تحصیل مجازی در خارج از کشور:

تحصیل در خارج از کشور برای کمتر کسی به معنای بودن در کشور خود و نشستن در برابر نمایشگر یک لپ تاپ است. با این حال باید گفت که با وجود تغییراتی که در حال رخ دادن در دنیا است این گزینه دیگر چندان هم دور از ذهن نیست. امروزه بسیاری از دانشگاه ها در حال تعریف معانی جدیدی برای آموزش هستند که لزوما به معنای حضور فیزیکی در کلاس درس نیست. به لطف ابزارهای آموزش از راه دور و برنامه هایی که برای رسیدن به این هدف طراحی شده اند؛ تحصیل در خارج از کشور هم اکنون از هر جایی امکان پذیر است!

تحصیل مجازی در خارج از کشور یک انتخاب جدید برای دانش آموزان است که تصور بسیاری را از تحصیل در خارج بازآفرینی می کند. در این روش دیگر خبری از یادگیری فیزیکی یک فرهنگ جدید، غوطه ور شدن در شیوه ی زندگی نوین و یادگیری زبان جدید با مردم محلی یک کشور جدید نیست. با این حال، با وجودی که در این روش شما نمی توانید در خیابان های پر پیچ و خم شهر و کشور جدید گشت بزنید؛ نمی توان از مزایای آن مانند هزینه ی بسیار پایین تر گذشت!

تحصیل مجازی در خارج از کشور

تحصیل مجازی در خارج از کشور چیست؟

به طور خلاصه می توان اینگونه گفت که برنامه ی تحصیل مجازی در خارج یک تجربه ی مبتنی بر شبکه (آنلاین) است که می تواند برای شما فرصت های بین المللی را به ارمغان آورد و البته شما فرصت آموزش در یک دانشگاه جهان را خواهید داشت. همانطور که در برنامه های سنتی تحصیل در خارج از کشور شما در یک محیط علمی بسیار پیشرفته قرار می گیرید؛ آموزش مجازی نیز در این زمینه چندان متفاوت عمل نمی کند.

بسیاری از این دوره های مجازی یک ماهیت ترکیبی دارند. برخی از این دوره ها تنها تا جای مشخصی به صورت آنلاین برگزار می شوند و در نهایت شرکت کنندگان باید یک سفر حضوری به مقصد نیز داشته باشند. هدف از این سفر اغلب تکمیل پایان نامه است. برخی از دوره ها نیز وجود دارد که کاملا مجازی هستند. این دوره ها حتی گاهی با کارآموزی نیز همراه هستند! برخی از برنامه ها به زبان محلی کشور مقصد هستند و برخی به زبان انگلیسی برگزار می شوند. امروزه به علت تنوعی که در این برنامه ها ایجاد شده است تقریبا همه می توانند برنامه ی مناسب را برای خود پیدا کنند.

تحصیل مجازی در خارج از کشور

چرا باید تحصیل مجازی در خارج از کشور را در نظر بگیرید؟

درست است که تحصیل مجازی در بیرون از کشور دقیقا همان چیزی نیست که متقاضیان تحصیل در خارج از کشور به دنبال آن هستند؛ اما واقعیت این است که تحصیل مجازی مزایایی دارد که نمی توان به سادگی از کنار آن ها گذشت. در ادامه به بیان مهم ترین دلایل درباره مزیت تحصیل مجازی پرداخته ایم:

تحصیل مجازی مقرون به صرفه است: این دلیل به تنهایی برای بسیاری از افراد قانع کننده است. واقعیت این است که تحصیل در خارج از کشور برای بسیاری از افراد گران محسوب می شود. تحصیل مجازی یک گزینه ی ارزان قیمت برای افرادی است که مایل به تحصیل در خارج هستند اما نمی توانند از پس هزینه های گران آن بر بیایند. ثبت نام در برخی از دوره های تابستانه مجازی کمتر از ۱۰۰۰ دلار هزینه دارد. علاوه بر این، دیگر نیازی به در نظر گرفتن یک بودجه ی مجزا برای هزینه های زندگی در یک شهر خارجی نیست.

تحصیل مجازی در خارج از کشور

انعطاف پذیری دوره های مجازی: این گزینه به خصوص برای افرادی که شغل و برنامه های مهم در کشور خودشان دارند مناسب است. تحصیل مجازی انعطاف پذیری لازم را به فرد ارائه می کند تا بتواند در کنار تحصیل و ایجاد یک شبکه ی بین المللی، اهدافی که در کشور خود دارد را نیز به شکل موازی دنبال کند.

قابلیت دسترسی: واقعیت این است که تحصیل در خارج از کشور گزینه ی قبل دسترسی برای همه ی افراد نیست. صرف نظر از اینکه هزینه یک مانع محسوب می شود؛ دلایل دیگری نیز وجود دارند که می تواند مانع افراد شود. اما تحصیل مجازی در با ارائه ی گزینه های آنلاین برای هر کسی و در هر زمان، بسیاری از موانع را از میان برداشته است.

تحصیل مجازی می تواند آغاز راه شما باشد: تحصیل در خارج از کشور یک راه عالی برای افزایش تجربیات و آغاز یک زندگی جدید است. با این حال بسیاری از افراد ترجیح می دهند پیش از آغاز این سفر بزرگ، کمی آمادگی خود را بیشتر کنند. با گذراندن دوره های مجازی، شما یاد می گیرید که چگونه با افراد جدید با زبان ها و فرهنگ مختلف ارتباط برقرار کنید. همین مسئله کمک می کند تا سفرهای بعدی شما آسان تر از آنجه تصور می کنید باشند.

تحصیل مجازی در خارج از کشور

آیا تحصیل مجازی در خارج از کشور ارزشش را دارد؟

پاسخ این سوال برای هر فرد متفاوت است. واقعیت این است که سفر مجازی هرگز نمی تواند جایگزین اکتشافات و سفرهایی شود که با قدم هایتان انجام می دهید. اگر شما به ماجراجویی و تجربه ی چیزهای جدید در کنار تحصیل در خارج از کشور اهمیت بسیاری قائل هستید، پس دوره های مجازی برای شما مناسب نیستند. اما اگر شما به آشنایی با یک فرهنگ جدید، افزایش روابط بین الملل، افزایش مهارت های زبان و یافتن دوستان بین المللی علاقمند هستید انتخاب یک دوره ی مجازی برای شما مفید خواهد بود.

 

مطالب مرتبط: ارزانترین کشور های اروپا برای تحصیل| بهترین شهر هلند برای زندگی | کشور مورد نظر شما برای تحصیل | ارزان ترین دانشگاه ها و کالج های کانادا | تحصیل در هلند

 

برای دریافت خدمات مشاوره تحصیلی به صفحه ی  رزرو وقت مشاوره مراجعه کنید.

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *