۱۰ دانشگاه برتر علوم کامپیوتر در کانادا (سال ۲۰۲۱)

 

 

 

علوم کامپیوتر یکی از محبوب ترین رشته های تحصیل در جهان است؛ این محبوبیت بی علت هم نیست! فناوری و تکنولوژی در حال پیشرفت هر روزه دنیای امروز ما،  به دانشمندان علوم نوآور رایانه ای و کامپیوتر برای توسعه برنامه ها و اپلیکیشن های جدید و استفاده بهتر از سیستم ها، به طور پویسته نیاز دارد. بیشتر دانشگاه های کانادا رشته علوم کامپیوتر را تدریس می کنند؛ اما شناخت ۱۰ دانشگاه برتر علوم کامپیوتر در کانادا (سال ۲۰۲۱) ، اولین قدم برای رسیدن به تحصیل با کیفیت و حرفه ای شدن در این زمینه است. پس با ما همراه شوید  تا در میان دانشگاه های بی شمار کشور زیبا و پیشرفته کانادا، مطرح ترین آن ها در رشته محبوب و جذاب علوم کامپیوتر را معرفی کنیم.

 

 

  1. دانشگاه مک مستر

(دارای جایگاه نهم در زمینه کیفیت تدریس علوم کامپیوتر و دهم برای تحقیقات در این زمینه)

 

 

به عنوان شماره ۱۰،  رشته علوم کامپیوتر دانشگاه مک مستر توسط دانشکده مهندسی آن ارائه می شود، به این صورت، شما در این دانشکده نه تنها برنامه نویسی بلکه طراحی سیستم های اطلاعاتی و توسعه پایگاه داده را به خوبی یاد می گیرید. همیلتون، دانشگاه مک مستر انتاریو تخصص های مختلفی از جمله مکاترونیک، مهندسی نرم افزار و حتی سلامت الکترونیکی را ارائه می دهد. از همه مهم تر و عالی تر،  دانشجویان مک مستر دارای چشم انداز و آینده شغلی عالی هستند. شاید باورنکردی به نظر بیاید اما،  ۱۰۰٪ فارغ التحصیلان علوم کامپیوتر از این دانشگاه ظرف دو سال  بعد از فارغ التحصیلی برای موقعیت های شغلی فوق العاده استخدام می شوند.

برای مطالعه کامل شرایط  دانشگاه مک مستر کلیک نمایید. 

 

 

  1. دانشگاه کلگری

     

اعتبار کیفیت ارائه رشته و  تدریس: ۱۲ ، اعتبار تحقیقات: ۸

 

حل مشکلات در قلب علوم کامپیوتر است و دانشجویانی که در دانشگاه کلگری ثبت نام کرده اند در تلاشند کامپیوترهایی بسازند که مانند مردم فکر کنند و به این ترتیب جهان بهتری داشته باشیم. دانشجویان علاقه مند به پژوهش های علوم کامپیوتر همچنین می توانند از آزمایشگاه های تحقیقاتی برجسته این دانشگاه بهره مند شوند، جایی که این فرصت را خواهند داشت که داوطلبانه یا با ثبت نام در یکی از دوره های تحقیقاتی، تجربه ای  تکرار نشدنی و دست اولی را بدست آورند. بسیاری از دانشجویان علوم کامپیوتر در دانشگاه کلگری برای تحصیل در رشته های پزشکی، دامپزشکی، حقوق یا آموزش و پرورش هدف گذاری می کنند.

برای مطالعه کامل شرایط  دانشگاه کلگری کلیک نمایید. 

 

 

 

  1. دانشگاه ویکتوریا

اعتبار  ارائه رشته و تدریس : ۸، اعتبار تحقیق: ۹

 

آیا می دانید شهر ویکتوریا، پایتخت زیبای بریتیش کلمبیا، نه تنها محلی عالی و دلچسب برای زندگی در کانادا است بلکه یکی از بهترین ارائه دهنده های رشته های علوم رایانه ای این کشور به حساب می آید؟ دانشگاه ویکتوریا تشخیص داده است که دریافت مدرک علوم کامپیوتر درهای بی شماری را به روی دانشجویان می گشاید؛ از همین رو این فرصت را در اختیار دانشجویان خود قرار  می دهد که در برنامه های تیم ورک و  گروهی برای کسب تجربه لازم برای شروع کار پس از فارغ التحصیلی، شرکت کنند. این امکان را به آن ها می بخشد تا ارتباطات معناداری با تکنولوژی ایجاد کنند و همچنین دانش خود را در دنیای واقعی در زمینه هایی مانند یادگیری ماشین و توسعه نرم افزار به کار گیرند.

 

برای مطالعه کامل شرایط دانشگاه ویکتوریا کلیک نمایید. 

 

 

 

 

شماره ۷ دانشگاه سایمون فریزر

اعتبار ارائه رشته و تدریس: ۶ ، اعتبار تحقیق: ۷

 

دانشگاه سایمون فریزر به دلیل امکانات تحقیقاتی ویژه و کاملش به عنوان برنده جایزه بین المللی شناخته شده است. این دانشگاه جمعیت دانشجویی بین المللی زیادی دارد که ۱۹٪ از دانشجویان آن را تشکیل می دهند. همچنین  دپارتمان علوم کامپیوتر این دانشگاه با دانشگاه ژجیانگ چین همکاری منحصر به فردی دارد. دانشجویان مقطع کارشناسی می توانند همزمان برای دریافت دو مدرک تلاش کنند و همزمان زبان ماندارین را نیز بیاموزند!

برای مطالعه کامل شرایط Simon Fraser University – دانشگاه سایمون فریزر کلیک نمایید. 

 

 

رشته علوم کامپیوتر در کانادا
رشته علوم کامپیوتر در کانادا

 

 

 

 

۶: دانشگاه مونترال

اعتبار ارائه رشته: ۷، اعتبار پژوهش: ۶

 

اگر فناوری و تکنولوژی بتواند پیش بینی کند، در نتیجه تغییر آب و هوا، خانه شما با خطر جدی طغیان در سال ۲۰۵۰ روبرو می شود، چه می کنید؟ گروهی از محققان در دانشگاه مونترال از هوش مصنوعی برای تحقق این هدف استفاده می کنند. دانشگاه مونترال اطمینان می دهد که دانشجویان مهارت های فنی، حل مسئله، ریاضی و.. همکاری متقابل لازم برای تغییر جهان فردا را دارند! فارغ التحصیلان در زمینه های مختلفی از جمله ارتباطات سیار و بی سیم، سنتز تصویر برای فیلم های انیمیشنی، تلویزیون و تبلیغات، و رباتیک و سیستم های فیزیکی خودکار  کار می کنند و در بهترین موقعیت های شغلی استخدام می شوند. البته ما در این جا به ذکر چند مورد از فرصت های شغلی فوق العاده ای که انتظار این افراد را می کشد، بسنده کردیم!

برای مطالعه کامل شرایط دانشگاه مونترال کلیک نمایید. 

 

 

۵ : دانشگاه آلبرتا

اعتبار ارائه رشته : ۵ ، اعتبار پژوهش: ۵

 

گروه علوم محاسبات و رایانه در دانشگاه آلبرتا یکی از بزرگترین رشته ها در کانادا است. همچنین قدیمی ترین گروه علوم کامپیوتری می باشد که در سال ۱۹۶۴ تاسیس شده – بیش از یک دهه قبل از ورود اولین رایانه شخصی به بازار!  امروزه، این بخش دوره ها و فرصت های تحقیقاتی را در زمینه هایی مانند هوش مصنوعی، بازی های رایانه ای، رباتیک و گرافیک رایانه ای برای دانشجویان علاقه مند و مشتاق به این رشته ارائه می دهد. دانشگاه آلبرتا حتی به توسعه سریعترین کامپیوترهای جهان نیز کمک کرده است! واقعیت جالب: وزارت انرژی ایالات متحده از ابر رایانه هایی استفاده می کند که توسط تیم حرفه ای و خبره دانشگاه آلبرتا، ساخته و توسعه داده شده است.

برای مطالعه کامل شرایط  دانشگاه آلبرتا کلیک نمایید. 

 

 

 

۴ : دانشگاه مک گیل

اعتبار ارائه رشته  ۴، اعتبار تحقیق: ۴

 

دانشگاه مک گیل به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های کشور کانادا شناخته می شود ، بنابراین جای تعجب نیست که رشته علوم کامپیوتر آن در مکان چهارم این لیست قرار گرفته باشد. دانشکده علوم کامپیوتر مک گیل رتبه دوم در کانادا را از نظر بودجه تحقیقاتی دارد و دارای ۳۴ عضو هیئت علمی، ۶۰ دانشجوی دکترا و بیش از ۱۰۰ دانشجوی کارشناسی ارشد می باشد.

دانشجویان مک گیل ۱۰ گزینه برای انتخاب در زمینه علوم کامپیوتر به همراه امکان انجام کارهای با حقوق برای کسب تجربه ارزشمند کار بعد از فارغ التحصیلی دارند. سرانجام، نمی توان از موقعیت و شهر دانشگاه و تاثیر آن گذشت!  مونترال همچنان در میان شش شهر برتر در لیست بهترین شهرهای دانشجویی QS قرار دارد.


برای مطالعه کامل شرایط دانشگاه مک گیل  کلیک نمایید. 

 

 

 

۱: دانشگاه واترلو

اعتبار رشته ۱  ، اعتبار پژوهش : ۱

 

ما یک  جایگاه سه جانبه برای  رتبه بندی دانشکده های رده اول علوم کامپیوتر در کانادا داریم! اولین دانشگاه واترلو است. دانشگاه علوم کامپیوتر واترلو با بیش از ۷۰ دوره برای انتخاب و هیئت علمی دارای بیش از ۸۰ متخصص تکنولوژی، دانشجویان را برای موفقیت و داشتن آینده ای درخشان و رویایی آماده می کند. کار گروهی و تیم ورک،  یکی از محورهای اصلی این دانشگاه است که به دانشجویان این امکان را می دهد که هنگام فارغ التحصیلی حداکثر دو سال سابقه کار با حقوق داشته باشند. این دانشگاه در قلب بخش پر رونق فناوری کانادا واقع شده، بنابراین دانشجویان به صدها شرکت محلی نیازمند به دانشمندان کامپیوتر، دسترسی دارند!

برای مطالعه کامل شرایط دانشگاه واترلو کلیک نمایید.

 

 

 

۱: دانشگاه تورنتو

اعتبار رشته:  ۱ ، اعتبار تحقیق: ۱

 

بعد از دانشگاه واترلو، نوبت به دانشگاه تورنتو می رسد! این دانشگاه که در بزرگترین شهر کانادا واقع شده  و یکی از چند فرهنگی ترین دانشگاه های کشور می باشد، بیش از ۵۰ سال است که در رشته علوم کامپیوتر پیشتاز و پیشرو دانشگاه های جهان است. امسال به طور مداوم در میان ۲۵ دانشگاه برتر علوم کامپیوتر در جهان در لیست رتبه بندی دانشگاه های QS قرار گرفته است. دانشگاه تورنتو در سال های اخیر و در سال ۲۰۲۱ شاهد افزایش چشمگیر تعداد دانشجویان بین المللی بوده و همچنین ، پیش بینی می شود دانشجویان خارجی ۲۰٪ از دانشجویان دانشگاه را در سال ۲۰۲۰ تشکیل دهند!

برای مطالعه کامل شرایط دانشگاه تورنتو کلیک نمایید.

 

 

 

 

 

۱: دانشگاه بریتیش کلمبیا

 

اعتبار رشته: ۱ ، اعتبار تحقیق  ۳

 

و سرانجام، در انتهای لیست  به دانشگاه بریتیش کلمبیا می رسیم. این دانشگاه به داشتن یکی از زیباترین پردیس های دانشگاهی کانادا افتخار می کند و اتفاقاً دارای یکی از قدیمی ترین (و بزرگترین) گروه های علوم کامپیوتر در این کشور است. دپارتمان علوم کامپیوتر در بریتیش کلمبیا سال ۱۹۶۸ تاسیس شد و همچنین یکی از برجسته ترین موسسات تحقیقاتی کانادا شمرده می شود. در مقطع کارشناسی می توانید از میان شش رشته مختلف از جمله رشته ترکیبی منحصر به فرد  تجارت و علوم کامپیوتر یکی را انتخاب کنید. دانشگاه بریتیش کلمبیا با داشتن جمعیت دانشجویی بزرگ و متنوع، موقعیت مکانی باورنکردنی و شهرت بی نظیر، یک انتخاب عالی برای تحصیل در رشته علوم کامپیوتر در خارج از کشور است.

برای مطالعه کامل شرایط  دانشگاه بریتیش کلمبیا  کلیک نمایید. 

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ۱۰ دانشگاه برتر علوم کامپیوتر در کانادا (سال ۲۰۲۱)  با مشاوران و کارشناسان موسسه استادی پلن تماس حاصل فرمایید.

 

 

 

 

مطالب مرتبط: تحصیل در کبک | تفاوت ویزای دانشجویی کانادا و اجازه ی تحصیل |اجازه کار دانشجویی در کانادا |اخذ شهروندی کانادا

 

برای دریافت خدمات مشاوره تحصیلی به صفحه ی  رزرو وقت مشاوره ویزای تحصیلی مراجعه کنید.

 

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *