چیزهایی که باید پیش از تحصیل در هلند بدانید :

سفر به یک کشور جدید برای زندگی، کار و یا تحصیل می تواند تجربه ای استرس زا باشد. از همین رو، آَشنایی هر چه بیشتر با محیط، فرهنگ و شرایط زندگی در کشور مقصد می تواند برای شما بسیار مفید باشد. در مقاله ای که امروز برای شما آماده کرده ایم به بیان مواردی پرداخته ایم که می تواند شما را با چگونگی زندگی در هلند بیشتر آشنا کند.

شما باید محل زندگی تان را خودتان پیدا کنید!

به طور کلی دانشگاه های هلند محیط اختصاصی و جدا از سایر شهر ندارند و اغلب با دیگر ساختمان های شهر مخلوط شده اند. به همین خاطر، این دانشگاه ها ارائه کننده ی محل اقامت (مانند خوابگاه ها) به دانشجویان نیستند. بنابراین دانشجویان معمولا مجبور هستند که محل زندگی خود را از طریق اجاره اتاق، خانه و یا آپارتمان، شخصا تهیه کنند. بسیاری از دانشجویان هلند در خانه هایی زندگی می کنند که محل زندگی ده ها و حتی گاهی صد ها دانشجوی بین المللی است. مزیت زندگی در این محیط این است که امکان آشنایی با دانشجویان از رشته ها و ملت های مختلف وجود دارد. شما در این محیط می توانید با ترکیبی از زبان، فرهنگ، غذاها و زندگی در سرزمین های مختلف آشنا شوید!

چیزهایی که باید پیش از تحصیل در هلند بدانید

خود را برای دوچرخه سواری آماده کنید!

دوچرخه سواری هم یکی از چیزهایی که باید پیش از تحصیل در هلند بدانید، حتما آوازه ی دوچرخه سواری در خیابان های هلند، به خصوص آمستردام به گوش شما خورده است. اما باید بدانید که استفاده از دوچرخه در این کشور بیشتر از آن چیزی است که انتظار دارید. در هلند پارکینگ های چند طبقه ای در بسیاری از شهرها وجود دارد که تنها به دوچرخه ها اختصاص دارند! مسیر حرکت دوچرخه ها کاملا مجزا از دیگر مسیرها است. شما در هیچ کجای دنیا جایی بهتر از هلند برای دوچرخه سواری پیدا نخواهید کرد! پس تهیه ی یک دوچرخه ی مناسب پس از ورود به هلند را اصلا فراموش نکنید!

همه به انگلیسی مسلط هستند!

همیشه پیش از عزیمت به یک کشور جدید توصیه می شود که زبان آن کشور را بیاموزید. زبان انگلیسی هم یکی از چیزهایی که باید پیش از تحصیل در هلند بدانید، اما متاسفانه ممکن است که یادگیری زبان هلندی برای برخی یک چالش محسوب شود. برخی از دانشگاه ها در طول ترم برخی کلاس های زبان هلندی را ارائه می کنند. با این حال اگر زمان کافی برای آموختن این زبان را ندارید نگران نباشید! مردم هلند در صحبت به زبان انگلیسی خارق العاده هستند. شما می توانید تقریبا با همه یک مکالمه ی روان انگلیسی داشته باشید!

چیزهایی که باید پیش از تحصیل در هلند بدانید

گرفتن نمرات “خوب” ممکن است چالش برانگیز باشد:

مانند هر دانشگاه دیگر، اندازه و نوع کلاس هایی که در هلند می گذرانید به رشته، دانشگاه و مقطع تحصیلی شما بستگی دارد.جذابیت های کشور هلند می تواند برای دانشجویانی که در حال تحصیل در آنجا هستند فریبنده باشد. اما فراموش نکنید که اولویت همیشه با کلاس های شماست. اگر غفلت کنید در امتحانات پایان ترم به شدت پشیمان خواهید شد. خود را آماده کنید چرا که در امتحانات پایانی شما در کلاسی به اندازه ی یک زمین فوتبال که با صدها دانشجوی بین المللی پر شده است قرار می گیرید. انتظار نداشته باشید که همان نمراتی را بگیرید که در کشور خودتان کسب می کردید. سیستم نمره دهی در هلند به گونه ای است که نمرات بالا را برای دانشجویان تا حد زیادی غیر قابل دستیابی کرده است. پس سخت درس خواندن را فراموش نکنید!

شما به راحتی می توانید به سرتاسر هلند (و اروپا) سفر کنید!

اگر به سفر کردن علاقمند باشید پس حتما می دانید که سفر به سراسر اروپا نسبتا آسان است و از طریق خطوط هوایی ارزان قیمت، قطارها و اتوبوس های بین المللی به صورت مقرون به صرفه ای انجام می گیرد. با این حال، به شما قول می دهیم که شما آنچنان شیفته ی این کشور کوچک خواهید شد که به سختی فرصت سفر کردن به کشورهای اروپایی را پیدا خواهید کرد!

شما نمی توانید جاذبه های دیدنی مانند خانه آن فرانک و موزه ون گوگ در آمستردام را از دست دهید. در بهار، شما می توانید از مزارع گل لاله کوکنهوف دیدن کنید. می توانید به لاهه بروید و از دادگاه کیفری بین المللی اش دیدن کنید و یا در موزه اشر در هت پالیس با آثار هنرمندان مشهور هلندی مانند M. C. Escher شگفت زده شوید. از بخش فرهنگ و هنر که بگذریم، طبیعت هلند برای دوست داران طبیعت چیز دیگری ست.

چیزهایی که باید پیش از تحصیل در هلند بدانید

شما می توانید دوستان بین المللی بسیاری داشته باشید:

مردمی هلند در کل خلق و خوی آرامی دارند و رفتار آن ها بسیار دوستانه است. مردم از زندگی خود در این کشور بسیار راضی هستند و این کشور به طور مداوم در لیست خوشحال ترین کشورهای جهان قرار گرفته است. با این حال، به احتمال زیاد حلقه ی دوستی شما عمدتا از دانشجویان بین المللی تشکیل خواهد شد. (مگر اینکه تلاش بسیاری برای غرق شدن در فرهنگ هلندی و آشنایی با مردم محلی داشته باشید). برای پیدا کردن دوستان محلی و بین المللی، شرکت در فعالیت های اجتماعی مختلف و پیوستن به مواردی مانند تیم های ورزشی و فعالیت های دانشگاهی را فراموش نکنید.

به طور کلی، تحصیل و زندگی در کشور هلند بی تردید برای هر کسی یک فرصت شگفت انگیز خواهد بود. این کشور درون خود یک تعادل کامل میان سنت و زندگی مدرن ایجاد کرده است و به همین دلیل فرهنگی کاملا منحصر به فرد ارائه می کند. با وجود تمام این تفاوت ها، این کشور ویژگی هایی دارد که باعث می شود مسافران یک تجربه ی آرام و به دور از مشکلات را در هلند داشته باشند. پس اگر مقصد شما هلند است؛ چندان نگران نباشید. اگر با این کشور خو بگیرید؛ مطمئنا خاطره ی مزه کردن پنیر گودا، دوچرخه سواری در هلند و مهمانی های پر زرق و برق آنجا، تا سال ها در ذهن شما باقی خواهد ماند.

مطالب مرتبط: کارآموزی در هلند | سطح امنیت در هلند | تدریس انگلیسی در هلند | بهترین شهر هلند برای زندگی

| ویزاری همراه در هلند | بیمه دانشجویان در هلند

 

برای دریافت خدمات مشاوره تحصیلی به صفحه ی  رزرو وقت مشاوره مراجعه کنید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *