آزمون ماک آیلتس IELTS یا آزمون شبیه سازی شده آیلتس چیست؟

آزمون آزمایشی آیلتس (ماک آیلتس)  دقیقاً مشابه آزمون اصلی آیلتس بوده و همان ساختار، همان دشواری و زمان بندی مشابه آزمون آیلتس را دارد. اکثر داوطلبان این امتحانات قبل از شرکت در امتحان واقعی، آزمون های آزمایشی تمام وقت را به عنوان ابزاری مفید برای آمادگی خود انجام می دهند.اگر قصد شرکت در آزمون جامع زبان انگلیسی آیلتس را دارید، حتما این مقاله را دنبال کنید تا بتوانید با استفاده از آزمون های شبیه سازی شده، نتیجه دلخواه خود را در امتحان اصلی به دست بیاورید.

 

آزمون ماک آیلتس چیست؟

چرا شرکت در آزمون های ماک آیلتس به شما کمک می کند؟

شرکت در آزمون های آزمایشی آیلتس گامی بزرگ  در آمادگی برای امتحان محسوب می شود. به شما کمک می کند که نقاط ضعف و قدرت خود را به خوبی بشناسید و برای بهتر شدن وضعیت خود تلاش کنید.امتیازات و نمره دهی در این گونه تست ها، بسیار سریع تر از آزمون اصلی محاسبه می شود؛ بنابراین می توانید در مدت زمان کوتاه بسیاری از تست های آزمایشی را انجام دهید و هرچه به آزمون آیلتس خود نزدیک می شوید پیشرفت خود را بررسی کنید.هنگامی که برای IELTS آماده می شوید، تمرکز بر مهارت های خاص ضروری است.

فقط پس از شرکت در یک آزمون شبیه سازی شده کامل، خواهید دانست که آیا برای موفقیت در امتحان کاملاً آماده هستید یا خیر.در واقع، شرکت در آزمون های ساختگی بسیار مهم به شمار می روند، به طوری که باید آن ها را سنگ بنای آماده سازی خود بدانید.ممکن است بپرسید که قبل از امتحان IELTS باید چند آزمون آزمایشی آیلتس انجام دهم تا موثر واقع شود؟ پاسخ شما حداقل ماهی یکی است. شاید زیاد به نظر برسد، اما دقیقا موفق ترین داوطلبان آیلتس، این کار را انجام می دهند.

آزمون ماک آیلتس چیست؟

جه زمانی باید ماک ایلتس را انجام دهم؟

نکته جالب در مورد آزمون ماک آیلتس چیست؟ این است که با هر میزان آمادگی می توانید آن ها را انجام دهید. فرقی نمی کند که شما به تازگی مطالعه را شروع کرده اید، یا در اواسط آن هستید یا حتی تنها چند روز با آزمون اصلی  فاصله دارید!درهر زمانی، آزمون آزمایشی آیلتس حرفی برای گفتن و نقشی برای ایفا کردن دارد.

آزمون های ماک آیلتس چگونه در پیشرفت نمره واقعی امتحان اصلی موثر واقع می شوند؟

نکات مفید آزمون ماک آیلتس چیست؟ شاید باورنکردنی به نظر بیاید ولی استفاده از آزمون های شبیه سازی شده تا حدی می تواند کارآمد و مفید باشد که نمره شما را تا دو نمره ارتقا دهد.در این بخش به فواید و تاثیرات کلی این آزمون ها می پردازیم.

  • با ساختار کلی و سوالات آیلتس آشنا می شوید.اگر به تازگی شروع به مطالعه برای آزمون آیلتس کرده اید و اطلاعات پیش زمینه ای چندانی در این مورد ندارید، شرکت در آزمون آزمایشی برای شما بسیار ضروری و مهم است.همچنین پرسش های مختلف در هر قسمت، تعداد سوالات هر بخش و حتی زمان برگزاری آزمون را در می یابید.در هر مهارت آزمون آیلتس، تنوع سوالی زیادی وجود دارد و داوطلبان معمولاً در پاسخ گویی به یک یا چند نوع سوال خاص مشکل دارند؛ بنابراین با شرکت در ماک آیلس ، می دانید کدام یک از   سوالات برای شما دردسر ایجاد می کند و کدام یک از آن ها نقطه قوت شما به حساب می آیند.

آزمون ماک آیلتس چیست؟

  • مدیریت زمان و بالا بردن دقت خود را تمرین می کنید.مدیریت زمان از مهم ترین موارد برای پیروزی در آزمون آیلتس است. در آزمون های آزمایشی  می توانید مهارت های مدیریت زمان خود را تمرین کرده و بهبود ببخشید.توجه داشته باشید که داشتن سرعت بدون دقت کافی نیست!یعنی اگر سرعت بالا باعث زیاد شدن جواب های اشتباه شما شوند، نتیجه درست را به دست نیاورده اید.بنابراین، سعی کنید روز به روز در ماک آیلس هایی که از خود می گیرید، صرفه جویی در زمان و بالا بردن دقت خود را تقویت کنید.
  • نقاط ضعف خود را شناسایی کرده و آن ها را بهبود می بخشید.بهترین زمان برای دانستن اشتباهات خود زمانی است که هنوز وقت دارید روی آن ها کار کنید! آزمون آزمایشی آیلتس به شما این امکان را می دهد، بدون ترس از عدم موفقیت در آزمون واقعی خود و بدون پیش آمدن هیچ مشکلی، اشتباه کنید.تست های امتحانی همچنین به شما درک ارزشمندی از نقاط ضعف خود می دهند. این اطلاعات برای شما و همچنین مربی آیلتس شما مفید هستند زیرا او می تواند برنامه و منابع مطالعاتی شما را اصلاح کند و از بروز پیش آمدن دوباره آن ها جلوگیری کند.

آزمون ماک آیلتس چیست؟

  • میزان پیشرفت خود را می توانید بررسی کنید.با استفاده از این آزمون ها، می توانید میزان رشد خود را در هر کدام از مهارت ها ارزیابی کنید.در روز های نزدیک به امتحان اصلی، این بررسی می تواند بسیار کمک کننده باشد.اگر در نتایج آزمون های آزمایشی، نوساناتی می بینید، باید به برنامه مطالعاتی خود، منابع و یا کلاسی که در آن شرکت می کنید، شک کنید. اصطلاحا یک جای کار می لنگد!
  • در روز آزمون آیلتس از استرس شما جلوگیری می کند.در روز آزمون آیلتس شما ممکن است خیلی چیزها اشتباه رخ دهد و شما باید برای آن ها آماده باشید.عصبی شدن و داشتن استرس در روز امتحان اصلی بسیار رایج و دردسرساز است.بسیاری از داوطلبان آیلتس به دلیل اضطراب، نمرات خود را از دست می دهند. اگر قبل از شرکت در آیلتس واقعی خود، به اندازه کافی تست آزمایشی بدهید، به راحتی می توان از این مسائل جلوگیری کرد.هرچه آزمون آزمایشی بیشتری انجام دهید، در روز آزمون  خود استرس کمتری را تجربه خواهید کرد و هیچ موضوع تازه و شگفت آوری برایتان وجود نخواهد داشت.

برای کسب اطلاعات بیشتر و کامل تر از آزمون های ماک آیلتس می توانید با مشاوران مجموعه بزرگ استادی پلن در ارتباط باشید.

مطالبی که ممکن است مرود نظر شما باشد: آزمون تافل TPO چیست؟ | WES چیست؟ | همه چیز در مورد آزمون SAT | استادی پلن چیست؟ | تدریس انگلیسی در هلند | برترین دانشگاه های کانادا | تحصیل در کبک 

 

برای دریافت خدمات مشاوره تحصیلی به صفحه ی  رزرو وقت مشاوره مراجعه کنید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *