷،۸۸۰ دلار در سال نیست و شما می توانید با حداقل ۴،۶۰۰ دلار در سال زندگی راحتی داشته باشید.

 

 

 

 1. تحصیل در آرژانتین

دومین کشور بزرگ آمریکای جنوبی  آرژانتین، دارای زیبایی طبیعی خیره کننده و جغرافیای متنوعی می باشد که آن را برای دانشجویان مشتاق ماجراجویی و اکتشاف در فضای باز ایده آل می کند.

آرژانتین همچنین یکی از امن ترین کشورهای منطقه محسوب می شود و به دلیل فرهنگ سرگرم کننده و هویت ملی پرشور شناخته شده است.

شما به طور معمول می توانید در هر دانشگاه دولتی با هزینه تحصیل تقریبا رایگان  (حدود ۵،۱۰۰ دلار) آمریکا در سال درس بخوانید. همچنین می توانید با پرداخت مبلغی بیشتر در موسسات خصوصی تحصیل کنید. شما برای هزینه های زندگی به ۵۰۰۰ دلار آمریکا نیاز خواهید داشت. با اجاره خانه های بسیار ارزان و مناسب ( حدود ۳۵۰ دلار) زندگی شما راحت تر خواهد بود.

۷.تحصیل در لهستان

یکی دیگر از بهترین مکان ها برای تحصیل مقرون به صرفه لهستان می باشد، که همچنین دارای کیفیت بالایی از آموزش، فرهنگ غنی و تاریخ فوق العاده برای کشف است.

اگر می توانید به زبان لهستانی صحبت کرده و  در آزمون ورودی دانشجویان لهستانی شرکت کنید همچنین تصمیم داشته باشید که دوره آموزشی خود را به زبان لهستانی بخوانید می توانید به صورت رایگان تحصیل کنید. با این وجود، برنامه های زیادی با زبان انگلیسی نیز در لهستان برگزار می شوند که هزینه آن ها در حدود ۲۰۰۰-۳۰۰۰ یورو (۲،۳۴۰-۳،۵۰۰ دلار آمریکا) در سال است. هزینه های زندگی نیز حقیقتا پایین هستند. شما به بیش از ۶،۶۰۰ یورو (۷،۷۰۰ دلار آمریکا) در سال نیاز پیدا نخواهید کرد.

پایتخت لهستان ورشو، در آخرین رتبه بندی  QSبین ۲۰ شهر برتر دانشجویی قرار گرفته و به طور کلی برای تحصیلات رتبه ۵۳ میان همه شهر های دنیا را دارد.

 1. تحصیل در مالزی

مالزی بدون شک یکی از ارزانترین کشورها برای آغاز زندگی دانشجویی است؛ به ویژه از نظر هزینه های زندگی.

پایتخت این کشور، کوالالامپور، سال ۲۰۱۶ از نظر هزینه ها میان بهترین شهر های دانشجویی، رتبه اول را کسب کرد.

بیشتر دانشجویان برای زندگی راحت در مالزی فقط MYR 14،۴۰۰ (۳۵۵۰ دلار آمریکا) در سال نیاز دارند. برای شهریه،  به طور متوسط اگر ۴۰۰۰ دلار آمریکا در هر سال تحصیلی، کنار بگذارید کفایت می کند؛ برخی از دوره ها حتی ارزان تر نیز هستند.

مالزی همچنین شعبه های تعدادی از دانشگاه های بین المللی مانند دانشگاه ناتینگهام انگلستان یا دانشگاه موناش استرالیا را در خود جای داده است که این فرصت را برای دریافت مدرک معتبر توسط این موسسات با هزینه کمتر برای شما فراهم می کند.

 1. آفریقای جنوبی

آفریقای جنوبی آخرین کشوری است که برای تحصیل در خارج از کشور با هزینه کم به آن می پردازیم.

آفریقای جنوبی به دلیل زیبایی طبیعی، تنوع فرهنگی و تاریخ آشفته شهرت دارد. یکی دیگر از گزینه های عالی برای دانشجویان  عاشق فضای باز و همچنین به دنبال ارزانی و  زندگی و شهریه با هزینه های کم، آفریقای جنوبی است.

شهریه ها متفاوت هستند، اما برای دانشجویان بین المللی مقطع کارشناسی که در دانشگاه کیپ تاون (بهترین دانشگاه آفریقای جنوبی در رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS)و دانشگاه کیپ غربی تحصیل می کنند، به طور متوسط به ۶۰۰۰ دلار آمریکا می رسد. برای تأمین هزینه های زندگی خود سالانه به حدود R 120،۰۰۰۹۵۰دلار آمریکانیاز خواهید داشت.

برای کسب اطلاعات و جزییات بیشتر از ارزان ترین کشور ها برای زندگی و تحصیلات با مشاوران موسسه استادی پلن در ارتباط باشید.

مطالب مرتبط۶ مدرک مهم برای تحصیل در خارج از کشور | فلوشیپ (fellowship) چیست و چه مزایایی دارد؟و به چه کسانی تعلق می گیرد؟ | تحصیل مجازی در خارج از کشور | معرفی ۱۰ دانشگاه برتر آسیا در سال ۲۰۲۰ در نظام رتبه بندی QS

 


برای دریافت خدمات مشاوره تحصیلی به صفحه ی  رزرو وقت مشاوره ویزای تحصیلی مراجعه کنید.

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *