صرفه جویی در هزینه های دانشگاه

 

اگر هم اکنون در کالج هستید یا در مراحل درخواست برای ادامه تحصیل در کالج هستید ، احتمالاً تاکنون متوجه شده اید که کالج یک سرمایه گذاری جدی مالی است . بسیاری از دانشجویان به بورس های تحصیلی ، کمک های مالی به عنوان راهی برای تأمین هزینه های دوره ی تحصیل خود وابسته هستند.

 

با این حال ، بورسیه ها اغلب برای تأمین هزینه های , سنگینی که دانشجویان با آن روبرو هستند کافی نیست . بسیاری از دانش آموزان امور را به دست خودشان می گیرند و راه های هوشمندانه ای برای صرفه جویی در این هزینه ها پیش می گیرند.
این ۵ ایده خلاقانه را برای صرفه جویی در هزینه ها و شهریه های  کالج بررسی کنید و آنها را امتحان کنید!

 

 1. بورس های تحصیلی – Scholarships

البته ، ما نمی توانیم بدون ذکر بورس های تحصیلی در مورد پس انداز پول در پرداخت شهریه کالج صحبت کنیم.  بورس های تحصیلی بهترین روش برای جمع آوری پول برای پرداخت شهریه ، و سایر هزینه ها از جمله مسکن شما هستند.

در حالی که اکثر بورس های تحصیلی از شما درخواست می کنند که مقاله ای را به عنوان بخشی از درخواست خود بنویسید ، تعداد بورس های تحصیلی منحصر به فرد نیز وجود دارد که به شما این امکان را می دهد , که  خود را به روش و نحو دیگه ای بیان کنید که معمولی نیست. از مسابقه بورسیه تحصیلی Creat-A-Greeting-Card استفاده کنید ، که دانش آموزان را به ارسال یک عکس ، آثار هنری یا گرافیک رایانه ای دعوت می کند تا برای تزئین کارت دعوت مورد استفاده قرار گیرد.

بورس های تحصیلی زیادی نیز وجود دارند که براساس معیارهای دیگری غیر از پیشرفت تحصیلی یا ورزشی به دانشجویان اعطا می شوند.  به عنوان مثال ، بورس تحصیلی گروه منابع گیاهی یک جایزه به مبلغ ۱۰،۰۰۰ دلار و دو جایزه  ۵۰۰۰ دلار به سه دانش آموز که در مدارس و جوامع خود,  گیاه خواری را ارتقاء داده اند ، اعطا می کند.

برای مطالعه شرایط دانشگاه واترلو و دانشگاه توئنته کلیک نمایید.

چگونه می توانم بورسیه هایی را که واجد شرایط آن هستم به راحتی پیدا کنم؟

تعداد زیادی موتور جستجوگر برای بورس های تحصیلی ، از جمله FastWeb و ScholarshipOwl وجود دارد که شما را با صدها بورس تحصیلی مطابقت می دهد تا فقط برای  یک برنامه درخواست دهید.

 

 

 

 1. شروع یک بیزینس

امروزه به نظر می رسد همه افراد دارای یک استارتاپ هستند . آیا شما هم ایده کسب و کار جدید دارید؟

خوب ، لازم نیست که مدرک کارآفرینی داشته باشید تا افکار خود را به عمل تبدیل کنید. در واقع ، بسیاری از پروژه های  فوق العاده موفق( cough cough, Facebook ) توسط دانشجویان دانشگاه آغاز شد.   کالج زمان بسیار خوبی برای شروع همچین پروژه هایی است  . شاید شغل شما یک میلیارد دلار برای شما به ارمغان نیاورد ، اما می تواند به شما در پرداخت هزینه های دانشگاه و زندگی کمک شایانی کند. پس دیگه نگران نباشید!!

بسیاری از دانشجویان برای پرداخت هزینه های خود به شغل های موقت و روز مزد مثل  سرویس پخش غذا , کارواش و یا اجاره ماشین روی می آورند.

 بنابراین ، کلاه تفکر خود را بر سر کنید و به کار خود ادامه دهید.

 

 1. پول جمع کردناگر شما کل “پس انداز ” خود را برای پرداخت شهریه کالج از دست داده اید! نگران نباشید.

  جمع آوری کمک مالی از این جا آغاز می شود (Crowdfunding)!

  تنها کاری که باید انجام دهید : اول ایجاد یک حساب کاربری و دوم نوشتن داستان شخصیتان است و پس از آن
  باید منتظر باشید تا افرادی در زمینه پرداخت شهریه کالج شما را کمک کنند.

  وب سایتهای مختلفی در این زمینه سرمایه گذاری وجود دارند, از جمله GoFundMe .
  ایجاد حساب کاربری رایگان است ، اما با این حال سایت بابت هرمعامله  بین پنج تا ده درصد دریافت می کند.

  این سایت ها با رسانه های اجتماعی شما مرتبط هستند ، بنابراین همه دوستان و خانواده ی شما قادر خواهند بود فوراً کمپین را ببینند و مشارکت خود را آغاز کنند.

 2. شرکت های آموزشیشرکت های آموزشی می توانند راهی عالی برای دانش آموزان برای اخذ مدرک دانشگاهی ، کسب تجربه ، و ایجاد زمینه شغلی عالی برای بعد از کالج و حتی در هنگام دانشجویی درآمد کسب کنند. شرکت های آموزشی ، آموزش را با تجربه کار ترکیب می کند.

  اگر تصمیم دارید این مسیر را تجربه و دنبال کنید ! و در هنگام تحصیل در زمنیه ی تحصیلیتان کار کنید !

  بنابراین مشارکت با شرکت های آموزشی و دوره های Co-OP  می تواند بهترین انتخاب و تصمیم در طول تحصیل باشد, چون بسیاری از دانشجویان که در طول کالج درگیر شرکت های آموزشی و دوره های Co-OP  هستند ، می توانند تا ۴۰،۰۰۰ دلار کسب درآمد کنند.

 3. کمپین های حمایتی

شرکت و عضویت در انجمن های اجتماعی , دانشجویی و غیره , و انجام فعالیت های اجتماعی مرتبط با اهداف گروه می تواند زمینه ی دریافت کمک مالی برای پرداخت شهریه و اجاره خوابگاه دانشجو باشد.

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *