آزمون GAMSAT مخخف عبارت The Graduate Medical School Admission که توسط نهاد یا سازمان استرالیایی ACER یا شورای تحقیقات آموزشی استرالیا (Australian Council for Education Research) برگزار می­گردد مختص متقاضیانی است که بخواهند به منظور ورود به مقاطع تحصیلی فوق لیسانس رشته­های پزشکی، دندانپزشکی، چشم پزشکی در کشورهای استرالیا، ایرلند و انگلستان ادامه تحصیل بدهند.

این آزمون ابتدا در کشور استرالیا برگزار شد و رفته رفته تمامی دانشگاه­های آن شرط ورود به رشته­های گفته شده را قبولی در آزمون GAMSAT قرار دارند و در طی سالیان بعد، کشورهای ایرلند و انگلستان نیز اضافه شدند. این آزمون در سطح بالایی برگزار می­گردد و آمادگی برای آن ضمن مطالعات زیاد نیازمند آگاهی کامل نسبت به تمامی جنبه­های آزمون GAMSAT نیز هست که در این مطلب به طور کامل به آن خواهیم پرداخت.

بخش های مختلف آزمون GAMSAT در کشور هلند

آزمون GAMSAT

۱. برای آزمون GAMSAT بخش یک، با عنوان “استدلال در علوم انسانی و اجتماعی” به شما ۱۰۰ دقیقه فرصت داده می شود تا ۶۲ سوال چند گزینه ای را تکمیل کنید. این بخش برای ارزیابی درک مطلب و توانایی شما برای اعمال درک خود در یک محیط چند گزینه ای طراحی شده است
۲. بخش دوم امتحان GAMSAT با عنوان “ارتباطات کتبی” است و شامل دو کار نوشتن ۳۰ دقیقه ای است. برای این بخش، دو مجموعه از دستورات مربوط به یک موضوع مشترک به شما ارائه می شود که باید از آنها یک پاسخ ایجاد کنید.
۳. بخش سوم امتحان GAMSAT، بزرگترین و بدترین بخش همه آنها – “استدلال در علوم زیستی و فیزیکی”، شامل ۷۵ MCQ در ۱۵۰ دقیقه است. وب سایت آزمون GAMSAT توصیه می کند که سطح سال اول زیست شناسی و شیمی به همراه سطح سال ۱۲ فیزیک در نظر گرفته شده است. بخش سوم بر روی مسیرهای طولانی و پیچیده ساخته شده است که در آنها باید برای باز کردن اطلاعات مربوطه و حل مشکل ارائه شده تلاش کنید.

در بیمارستان ها، تعامل با بیماران با تلاش برای درک تاریخچه پزشکی و اجتماعی بیمار آغاز می شود. شما باید تمرکز داشته باشید و تمام جزئیات داستان یک بیمار را در نظر بگیرید تا وضعیت جسمی و روانی بیمار را مشخص کنید و در نتیجه مراقبت های پزشکی ارائه دهید. برقراری ارتباط یکی دیگر از مهارت های ضروری در تمام حرفه های پزشکی است. شما باید بتوانید اطلاعات را به طور واضح و همدلانه به بیماران و خانواده هایشان منتقل کنید و همچنین به طور مختصر و دقیق با سایر متخصصان پزشکی ارتباط برقرار کنید.

 

کاربرد آزمون GAMSAT

 

• شرط اساسی ورود به رشته­های پزشکی، دندانپزشکی و چشم پزشکی دانشگاه­های استرالیا، ایرلند و انگلستان ، هلند برای مقطع فوق لیسانس آزمون GAMSAT است.
• با شرکت در این آزمون و کسب نمرات عالی میزان تسلط خود را نسبت به موضوعات یاد گرفته شده به خوبی اثبات خواهید کرد.
• می­توانید با دریافت نمره­ی عالی آن رزومه­ی تحصیلی و تجربه­ی فوق العاده­ی خود را نشان دهید تا در کسب فرصت­های شغلی شانس بیشتری داشته باشید.
• با نمرات بالای این آزمون احتمال دریافت فاند و کمک هزینه­ی تحصیلی را برای خود افزایش می­دهید.
• یکی از بهترین روش­ها برای اخذ پذیرش در دانشگاه­های برتر دنیاست تا فرصت تحصیلی و آموزشی خوبی را برای خود رقم بزنید.

شرایط و قوانین آزمون GAMSAT در کشور هلند

آزمون GAMSAT همانند سایر آزمون­ها دارای شرایط و قوانین خاص خود است که رعایت آنها برای هر متقاضی لازم است در غیر این صورت شاید خطر کنسلی نمره و یا محرومیت از شرکت در آزمون را به همراه داشته باشد. برخی از این قوانین و شرایط عبارتند از:

• همراه داشتن کارت ورود به جلسه که دارای اطلاعات کامل و امضاء شده باشد.
• همراه داشتن مدرک شناسایی که عکس آن همین اواخر گرفته شده باشد.
• همراه بردن مداد و پاک کن.
• خودکار آبی یا مشکی بلامانع است.
• کسانی که زبان اول آنها انگلیسی نباشد می­توانند برای بخش­های ۱ و ۲ آزمون GAMSAT از دیکشنری استفاده کنند.
• همراه داشتن کیف پول، کلید، سوئیچ اتومبیل، گوشی همراه اکیدا ممنوع است.
• خارج کردن و وارد کردن هر چیزی به جز موارد بیان شده و مجاز اکیدا ممنوع است.
• تقلب کردن یا رساندن یکی از مواردی است که محرومیت را در پی خواهد داشت.
• در زمان خواندن متن­ها امکان شماره زدن یا خط خطی کردن برگه­ی سؤال و جواب وجود ندارد.
• یادداشت نوشتن بر روی کارت ورود به جلسه ممنوع است.
• استفاده از آزمون GAMSAT و شرکت در آن برای مصارفی مانند انتشار سؤالات و غیره کاملا غیر قانونی است.

نمره قبولی آزمون GAMSAT چند است؟

آزمون GAMSAT

اول از همه باید بدانیم که “نمره خوب گامست” به چه معناست. در گامست هیچ نمره قبولی ثابتی وجود ندارد، در واقع هیچ نمره قبولی وجود ندارد. Gamsat به سادگی همه کسانی را که در آزمون شرکت می کنند رتبه بندی می کند و به آنها نمره ای می دهد که آنها را در یک صدک قرار می دهد. بنابراین برای مثال در گامست ۲۰۱۹ امتیاز ۵۹ شما را در صدک ۵۰ قرار می دهد.

این به این معنی است که شما به خوبی یا بهتر از ۵۰ درصد سایر نامزدها عمل کرده اید.

هر ساله دانشگاه‌ها و دانشکده‌های پزشکی مختلف یک امتیاز Gamsat تعیین می‌کنند که برای مصاحبه (یا در مورد ایرلند برای ارائه مستقیم مکان‌ها) لازم است. هر دانشگاه نمره خود را انتخاب می کند که برخی از آنها به نمرات بالاتری نسبت به سایرین نیاز دارند.

دانشگاه ها معمولاً با تعداد ثابتی از دانشجویان در هر مکان مصاحبه می کنند (معمولاً حداقل سه داوطلب در هر مکان در دسترس هستند). بنابراین آنها امتیاز مورد نیاز خود را تعیین می کنند تا برش (یا صدک) بالایی را انتخاب کند که تعداد افرادی را که مایل به مصاحبه هستند به دست می دهد.

بنابراین ما یک نمره خوب را به این صورت تعریف می کنیم – “نمره در صدک کافی برای فراخوانی برای مصاحبه.”

نمره خوب Gamsat چیست؟

با استفاده از این تعریف، نمره خوب Gamsat 63 است که شما را در بین ۲۰ تا ۲۵ درصد برتر همه نامزدها یا در صدک ۷۵ تا ۸۰ قرار می دهد. در بیشتر سال‌ها این نمره تضمین کننده مصاحبه در تقریباً همه دانشگاه‌های استرالیا و بریتانیا یا تضمین مکان در هر دانشگاه ایرلندی است. میانگین نمره Gamsat 59 است که شما را در صدک ۵۰ قرار می دهد. نمره عالی هر چیزی بیش از ۷۰ است. امتیازهای بالای ۸۵ در حالی که ممکن است بسیار نادر هستند.

سخن پایانی

در این مقاله شما عزیزان را با شرایط و نمره قبولی آزمون Gamsat آشنا کردیم. همانطور که در این مقاله بیان شد این آزمون یکی از مهم ترین آزمون ها برای ورود به رشته پزشکی پر کشور هایی مانند امریکا ، انگلستان، هلند و استرالیا است. برای درستفت اطلاع دقیق تر درباره شرایط پذیرش و نمره قبولی آن را با مشاوران استادی پلن تماس حاصل فرمایید.

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *